Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun!

Mübarek Gün ve Geceler 8 Yorum Yapılmış »

hayırlı bayramlar..

Kutlu ay..Ramazan-ı Şerif, dilerim bizden memnun ayrılıyorsundur ve seneye yine seni yaşamamız nasip olur..

Hayırlı ve bereketli bayramlar hepimize.. ♥ Rabbim hakiki bayrama erenlerden eylesin cümlemizi inşallah..♥

30 gün Ramazan Ayında oruç tutup,bayrama şeker bayramı diyenlerden olmayın, diyenleri de uyarın lütfen. Bu bayram Ramazan bayramı diğer bir değişle fıtır bayramıdır..

NOT: Kopyala yapıştır tarzı mesajları okumadan siliyorum telefonumdan ve asla cevap vermiyorum. Lütfen biraz kendiniz olun ve kendi sözlerinizle tebrik mesajları/ mailleri/ yorumları yazın.

Bizde İftar Bitmez :)

İFTAR SOFRALARI 10 Yorum Yapılmış »

iftar2011 267

Bu hafta bütün günlerimiz verdiğimiz ve gittiğimiz iftarlarla tamamen doluydu. Önce peşpeşe misafir ağırladık,sonra peşpeşe iftara gittik :) Hafta başı olanları zaten paylaşmıştım. Sıra ortası ve haftasonu olanlarda. Ben aile iftarlarından başka gittiğim iftarları paylaşmıyorum malumunuz. Bir de onlara paylaşacak olsam 30Ramazan günde en az iki yazı yazmam gerekir sanırım :) Rabbim gelenimizi ve gideceğimiz yerleri baki kılsın inşallah..

devamını oku »

Körili Kremalı Tavuk

ANA YEMEKLER 11 Yorum Yapılmış »

kremalı körili tavuk

Tavuk etinin yakışmadığı baharat ve pişirme şekli yok gibi sanki !:) Büyük nimet, lezzetli ve pratik. Yanına patates ve makarna da varsa insan daha ne ister!::

devamını oku »

Kadir Gecemiz Mübarek Olsun! 2011

Mübarek Gün ve Geceler 8 Yorum Yapılmış »

af ve mağfiret gecemiz olsun ..

 

80 yıllık ömürde yapabileceğimiz ibadetlerin hepsinin sevabını alabileceğimiz, öyle bereketli, öyle feyizli bir geceyi ihya edeceğiz inşallah bu gece..

Ramazan-ı Şerif’in artık bitmek üzere olduğunun, af dilenmek için tabiri caizse bize verilmiş bir bonus olduğunun işareti..

Anlatmakla bitmez..

Rabbim hakkıyla geçiren ve sabahına affedilmiş olarak eren kullarından   eylesin cümlemizi. Hepimizin gönlündeki muradlarının hayırlı ve tez zamanda kabul olması duasıyla..

“«Allah’ım! Sen çok affedicisin, kerimsin, affetmeyi seversin; beni affeyle!» diye dua et!” (Tirmizî, Deavât, 84/3513; İbn-i Mâce, Dua, 5)

Kremalı Milföy – Milföy Pastacık

TATLILAR 21 Yorum Yapılmış »

milföy pastacıklar

Bu tarif sanırım taslakta bekleyeli 2 ayı geçti. Ha bugün yayınlarım, ha yarın yayınlarım derken unutmuşum gitmiş. Tarifi bilmeyen yoktur sanırım ama hani ardımızdan gelen nesil için ekleyeyim :) Ani misafir geldiğinde, hafif tatlı yapmak istediğinizde çabucak pişip yenebilen pratik bir tarif..

devamını oku »

En Güzel İftar Sofraları :))

İFTAR SOFRALARI 10 Yorum Yapılmış »

iftar2011 232

İddalı bir başlık olduğunun farkındayım ama bunun iki sebebi var, biri benim ve misafirlerim için bu sofraların en güzel sofra olması., ikincisi google aramalarında sürekli en güzel iftar sofraları yazanlar :)

Pembe sofra geçen hafta Çavuşbaşı’nda piknik yaptığımız aile dostlarımızı ağırladığımız sofra. Gümüş ağırlıklı olan ise başka bir aile dostlarımızı ağırladığımız sofra.

devamını oku »

Baklava Yufkasında Peynirli Börek

BÖREKLER 19 Yorum Yapılmış »

baklava yufkasıyla peynirli börek

Geçen gün annem iftara canım peynirli börek istedi, şu baklava yufkasından yap bakalım dedi. Şimdi her gittiğimiz misafirlikte ve bize her gelen misafire baklava yufkasından böğin güzelliğini anlatıyor:) Sonra da ben tarif veriyorum:)) E artık tatrif isteyenleri buraya yönlendireyim en iyisi mi..

devamını oku »

Pumpum Çorbası

Çorbalar, Yöresel Lezzetler 17 Yorum Yapılmış »

pumpum çorbası

 

Bu tarifi ilk gördüğüm zaman herkes gibi ismi çok ilginç ve komik gelmişti.. Hatta hâlâ gülüyorum:) Bartın yöresine ait bu çorbanın ismi neden böyle konulmuş bilmiyorum ama tadının güzel olduğunu artık biliyorum.

devamını oku »

Aile İftarı 2011-3

İFTAR SOFRALARI 14 Yorum Yapılmış »

bahçe iftar

 

Dün aile iftarımızı teyzemlerin bahçesinde yaptık. Bu sene günler ve özellikle haftasonları dolduğu için Büşrayla Melda ablam iftarını bir verdi.

Her sene bahçe iftarına ya geç kalıyoruz,ya çektiğim fotoğraflar makinadan siliniyor, illaki bir şekilde ben istediğim gibi fotoğraf çekemiyorum. Bu sene de ezan okunduktan iki dakika sonra gidebildiğimiz için yine istediğim fotoğrafları alamadım. Olanlarla idare edelim ve menüye göz atalım :)

devamını oku »

Yoğurtlu Semizotu Salatası ve Yoğurtlu Köz Salatası

SALATALAR 14 Yorum Yapılmış »

yoğurtlu semizotu

Çok sık yaptığım iki salata çeşidi fakat sitede tarifi yok nedense. Geçen gün analistic raporlarında arama olarak görünce ekleyeyim dedim. Gerçi öyle teferruatı yok ama aramızda yemek yapmayı yeni öğrenen bıcırlar varmış, onlara destek lazım :)

devamını oku »

Aile İftarı 2011/2 ve İftarda Mangal

İFTAR SOFRALARI 13 Yorum Yapılmış »

iftar2011 114

 

Geçen hafta cumartesi günü aile iftarımız Afra ablamdaydı. Ramazanın klasiği susamlı cevizli bal yine baş köşedeydi :)

Ama benim gözüm zeytinyağlı sarmalardaydı, orucumu bile sarmayla bozdum !:) O kadar canım istiyordu ki günlerdir, doya doya yedim hamd olsun :)

devamını oku »

Kakaolu Portakallı Şekerpare

ŞERBETLİ TATLILAR 19 Yorum Yapılmış »

kakaolu şekerpare 003

Tatlıyı yaptıktan sonra fotoğrafını çekmek için servis tabağıma aldım, tabakta 8 tane vardı. Fotoğrafları çektim ve yüklemek için bilgisayarımın başına geldim. Mutfağa döndüğüm zaman tabakda sadece 1 tane kalmıştı.. Sanırım daha fazla birşey söylemeye gerek, bir de son söz, mutfakta sadece bir kişi vardı “kardeşim” :)

devamını oku »

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk