Ufak Bir Üsküdar Turu..

Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor 11 Yorum Yapılmış »
LeyyaAblam Eminönülere gider aktar aktar gezer,fotoğraf çeker de ben yapamaz mıyım efendim:)))
İşin latifesi bir yana, bugün Üsküdardaydım(birbirimizi aramıyı unutmuşuz ama ablamda ordaymış bulaşamadık ah ah). Balıkçılar çarşının hemen bitiminde karşılıklı aktar dükkanları var. Önlerinden geçerken muhakkak tezgahlara şöyle bir göz gezdiririm,hatta gözümü alamam:)

Aklımda Miss ‘in ve ablamın yaptığı focaccia vardı. Malumunuz biberiye kullanıyordu ekmeğin yapımında. Ama ben cesaret edip alamadım, önce bi sorayım ne menem birşeydir,sonra alayım dedim. Sadece foto çekmekle kaldım bugün:) Bir de bol bol gezdim..

Bu dombili kedi bey,tabiki balıkçılar pazarının dibinde dolaştığı için dombili olmuş:D Bir sürü pozunu çektim ama bir türlü objektife baktıramadım,hasba nolcak:)

Bu ağaçda Üsküdar Belediyesinin önündeki ağaç,ismi nedir bilmiyorum ama dallarında ki meyvemsi şeyler çok hoşuma gitti ve hemen fotoladım. (bu arada acar muhabir oldum çıktım, ee kolayma öyle basın yayın kurul başkanı olmak,her an foto. makinayla gezmek lazım hihihi)

Üsküdar Belediyesidemişken, bahsetmeden geçmek istemedim; bugün belediyeye de uğradık, bi arkadaşımızı ziyarete. Hem de maksat, belediyenin 2008 takvimini almaktı. Ressam Hoca Ali Rıza Bey’in sulu boya resimlerinden oluşan bir takvim hazırlamışlar,çok harika:) (takvimlerden canım zeynebimBiricikdostuma da aldım )

Hazır gitmişken, arkadaşımız bizi tek takvimle bırakmadı, yine belediyenin sporsorluğunda Kubbealtı yayın evinden çıkan Ahmet Yüksel Özemre’nin kaleminden “Hayalimdeki Üsküdar” isimli kitabdan ve bazı kitapçıklardan da hediye etti sağolsun. Bizi belediyeden eli kolu yollayan Dilek arkadaşımıza da teşekkür ediyorum tekraren:)

Tekrar Beledeyinin etkinliklerine dönmek istiyorum, başkan (tıpkı bizim belediye başkanı gibi hihihi) kültürsanat noktasında çok güzel çalışıyor, bütün kültür merkezlerinde sürekli seminerler,konserler,sergiler oluyor. Üskadar da oturanların bunları takip etmesini ve katılmasını öneriyorum :) Zira ben kendi belediyeminkilere katılıyorum:)

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk