Portakallı Cheescake

CHEESCAKE 22 Yorum Yapılmış »

portakallı cheescake

Yeni bir ödev, ayy yeni bir tarifle huzurlarınızdayım:) Haftaya misss gibi portakal kokularıyla başlamak istiyorum ki başladığı gibi devam etsin inşallah..

devamını oku »

Son Zamanların En İyileri Desem..

Kitap ve Sinema 15 Yorum Yapılmış »

Evet özellikle bu iki film için son zamanların en iyisi desem kesinlikle abartmış olmam. İkisinin de gösterime girdikleri günü zor bekledim ve hemen gittim ve beklediğime değmiş olduğunu görmek sevindirdi beni.

devamını oku »

Eğer hasta olmak istemiyorsan…

Sağlık 2 Yorum Yapılmış »

Duygularını anlat..
* Saklanan veya baskılanan hey…ecan ve duygular; gastrit, ülser, bel fıtığı, bel ağrıları gibi hastalıklara yol açar.
* Zamanla, duyguların bastırılması kansere dönüşür.
Öyleyse, sırlarımızı, hatalarımızı birileriyle paylaşmalıyız!
* Diyalog, konuşma, kelime çok güçlü birer ilaç ve mükemmel birer terapidir!
devamını oku »

Müslili Bomba Kurabiye

KURABİYELER 21 Yorum Yapılmış »

müslili kurabiye

Beni takip edenler artık biliyorlar ki, uzun zamandır mutfakla aram açıldı. Hemen hemen her gün bir tarif paylaşan Papatya gitti, ayda yılda bir mutfağa yeni birşeyler denemek için giren Papatya geldi malesef.. Bu durum ne zaman düzelir bilmiyorum ama her zaman ki gibi dua etmenizi istirham edeceğim :)

devamını oku »

Kocatepe Camii

Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor 7 Yorum Yapılmış »

kocatepe (1)

Kocatepe Camii Ankara’ nın Kocatepe semtinde 1967′ de inşaatına başlanan ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1987′ de inşaatı tamamlanan camisidir.

Kocatepe Camii için ilk önce Mimar Vedat Dalokay’ın hazırladığı proje kabul edilmiş ve bu projeye göre caminin temeli atılmış fakat daha sonra bu projeden vazgeçilmiştir.

devamını oku »

Sebze Salatası 2

Diyet Yemekler, SALATALAR 12 Yorum Yapılmış »

sebze salatası

Kış mevsiminin gri rengine inat bu renkli kış sebzeleriyle iştahınızı açmaya ve gününüzü aydınlatmaya ne dersiniz? :) Genelde karnıbahar ve brokoliyi birlikte haşlardım, bu sefer biraz daha renklendirdim..

devamını oku »

1-2-3 Tamam:))

Blog Hediyeleri, Doğum Günü-Diş Buğdayı-Bebek Partisi 20 Yorum Yapılmış »

Bazı insanlar vardır doğum günlerini önemsemezler.. Benim için çok önemlidir.  Eğer birini çok seviyorsanız (eşiniz, dostunuz, ailenizden biri) kendiniz önemsemeseniz bile sevdiğiniz insanı mutlu etmek, gözündeki o parıltıyı görmek için birşeyler yapabilirsiniz. Zira bu hiç de zor birşey değildir.. Tabi bu birşeyler yapmanın içinde kuru bir sms atmak girmiyor bana göre… Aramak,sormak, mümkünse gitmek, onu biryere götürmek vs. Hatırlanmak güzel şeydir çünkü, insan değerli olduğunu hisseder..

devamını oku »

Bugün özel,bugün güzel bi gün..

Blog Hediyeleri, Doğum Günü-Diş Buğdayı-Bebek Partisi, Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor 20 Yorum Yapılmış »

14şubat 032

Bi önceki yazımda belirttiğim gibi bugün benim için çook özel bir gün. Biricik Peygamberimin doğum günü ve aynı zamanda benim doğum günüm :) İnsan ömrümde böyle güzel iki gün aynı güne kırk yılda bir denk gelir, ne mutlu bana..

devamını oku »

Veladet-i Nebi ve Veladet-i Papatya :) 14Şubat2011

Mübarek Gün ve Geceler, PAPATYA YAZIYOR.. 33 Yorum Yapılmış »

veladet-i nebi

Konsun –yine- pervazlara güvercinler
“Hû hû”lara karışsın âminler.
Mübarek akşamdır;
Gelin ey Fâtihalar, Yâsinler!

devamını oku »

Tatil Kitaplarım..

Kitap ve Sinema 12 Yorum Yapılmış »

kitap 001

Şubat tatilinde yapmak istediğim çok şey vardı, ne yazık ki bir şık hariç hiç birini yapamadım diyebilirim. Ama beni en mutlu eden şey okumak için tatili beklediğim kitaplarımın hepsini okumak oldu.

devamını oku »

An-KAR-a

Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor 22 Yorum Yapılmış »

ankar

Bir hafta kalma niyetiyle gittiğim Ankara’dan bu akşam itibariyle dönmüş bulunmaktayım. Boğuyor bu şehir beni, boğuyor.. Gerçi bu sefer kendi içimle ilgili sorunlarım vardı nerdeyse gittiğimin ertesi günü gelecektim:)

Haftasonu amcamın Gölbaşı’ndan sonraki bi yerlerde(neresi olduğunu unuttum..) olan tarlasına gittik. İn cin top oynadığı için karlar erimemişti ve doya doya tadını çıkarttım ben de. İlk işim gittiğim yerlerde mutlaka çektiğim ayağım:) Bu sefer bir de elimle imza attım..

devamını oku »

Beypazarı Kurusu

Yöresel Lezzetler 14 Yorum Yapılmış »

beypazarı kurusu

Ankara’ya gideceğim gece aklıma daha önceden yapmış olduğum Beypazarı kuruları geldi. (malum Beypazarı Ankara’nın bir ilçesi)  Tarifime bir göz atayım dedim, sitenin altını üstüne getirdim ama tarif yok. Yayınladığıma adım gibi eminim, ama ne oldu anlamadım.

devamını oku »

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk