Balkonumda ve Çevremde Bahar

Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor Yorum Yaz

Mutlu Pazarlar..

Annemde ben de çiçekleri çok seviyoruz. Hele oturma odamızın camının önüne dizili çuha çiçeklerini ve minik şekayıkları seyretmek bizim için harika zaman dilimleri.. Çuhalara daha önce paylaşmıştım.. Yukardaki karede ki sarı ve pembe olanlar begonyalar.  Açık pembe olan yıldız  çiçeği. Cırtlak lila olan da bi kır sarmaşığı ama ismini bilmiyorum:)

Katmer katmer..

Öyle tatlı bi pembesi vardı ki,kadife gibi.. Ama çoktan döktü yapraklarını.. Altta ki daha duruyor.. Ebruli minik şekayıklar veya japon gülleri..

ebruli katmerim

bir bahar akşamı rastladım size..

Yol üzerinde ki bahar ağacından bir görüntü.. Gelin gibi..

Ne zaman Eskiyor Sevgiler?

Yine yeniden papatyalar! 4 saksı papatyamız var:) Bi saksı daha açmadı,onlar Bodrum papatyaları. Bakalım nezaman açacak.. Bunlar tohumlu kaliteli papatya 2saksı var. Bir saksıda kır papatyası var.. Canlarım benim!

S A R I
Rengin güzeliğine bakın..

erik ağacı
Teyzemlerin bahçesinden erik ağacının çiçek açtığı vakitler,şimdi minik minik meyveleri var..
turuncu!
Bu turuncu çiçeklerin ismini bilen var mı?

Biberiye
Biberiye! Şifalı ve harika bitki.. Babam babanemin mezarına küçük bir fidanken ekmişti,şimdi kocamannn oldu,bizde bir kaç kök alıp balkona ektik..

Babannem..
Son fotoğrafla biraz düşündürmük istedim sizi,beni,hepimizi..
Babannemin mezarı,yaşamayı çok seven bir insandı; o da hepimizin gideceği ebedi aleme gitti. Şimdi mezarının üzeri harika çiçeklerle bezeli.. İnşalalh içi de dışı gibi güzeldir..

Bu dünya oyun ve aldatmacadan ibarettir.. İki dünyanız da bahar olsun!

Her canlı ölümü tadacaktır. Kıyamet günü ecirleriniz size eksiksiz olarak verilecektir. Kim cehennemden uzaklaştırılıp cennete konursa o, gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı zevkten başka bir şey değildir.
Muhakkak siz, mallarınız ve canlarınız hususunda imtihan olunacaksınız. Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden ve Allah’a ortak koşanlardan size eziyet verici birçok söz işiteceksiniz. Eğer sabreder ve Allah’dan gereği gibi korkarsanız, şüphesiz işte bu azmi gerektiren işlerdendir.”
[Bakara Suresi 185-186]

Balkon Serisinin Devamı Haftaya..

12 Yorum Yapılmış “Balkonumda ve Çevremde Bahar”

 1. CANDAN TARİFLER Says:

  ÇİÇEKLER HARİKA CANIM BEN BAKAMIYOR SOLDURUYORUM MALESEF:( YA ÇOK SULUYORUM YADA AZ :( BİZİM GALERİMİZ VAR VE ÇOK GÜZEL GÜLLER DOLU BAHÇEİSNDE İSMİNİ BİLMEDİĞİN TURUNCU ÇİÇEKLERDEN BİZİM BAHÇEMİZDEDE VAR AMA BENDE İSMİNİ BİLMİYORUM BAHÇEYE ANNEM VE BABAM BAKIYOR BEN SADECE SEYREDİYORUM O GÜZELLİĞİ ..
  BABANNENİN MEKANI CENNET OLUR İNŞALLAH…

 2. Ceyda Says:

  Cicekleri bende cok severim, hepsine bayildim görünce icim acildi :)
  Bu arada babaannenin mezari ciceklerle kapli cok güzel, bende öldügümde böyle ciceklerle dolup tasan bir mezarin altinda yatmak isterim tabiki huzur icinde. Babaanneninde mekani cennet olsun.

 3. yolcu Says:

  çiçeklerin çok güzel. baharı anlatan cicek fotografların da güzel. en son noktan dahada güzel ‘Bu dünya oyun aldatmacadan ibarettir.. İki dünyanız da bahar olsun!’ Amin..

 4. sudenas Says:

  bu güzellige baktıkça coşmazmı hiç gönüller hepsi birbirinden harika.babanenin mekanı cennet olsun canım benede babanemi kaybedeli 10 gün sora 3 yıl olacak ve yokluguna hala alışamadım sanki çıkıp geri gelecek gibi geliyorbana. :-((

 5. Gönülüncelezzetler Says:

  Canım papatyam prensesim benim yokluğumda bana papatyalar göndermişsin çokkkk mutlu oldum…Akşam yazımı yayınladım hemen çıktım bu gün bakmaya geldiğimde yazını okudum ve hemen sana koştum…Papatyaların altındaki yazını okuyunca inan çok duygulandım canımsın sen…Sen bu güzel çiçekler kadar saf ve iyisin…Hayatın hep bu çiçekler kadar güzel geçsin canım…Babanneciğininde mekanı cennet olsun…Sevgiyle kucaklıyorum seni…

 6. TAZENANE Says:

  Çiçekler ne kadar güzel.
  İçimi aydınlattın.
  Çok teşekkür ederim.
  Sevgiler canım.

 7. aslı Says:

  Ayy çiçekler şahane bende bu sene niyet aldım kollarımı sıvadım balkonuma çiçekler ektim bekliyorum açmalarını….
  Seygiyle kal….

 8. kübra Says:

  çiçekler insana çoşku veriyor.
  muhteşem

 9. kalderavolkan Says:

  Nasıl hevesim var şööyle canlı canlı renk renk çiçeklere. Çok duat ettim ve yarın akşama kadar da duanıza ihtiyacım var cicim. Bilahare anlatırım. sen sadece hakkımda hayırlı olması için dua edermisin???

 10. Hüzn_ü sonbahar Says:

  yolcunun dediklerine aynen katılıyorum canımm :)

 11. Hüzn_ü sonbahar Says:

  içim daha bir mutlu oluyor çiçekleri görnce…seviyorum baharı…

 12. selçuk Says:

  TURUNCU papatya gillerden ismi AYNISAFA ÇİÇEĞİDİR
  FAYDALARI
  Aynısefa yağı uzun yıllardır bilinen ve kullanılan bir yağdır. Tırnak mantarını geçirmesi, cilt kuruluğuna iyi gelmesi ve saçlara canlılık kazandırması aynısefa yağı faydaları arasındadır. Aynısefa çiçeği genellikle turuncu renktedir ve papatyayı andırır.

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk