Ürgüp [Kapadokya-Peri Bacaları]

Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor Yorum Yaz

ürgüp

 

Bugün ki gezimiz Ürgüp ve Orta Hisar dolaylarında gerçekleşecek. :) Fotoğrafdaki peri bacalarının ismi “Üç Güzeller”. Reklamlarda sıkça görüyorsunuzdur, kendileri pek meşhur :)

ürgüp (1)

 

 

ürgüp (2)

ürgüp (3)

 

 

ürgüp (4)

 

ürgüp (5)

 

Ürgüp, Kapadokya bölgesi içinde en bilinen kasaba. Peribacaları deyince ilk akla gelen isim. Bunun sebebi de bölgede çekilen diziler. Bir zamanların Asmalı Konak’ı başta olmak üzere bir çok dizi çekildi/çcekiliyor. Asmalı Konak şuan bir otel, önünden hızla geçtiğimiz için de bir fotoğrafı yok .

ürgüp (6)

 

Ürgüp’de en sevdiğim şey, kasabanın mimarisi bozulmamış. Yeni yapılan binalar da eski örnek alınarak yapılıyor ve bu çok güzel.

Ürgüp daha fazla tanındığı için de daha turustik olmuş. Konaklama yeri daha fazla. Bir de bölgenin meşhur üzümleriyle yapılan şarapların yapım yerleri orada. Bölgeden geçerken kesif bir koku alıyorsunuz zaten.

 

ürgüp (7)

 

ürgüp (8)

 

ürgüp (9)

 

Bu bölgelerde yeşillik görmek pek mümkün değil. İğde ve elma ağaçları da olmasa gözünüz taştan başka şey görmeyecek neredeyse.

ürgüp (10)

 

ürgüp (11)

 

 

ürgüp (12)

 

ürgüp (13)

 

 

ürgüp (14)

 

 

ürgüp (15)

 

ürgüp (16)

 

ürgüp (17)

 

 

ürgüp (18)

 

Sanki fok balığı sürüsü yok mu orada? :)

ürgüp (19)

 

Bir sonraki gezimiz Avanos’a..

Bu arada balona binemedim ne yazık ki. Hem fiatların fahişliği, hem de ondan öte günde iki kere balon kalkmasından mütevellit. (sabah gün doğumu ve akşam gün batımı)

4 Yorum Yapılmış “Ürgüp [Kapadokya-Peri Bacaları]”

 1. Gönülüncelezzetler Says:

  Çok güzel yerler var ülkemizde ben gidemedim buralara…Rsimler yine harika…Gitmiş kadar haz aldım…Gönlüne sağlık canım kardeşim…

  Sevgiler…

 2. Canan Says:

  Gezgin Papatya Prenses. Özledim sizi.

  Kapadokya gerçekten şahane bir yer. Ne güzel fotoğraflar çekmişsin. Bu arada birkaç post önceki çay sofran hala gözlerimin önünde. Hamarat hatunsun vesselam.

  Çok öptüm Prenses,
  Canan

 3. Mutfaktan mis okular Says:

  Asmali konak dizisi bittiginden 1 sene sonra gitmistik esimle beraber. Olagüstü bir yerdi. O zamanlar daha otel degildi asmali konak. Avanos’ta ihlara vadisine gittik manyak bir yerdi vallah :)Tekrar gitmek isterim çko sevdim ben oralari…

 4. LoveMeorLeaveMe Says:

  ürgüp ya.. yeşillik yok ama taşın da böylesi nerde var ?:) balonlar da şampanya patlatıyolar bi de ya.. her yeri haram etti bize Allah’ın cezaları..

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk