Van’a Yardım!

Güncel Yorum Yaz

 

Hepinizin bildiği üzere bugün öğlen saatlerinde Van’da 7.3 şiddetinde bir deprem oldu ve artçıları hâlâ devam etmekte.

Kış ayazında insanlar evsiz barksız kaldılar. Bu sebeple bir çok yazar, haber spikeri vs sosyal medyadan yardım çağrısında bulunuyor ve bir çok yardım hareketini başlatıyor. Ben de takip ettiklerimi ve gördüklerimi paylaşmak istiyorum.

Öncelikle Ahmet Tezcan’ın twitter üzerinden başlattığı #evimevindirvan hareketi: Kiracı bekleyen boş eviniz varsa, yaşadığınız ilin valiliğini arayıp  harekete geçiyorsunuz. Vanlı kardeşlerimizden bir aile yerleştiriliyor. Bunun için Ahmet Tezcan’ın twit hesabını takip etmeniz yeterli. (İSTANBUL VALİLİĞİ Acil Durum Müdürlüğü İrtibatları: 0212 455 56 75 & 84 afet@istanbuladm.gov.tr)

Harem otogarındaki Van otobüs şirketleri de Van’a ücretsiz olarak yardım kolilerinizi gönderiyor. Toplayabildiğiniz yardım kolilerini otogara ulaştırmanız yeterli.(0216 333 37 63)

Yurtiçi ve PTT  kargo’da gönderdiğiniz yardım kolilerinden ücret almayacak.

AKUT: 2930’a AKUT yazın gönderin. bir SMS  ile AKUT’a 5TL katkıda bulunabilirsiniz.

KIZILAY: 2868’e göndereceğiniz boş bir SMS ile Kızılay’a 5 TL yardımda bulunmuş olacaksınız!

Şişli (0212 288 75 76), Beşiktaş (444 44 55), Kadıköy (0216 542 5055), Ataşehir (0216 570 5050)  Belediyeleri yardımlarınızı bizzat evinizden gelip alıyor. ( 0212 288 75 76)

Yine twitterdan Erhan Çelik’in katkısı çok büyük. Tüm GSM operatörleri Van’daki gsm sahiplerine ücretsiz konuşma süresi ve sms sağladı O’nun sayesinde. Yine #evimevindirvan kampanyasına desteği büyük.

Bunların dışında Kızılay ve Akut üzerinden yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz. Yalnız Kızılay kullanılmış eşya almıyor haberiniz olsun.

Bu karışıklıkda bir de kötü haber aman dikkat! PKK Van’a yardım adı altında hesap açmış, aman gözünüzü seveyim dikkat edin. Güvenilir kuruluşlardan başka biryer üzerinden yardım yollamayın sakın..

Daha önce depremi yaşayan insanlar ise en çok ihtiyaç duyalan malzemeleri şöyle sıralıyor: Bebek bezi, bebek maması, battaniye, mont, ısıtıcı, el feneri, pil, temiz iç çamaşırı, hijyenik ped, çocuklar için oyuncak, su, pişirilme gereği duyulmayan yiyecekler (konserve,hazır gıda..)..

Rabbim Van’a yardım etsin inşallah!

1 Yorum Yapılmış “Van’a Yardım!”

  1. derya Says:

    Can Papatyam Ülkemiz ve Milletimiz çok zor ve acı sınav
    lardan geçiyor.Rabbimizin izniyle son olur inşallah.Ateş düştüğü yeri yakıyor maalesef Rabbim yanlarında yar ve yardımcıları olsun.Bizlerde elimizden geleni yapmalıyız tabii.Sesini duymak beni çokkkk mutlu etti öpüyorum.

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk