Kahve Dünyası’ndan Dondurma (!?)

Blog Etkinlikleri Yorum Yaz

kahve dünyası

 

Geçen gün Efkan Bey’den bugüne dair bir davet aldım. Kahve Dünyası yeni dondurma koleksiyonunu tattırmak istemişti bize..
Ben de ablam ve tombik parmağı :) yanıma alıp davete icabet ettim. Gittiğimizde çok leziz poğaçalarla karşıladılar bizleri, yanında taze sıkılmış portakal suyu ve limonatalarla.. Hatta poğaçanın göz kararı tarifini aldık ve en kısa zamanda evde deneyin sizlerle paylaşacağım.

kahve dünyası (1)

 

Dondurmanın tarihini, nasıl olması gerektiğini dinledik önce, sonra Kahve Dünyası’nın dondurma çeşitlerini ve özellerini dinlerken bir tarafdan da önümüze birer birer gelen lezzetleri tattık.

kahve dünyası (2)

Şuana kadar yiyecek olsun başka birşey olsun tattığım-denediğim vs herşeyi objektif olarak yazmaya çalıştım. Bu etkinlik içinde farklı konuşmayacağım!
Özellikle beyaz renkli dondurmalar, yani vanilyalı, kaymaklı ve damla sakızlı çeşitlerinden hiç bir dondurma tadı alamadık. Buz ve su tadı gelen soğuk şeylerdi onlar..Bu konuda ablamla ve bir kaç blog arkadaşımla hemfikiriz. Görüşlerimizi de bildirdik.Türk kahveliyi yerken kahvenin telvesini yiyor hissine kapıldım ve bitiremedim. Karamelli ise sanki dibi tutmuş gibi oldukça acıydı.. Sevdiğim üç çeşit oldu, çilekli/bitter çikolatalı/fıstıklı. Bu çeşitlerde hem dondurma tadı aldık, hem de yoğun çilek-çikolata-fıstık tadı. Özetle diyeceğim o ki Kahve Dünyası sen dondurma işini bırak, kahve ve çikolataya devam et..

 

tombik parmak

Bu da uzun zamandır sitede ne parmaklarını ne kendisini görmediğiniz yiğenim, nam-ı diğer tombik parmak :)

kahve dünyası (3)

Etkinliğin sonunda beni en mutlu eden kısım alışveriş yapmak ve dükkanın içindeki çikolata ve kahve kokusunu koklamaktı..;)

7 Yorum Yapılmış “Kahve Dünyası’ndan Dondurma (!?)”

 1. sevda Says:

  yerim ben o tombiki.maşallah çok tatlı yiğenin canım.dondurmaya gelince pek fazla dondurma seven biri olamadığım için olmasada olur yani.öpüyorum.

 2. hilal Says:

  alemsin sen var ya.. bu arada bıdakine yanında oturcam inşallah:)

  öptüm
  sevgiler
  hilal

 3. bahar Says:

  oyy oyy canım çekti şimdi hmmm
  sevgiler

 4. tub@ Says:

  dobra prenses :)

  tombik parmak seni de öpüyorum

 5. G.Melek OCAK Says:

  Damlasakızlı dondurmanın en güzeli Erdek’te :)Objektif olduğun çn seviyoruz ya seni ablam :))

 6. Beril Says:

  Daha önce Golf’ün dondurmalarını satıyorlarmış.Hepsi harikaydı.Özellikle kahvelisi.Şuanda kendileri üretiyormuş.Ancak pek başarılı olamamışlar.

 7. sevil şahin (birdemliksohbet) Says:

  Papatya az önce tümay ile kulaklarını çınlattık :))

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk