Kına Gecesi Hazırlıkları

Nikah Nişan Kına Hazırlıkları Yorum Yaz

kına sepeti

Geçen ay kuzenim ve arkadaşım iki hafta arayla evlendiler. Yani analı kızlı günümüzdeki kızlar peşpeşe gelin oldu, bu sene 3 tanesini verdik. Bakalım seneye kimleri vereceğiz :)

Kızlar peşpeşe gitmeye niyetlenince biz de sık sık toplanıp çeyizlerin bir uçlarından tuttuk el birliğiyle. Zaten bizim toplantılarımızı görenler “ay ne güzel kurs gibi” diyor ve iş yapma şevkine geliyorlar :) Gerçi aramızda olup da iş yapmayanlar da yok değil ya neyse ;)

kına sepeti (1)

Hilâl’in daha önce söz pastasını yapmıştım belki hatırlarsınız, kelebekli ve maviliydi. Bu sefer üzerime düşen görevlerden biride kına gecesi için gerekli olan şeyleri süslemekti. Kına sepeti ve tepsisini Hilâl turkuaz rengini çok sevdiği için ona sürpriz olarak turkuaz süsledim. Zaten ortalıkda olan kırmızı ve beyaz kına sepetlerinden gına gelmişti :) Değişiklik her zaman iyidir.

kına tepsisi

 

 

taçlar

Çok heves ettiğim birşeydi kına gecesinde kızların takması için taç süslemek. Öyle ki kardeşime yaparım diye taç ve süsler almıştım :) Kardeşime değil ama kuzenime kısmet oldu.

taçlar (1)
Genelde süslemelerde benim peçetelikde kullandığım diğer güllerden kullanılıyor. ben bu minik kağıt gülleri tercih ettim daha zarif duruyorlar. Bir de kırmızı tüy iliştirdim uçlarına..

kına (1)

Bu kına gülleri bu sene pek modaydı. En kullanışlı ve ciciside bunlardı bence. Eminönün’den aldık bunları. Aslında benim tasarladığım başka bir mum vardı fakat bizim kınalar çok kalabalık olduğu için başa çıkmazdı..
kına

Bu hediyelik kına kutularını çevremde ilk biz kullandık :) Eminönü’ne alışverişe gittiğimizde satıcı çocuk daha yeni çıktığını söyledi. Zaten ben de ilk kez görmüştüm, sonradan nette bir kaç yerde gördüm gerçi :) benim çok hoşuma gitti.

h.kına (2)
Yemişler için kıpa keselerimizde etrafda gördüklerimizden değişik oldu :) Düz kese alınıp evde yapılabilecek birşey ama bazı şeylerle de uğraşmaya değmiyor ;)

 

hilal kına 026

O gece Hilâl’in aynı zamanda doğum günüydü. Yapmayı istediğim çok şey vardı aklımda ama işte çok çok kalabalık olunca yapamıyorsunuz. bakıyorum insanların gecelerinde en fazla 50 kişi oluyor :) Oh ne ala yani.. Ama bu düşüncelerimi analı kızlı grubumuzla evine gittiğimiz zaman uygulamayı düşünüyorum gecikmiş de olsa :))

Bir kına gecesinin daha sonuna geldik, darısı kalanların başına :)

12 Yorum Yapılmış “Kına Gecesi Hazırlıkları”

 1. derya Says:

  Papatyammmmmmmmmm inşallah en kısa zamanda görüşmek kısmet olur:)))Süpersin maşallah sana süper olmuş her ayrıntı ellerine,emeğine sağlık.Kocaman öpüyorum.

 2. Paradise İrem Says:

  Ellerinize Sağlık Çok Güzel ve Orjinal Olmuş..

 3. portakal şekerlemesi nam-ı diğer 23 nisan Says:

  hihihihiihhh:))
  darısı başına kuzumm:DD
  maşallah herşey harika görünüyor:)
  Allah mesut bahtiyar etsin….

 4. aycan Says:

  Allah mesut etsin diyelim.

 5. Gönülüncelezzetler Says:

  Senin elinin deydiği her şey süper oluyor…Nasıl ince ayrıntılar bunlar böyle bayıldım emeklerine sağlık…Sevgili Hilal’e bende mutluluklar dilerim…Darısı bekarların başına:)):))…
  Sevgiler…

 6. Reyyan Says:

  Allah mesut etsin

  ne diyelim darısı başımıza :D

 7. sevda Says:

  şimdi evlenmek varmış canım.harika şeyler hazırlamışsın.emeğine sağlık.sevgiler.

 8. Hülya Says:

  Canım, gönlümün Prensesi, Allah mesut etsim evlenenleri. Darısı biz bekarların başına :)

 9. Kendimce Says:

  Hala bu adetlerin devam ediyor olması beni çok mutlu ediyor doğrusu.Ellerine sağlık

 10. Hayat Cafe Says:

  İnan bayıldımm..
  Renklerine ,herşeyine..
  Emeğine sağlık canım..
  Evelenenleride Allah mesut etsin.
  Kalanlarada Allah kalbindekini,hayırlısıyla nasip etsin..:))))

 11. kübra Says:

  ellerinize sağlık, hayranım size azminize yakınlarınıza olan ilginize.
  bende sürpriz yapmayı ve değişik şeyler yapmayı çok severim ama malesef çalıştığım için fırsat bulamıyorum fazla sizinkilere bakıp iç geçirmekle kalıyorum.

 12. pelin Says:

  sanırım birşeyin güzel olması için elinizi sürmeniz yeter :)

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk