KROKANTLI PASTA-2

PASTALARIM 23 Yorum Yapılmış »
Geçtiğimiz pazar kuzende kahvaltıda olduğumuzu ve aynı zamanda teyzemin doğum gününü de kutladğımız yazmıştı. İşte bu enfessss krokantlı pasta ve yalancı profiterol o günden yadigar. Pastayı ablam,tatlıyı kuzen yaptı.

Malzemeler

1paket dr.oetker pandispanya unu

3yumurta

3kaşık su

ıslatmak için bir çay bardağı süt

üzeri ve arası için:

1paket Dr.Oetker karamelli krema

1,5bardak süt

Krokant için

1çay bardağı toz şeker

2çay bardağı fındık


Krokantın yapılışı için tıklayın..

HER GÜN YOĞURT YİYELİM :)

Sağlık 12 Yorum Yapılmış »


YOĞURT

Vücudumuz yoğurdun içindeki kalsiyum ve proteini süte göre daha çabuk emer. Bu nedenle yoğurt kemiklerin gelişimi açısından süte göre daha etkilidir.
Yoğurt, zengin besin değeri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu özelliği nedeniyle vücudu kanserden mide ve bağırsak hastalıklarından mide, kolon ve ince bağırsak kanserlerine kadar birçok hastalıktan korur.
Kolesterol emilimini azaltır.
Yoğurt probiyotik aktiviteye sahiptir. Çocukların bulaşıcı karaciğer iltihabı (hepatit) hastalıklarının tedavilerinde kullanılır.
Bağırsaklarda bulunan tehlikeli ve zararlı mikropların yaşamasını engeller.
Sindirimi kolaylaştırır. Çünkü vücutta kendi kendine sindirilen tek gıda yoğurttur. Tüberküloz hastalığına karşı doğal bir antibiyotik etkisi gösterir.
Stres, alkol, kolalı ve karbonatlı içeceklerle zarar gören sindirim sistemini korur.
Bazı bünyeler yapısı gereği sütteki laktozu sindiremez. Bu durum fiziksel rahatsızlıklara neden olur. Sütte bulunan laktoz, yoğurtta laktik asite dönüştüğünden, bu kişiler gerekli besinleri yoğurttan sağlayabilir.
Yoğurt, güzellik için de çok önemli bir besin kaynağıdır. Cilde, mucizevi bir parlaklık kazandırır. % 61 oranında yağ yakıcı özelliği nedeniyle formda kalmanızı sağlar.

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk