18 Mart Çanakkale Zaferi

Güncel 13 Yorum Yapılmış »

Çanakkale siperlerinden

Dur yolcu!

Bastığın yer bir devrin battığı yerdir!

Tam 96 yıl.. Koskoca bir asır önce yiğitlerimiz deniz ve kara savaşları olarak bir çok Çanakkele savaşına girmiş ve sonuç olarak şükürler olsun kazanan taraf olmuşuz..

Bir arkadaşım geçen gün eskiden mart ayı denilince dert ayı akıllara gelirdi, çok şükür artık Çanakkale Savaşları da akla geliyor dedi. Gerçekten çok şükür ki son yıllarda özellikle belediyelerin ücretsiz Çanakkale gezileri, panelleri, anma programları vs.ler sayesinde bu ay şehitlerimizi hatırlayarak, onlara bol bol dua ederek, hatimler, yasinler, fatihalar yollayarak geçiyor.

Rabbim bir daha öyle kötü günler yaşatmasın inşallah, cümlemizi korusun. Şehitlerimizin açtığı yolda, imanla daha güzel günlere doğru yükseliriz inşallah..

Son yıllarda her ne kadar Çanakkale’yi hatırlıyor olsak da, ne yazık ki unuttuğumuz bir şey var; o zaferler İMAN gücüyle kazanıldı, sadece bilek gücünün asla yetmeyeceği, malzemenin, insanın azlığını hepimiz biliyoruz. Şimdilerde o kutlu insanların iman gücü Allah Allah sesi unutulmuş, unutmamış insanlara da unutturulmaya çalışıyor malesef. İmansızlık kol geziyor her yerde.. Allah sonumuzu hayr etsin ve gençlerimize iman-ihlas nasip etsin.

*Bu sitede Çanakkale Savaşları hakkında tüm ayrıntıları bulabilir, şiirler okuyabilirsiniz..*

devamını oku »

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk