Rüya Gibi Günler – Kutlamalar..

Doğum Günü-Diş Buğdayı-Bebek Partisi, PAPATYA YAZIYOR.. Yorum Yaz

doğum günüm 335

Tekrar İstanbul’dan selamların en güzeliyle selamlarıyorum sizleri… Rabbimin selamı, sevgisi ve ilgisi hepinizin üzerine olsun inşallah!

Söze nereden başlayacağınızı bilemediğiniz zamanlar vardır hani; işte öyle bir zamandayım.. Şuan bedenen odamda olsam da ruhum hâlâ Bursa’da uçuşuyor. Günlerdir ayaklarım havada gezdim durdum. Gece yattığımda yüzümde kocaman bir gülümseme, heyecandan uyuyamadım.. Sabah kalktığım da ne yapacağımı bilemedim…

dg2

İlk erken doğum günü kutlamam cumartesi günü ablamlar, teyzemler bize kahvaltıya geldiğinde gerçekleşti. Daha önceki senelerde yazmıştım, 14 Şubat hem benim hem Afra ablamın doğum günü. Yine hep beraber sürprizle kutladık.

Sonrası.. Herşey annemin pazar günü Aysultan’lara gidiyoruz demesiyle başladı.. Bir yandan acaba bir sürprizle karşılaşır mıyım diye umarken, bir yandan bazı sebeplerden ötürü ummuyordum; gel gitlerdeydim yani..

Pazar öğlen anne kız kalktık gittik, Nur ablam bizden önce gelmişti. Sofraya oturmak için Fatma Teyzemle Hilal’i bekliyorduk. Ama Aysultan’da bir telaş bir telaş, hadi sofraya geçelim diye tutturdu. Dur diyorum geliyorlar yoldalar. Yok diyo benim karnım acıktı hadi sofraya geçelim. Sofra salona hazırlanmış, kapısı da kapalı..

Kalktım salon kapısının önüne doğru ayaklandım, kapı bir açıldı üç güzel insan, hepsinin elinde fotoğraf makinası, kimisi fotoğraf çekiyor, kimisi videoya alıyor beni. O an verdiğim tepkiyi hiç birimiz unatamayız! Anlatıp anlatıp gülüyoruz.. Karşımda Gönül ablam, Derya ablam ve Baharımı görünce şaşkınlıktan ve sevinçten ne yapacağımı şaşırdım. İşte ayaklarımın yerden kesileceği anlar başlamıştı bile..

doğum günüm 004

Şok anından sonra sarıldık, koklaştık, poz poz fotoğraf çekildik ve sonunda pastayı kesip sofraya oturduk. Ben ne yedim, ne içtim bilmiyorum bile.. Bir ara ablamları getiren Sunay enişteme tabak hazırlayıp indirdim. Tekrar yukarı çıktım..

Yeme içme faslını bitirdiklerinde oturma odasına geçtik. Bizimkilerin elinde ayrı ayrı işler, Derya ablamlar onları inceledi, fikirler aldı.. Hep bir arada oturuyoruz ve bana öyle geliyor ki ablamlar hep İstanbul’da bizimle birlikte. Güzel ama sıradan bir misafirlik gibi.. Sohbet muhabbet koyu.. Herkes birbirini yıllardır tanıyor.. Onlar bizim hayatımızda neler olduğunu, biz onların hayatında neler olduğunu biliyoruz..

Ama her güzel şeyin sonu olduğu gibi bugününde sonu geldi ve yol uzun olduğu için kalkma vakti geldi. Aysultan’la beraber aşağı kadar indik can misafirlerimizi geçirmek için. Hâlâ kim olduğunu çözemediğimiz içimizden biri arabada bir kişilik daha yer var, Papatyam sen de gelsene dedi.. Durun dedim babamı arayayım, muhtemelen izin vermez ama kısmetimi denemekte fayda var. Babamda aksi gibi kütüphanede ve tlf.nun sesi kısık. Tam on beş dakika babamı aradım ama duyaramadım.. Gözlerim dolu dolu oldu ama vedalaştık ve misafirlerim yola çıktı. Bizde yukarı çıktık. Ben oturduğum yerden babamı aramaya devam ediyorum inatla. Sonunda babam telefonu açtı, isteğim karşısında şok oldu, ne diyeceğini bilemedi. Bu arada benim rahatça izin istememin sebebi iki yıl önce ailecek Gönül ablamlara misafir olmamız. Yani babam da annem de tanıyor ailecek.. Babam, annene sor ve izin vermezse ısrar etme dedi. Annem de hadi git bakalım dediğinde ben aynı gün içinde ikinci şoku geçirdim ve saniyesine Baharımı aradım, böyle böyle hemen geri dönün beni almaya diye.. Bu arada doğum günü paketlerimi Aysultanla birlikte hızlı hızlı poşetledik. Saniyeler için elimde paketler, koştura koştura evin yolunu tuttum. Kapıdan Baharı aldım, paketleri taşımama yardım etsin diye. Odama çıktık ben yanıma neler almam gerektiğini bilemez haldeyim, Bahar’a soruyorum ne almam lazımdı diye. Abla şunu al bunu al diyor ve ben atıyorum bavula..
Sonunda üzerimi değiştim ve doluştuk arabaya bu sefer dönmemek üzere çıktık yola. Sohbet muhabbet ama en çok da şaşkınlık içinde Bursa’ya geldik.. Önce Derya ablamı eve bıraktık, sonra hep birlikte Gönül ablamlara geçtik. Gece 3e kadar muhabbetin dibine vurduk ve herkes yatağına çekildi. Ben kafamı yastığa koydum ve herşey birbir gözümün önüne gelmeye başladı ama hâlâ inanamıyorum! Hatırladıkça gülümsüyorum, gülümsedikçe heyecanım artıyor ve uykum kaçıyor..

Sabah kalkıyoruz, Gönül ablam çay suyu koyuyor, bir tarafdan da Melek’i ara bugün müsaitse buluşalım diyor. Melek benim sıkı takipçim, sonradan kendisi de blogger oldu. Melek’in zaten gece geldiğimden haberim var facebooktan. Arıyorum ve Yeşil’de buluşup kahvaltı yapmaya karar veriyoruz. Apar topar giyinip çıkıyoruz. Kahvaltımızı ediyoruz, başlıyoruz gezmeye.. Öğlen köfteli pide yiyoruz, sonra tatlılarımızı alıp eve geçiyoruz.. Tatlı kahve derken Melek eve dönüyor. Bu arada ertesi günü yani asıl doğum günüm olan 14Şubat salı günü Bademli’ye gitmek için sözleşiyoruz..
Gün içinde Gönül ablamın kardeşleri arıyor, benim orada olmama çok seviniyorlar, hepsi ismen tanıyor zaten beni.. Gönül ablamın annesi Şükriye teyzem beni görmeye geliyor. Beraber akşam yemeği yiyiyoruz. Akşam yine gece yarılarına kadar oturmaya devam..

14 Şubat’ın ilk saniyeleri 00.00 Mini bir kutlama topkeki… :)

Günlerden 14 şubat salı oluyor.. Heyecanla kalkıyorum! Zaten geceden çok heyecanlıyım.. Gözümü internette açıyorum, dostlarım birşeyler yazmış mı benim için diye.. Denizimin bitanemin yazısı okuyorum, gözlerim dolu dolu ama ağlamıyacağım diyorum. Mutluluktan da olsa ağlamıyacağım.. Gönül abla birşeyler hazırlıyor ama ne yedim ne içtim bilmez haldeyim yine..
doğum günüm 179

Bu heyecanın sebebi ne peki bu sefer, Bademli’de ne var? Bademli’de BADEMİÇİ var.. BADEMİÇİ’NDE ÖMÜR AKKOR VAR! Benim Ömür şef hayranlığımı bilmeyen kaldı mı bilmem ama durum budur, o benim idolüm, her bakımdan hayran olduğum çok kıymetli insan..

Bana verilecek daha iyi bir doğum günü hediyesi olamazdı. Aylardır hayallerimi süsleyen şey..

Melekle buluşup yola çıkıyoruz, Allah işimizi rast getiriyor ve kullanacağımız araçlar tam zamanlı kalkıyor, otobüs şöforü mekanı bilmezken, otobüste Şaypa Gurme’de çalışan bir abiyle karşılaşıyoruz, beraber iniyoruz otobüsten..

Kalbim yerinden çıkacak, yoksa çıktı mı?

Ömür şefimin geleceğimden haberi var, sosyal medyada çok sıkı takipçisiyim. Kendimi tanıtıyorum Papatya Prenses diye.. Çok sıcak ve samimi karşılıyor bizi.. Güzel bir masaya oturuyoruz. Ben heyecanımı paylaşmak için annemi arıyorum ve artık kalbim o kadar heyecanı kaldıramaz hale gelmiş ki ağlamaya başlıyorum ve konuşamıyorum. İnsan hayranı olduğu biriyle tanışınca bile ağlayabilirmiş..Telefonu Gönül ablama uzatıyorum, o anlatıyor anneme. Ben kendime gelmeye çalışıyorum. Gözyaşlarım durduğunda Ömür şefim masamıza teşrif ediyor, çayını bizimle birlikte içiyor. Aklımda sormak istediğim onlarca soru var ama nutkum tutuluyor ve hiç birini soramıyorum! Mekan yoğun, gelenler gidenler.. Üstüne fotoğraf çekimleri..
Tatmak istediğim çok şey var ama hepsini nasıl tadayım.. En merakk ettiklerimi tadıyorum..

Bu arada telefonum susmak bilmiyor.. Doğum günü kutlamaları ardı ardına; Miskokulu Lezzetler Mine ablam aradı, çok mutlu oldum. Denizimle zaten kaç kez konuştuk hatırlamıyorum.. Ailem, arkadaşlarım..

Beni bıraksalar Bademiçi’nde kalabilirim o derece.. Keşke çırak olarak kalsaydım.. Vakit geliyor ve şefimle fotoğraf çekilip vedalaştıktan sonra ayrılıyoruz. Bademiçi’ni özel olarak başka bir yazıyla tekrar yazacağım!

dg

Eve gitmeden biraz daha geziyoruz, ufak tefek birşeyler alıyorum. Eve dönüyoruz, o şahane lezzetlerin üzerine birşey yemek tuhaf kaçıyor ama sabaha kadar oturduğumuz için birşeyler atıştırıyoruz. Sunay eniştem de erken geliyor çok şükür. Bu arada laptop sürekli açık, ben sanki hiç uzaklarda değilmişim gibi bağlantıya devam ediyorum.. Ab-ı Hayat ve küçük kuzusu benim için pasta hazırlamışlar, yetmemiş bir yazı yazmışlar. Yeter ağlamıycam diyorum ama mutluluk gözyaşlarımı tutamıyorum.. İlerleyen saatlerde Derya ablamda o hasta haline rağmen pazar gününü yazıyor.. Ah iyiki varsınız hepiniz!

doğum günüm 229

Sıcak muhabbet ortamı devam ediyor, ekranda Seksenler dizisi var ve hepimiz o yıllara ait birşeyler anlatıyoruz.. Bir ara Bahar odadan çıkıyor ve odaya kestaneli doğum günü pastamla giriyor.. Kutlamalara doyamayan ben mumlarımı üflüyorum ve pastayı yiyiyoruz.. Baharla Sunay eniştem yatıyor. Ertesi sabah gitme vakti olduğu için biz devam ediyoruz yine.. Bu arada Nazan ablam arıyor 1 saate yakın konuşuyoruz.. Saatlerce konuş konuş bitiremiyoruz. Bir ara dertlerden ağlasak da en son attığımız kahkahalarla yerlere seriliyoruz resmen..

Sabah yarı neşeli yarı hüzünlü bir kahvaltıdan sonra, eniştem beni terminale bırakıyor ve kısa ama rüya gibi geçen günlerin de sonuna gelmiş oluyoruz..

Bu yazı sadece bir özet niteliğindeydi.. Yazacak ayrıntılarım var, onları da sırayla yazacağım.. Yani bu kutlama yazıları bir kaç gün daha devam edecek..

Şimdilik toplu olarak hepinize teşekkür ediyorum, her yazıda özel teşekkürlerim sahiplerini bulacak..

20 Yorum Yapılmış “Rüya Gibi Günler – Kutlamalar..”

 1. fatoş Says:

  benim niye gözlerimden şıp şıp döküldü yaşlar..niye fık fık burnumu çekip duruyorum…mutluluğun sevincin daim olsun güzel kardeşim…her sene daha da huzurlu geçsin doğum günlerin.ömrün..iyiki doğdun..Allah seni sevdiklerinde ayırmasın…canım yaa..içim pır pır oldu sayende…

 2. Melek Ocak Says:

  Canım ablam ilk defa birbirimizi görmemize rağmen yıllardır tanışıyor gibi sıcak ve samimi davrandığın için mi kısacık Bursa macerana beni dahil ettiğin, benimle vakit geçirdiğin için mi sana teşekkür etsem..Daha bir sürü sebep var aslında.. Sayende Gönül ablayı tanıdım..Güzel sohbetlerinizle gülen yüzlerinizle aldığım keyif hala bana tebessüm ettiriyor..Ömründen unutamayacağın bir kaç günün parçası olmak,inatla ağlamayacağım dediğin halde mutluluk gözyaşlarına şahit olmak güzeldi..Hayatın sana böyle güzel sürprizler yapıp her daim mutluluk kapılarını açması için hep dua edeceğim..Tıpkı yaptığın tatlılar gibi şeker tadında bi hayat dilerim :))

 3. derya Says:

  Can Papatyam sabah sabah benide ağlattın:)))Satırlarını okurken inan içindeki mutluluk insanın içine siniyor. Pazar günü yaşadığımız o harika gün hiç bir zaman unutulmaz.Her zaman böyle mutluluklar yaşatsın sana Rabbim.Bende senin gibi bir kardeş kazandığım için çok şanslıyım.Dostluğumuz,kardeşliğimiz daim olsun inşallah. Rabbim sana sıkıntı vermesin.
  Her zaman duamdasın seni çokkkk seviyorum,kocaman öpüyorum.

 4. portakal şekeri :) Says:

  Tüm yurtta ve dış temsilciliklerde coşku ile kutladık yaşgününü kuzucum:) ben dünn gece yine uykulara daldım :)
  sana çok iyi geldi bu yılki kutlamalar:) her yıl coşkusu artsııınn artsıııınnn artsııııııııııııııınnnnnnnnnnn:D

 5. yemekaski.com seçil Says:

  papatyammm yazının bir kelimesini bile hiç kaçırmadan okudum ve içimde benim bile bişiyler uçuştu böle :))) sevilmek sayılmak güzel şey…… tekrar burdan da yazayım nice yaşlara.. önünde sağlıklı huzur dolu sevdiklerinle birlikte nice yıllar olsun inşallah.. sevgilerimle…

 6. Elif Says:

  Canım arkadaşım, ne güzel bir post hazırlamışsın. Okurken sanki benim mutluluğummuş gibi sevindim. Rabbim bu mutluluğunu daim etsin inşallah. Nice nice güzel, huzurlu, sağlıklı yıllar dilerim. Sevgiler…

 7. sevda Says:

  gerçekten de süprizler harikaymış canım.sevilmek ne kadar güzel değilmi.tekrar nice sağlıklı uzun mutlu seneler diliyorum.sevgiyle kal.

 8. kübra Says:

  yazınızı okurken gözlerim doldu. maşallah ne kadar güzel sürprizleriniz olmuş. Allah sağlıklı, mutlu sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz uzun ömür versin inşallah.

 9. ab-ı hayat Says:

  Hissettiklerini o kadar güzel anlatmışsın ki,sanki tüm bu güzellikler bana hazırlanmış gibi oldum:::))))

  Çok güzel günler geçirmişsin Bursa’da,senin adına çok sevindim…

  Yüreği güzel Papatyam,Rabbim her daim kendin gibi güzel yürekli insanlarla karşılaştırsın seni….

  sevgiler…

 10. tadinadoyamadim/ Dilek Says:

  Masal gibi kutlamalar olmuş:))
  Okudukça bende seninle gidip gelmişim gibi hissettim bursaya..
  Sağlıkla mutlulukla nice mutlu yıllara inş.

 11. müjde Says:

  Canım benim senin adına çok mutlu oldum.Allah gülen yüzünü hiç soldurmasın:))

 12. evatolyesi Says:

  Ne kadar güzel anlatmışsın bir solukta okudum:))hep günlerin böyle mutluluk içinde sürprizlerle geçer inşallah tekrar mutlu yıllar:)
  sevgilerimle…

 13. Hayat Cafe Tarifleri Says:

  Canım benim öyle güzel anlatmışsın kii sanki yanındaymış gibi hissettim kendimi..
  Gözümde canlandı heyecanın..:))))
  Dilerim bundan sonrada hep böyle tadı damağında kalıcak kadar güzel günler geçirirsin..
  Allah sağlıkla,çok mutlu olacağın yaşlar nasipe tsin.
  Çok öpüyorum.

 14. çeşnici Handan Says:

  Öncelikle doğum gününü kutlarım. Herkese nasip olmayacak güzellikte bir yaşgünü olmuş tüm yeni yaşın böyle güzelliklerle ve mutluluklarla geçsin canım. Kalbinin güzelliği sayesinde ne kadar değerli dostlar kazanmışsın. Sevgilerimle.

 15. kalderavolkan Says:

  Sen dua et misafirlikteydin, o telefon daha kapanmazdı :)))

  CANIMIN TAAAAA İÇİSİN KUZUM, RABBİM GÖNLÜNÜN GÜZELLİĞİNİ BAHTINA VERSİN İNŞALLAH. TEKRAR İYİKİ DOĞDUN, İYİKİ VARSIN !

 16. mimarasci Says:

  Her dogum gunun boyle neseli guzel ve duygu dolu gecsin canim:) nice yillara nice yaslara saglikla mutlulukla insallah:)

 17. Hülya Says:

  Canım ne kadar şanslısın sen kocaman bir Maşallah sana.. Umarım hep böyle güzel dolu dolu geçer özel günlerin.. Hastaydım, yeni yeni toparlanıyorum o yüzden geç yazıyorum ama Doğum Günün Kutlu Olsun PAPATYAMMMM…

 18. Seinep Says:

  Yerim ben seni ya :) sen ne güzel bir insansın ki bu kadar çok sevenin var. Etrafındaki o iyi insanlarla ben de teşekkür etmek istiyorum, seni mutlu ettikleri için :) yüzümde büyük bir tebessümle okudum yazdıklarını :) iyiki doğdun !

 19. Aysultan Says:

  Bu yılki papatya şölenimiz de böylece son buldu:) İnşallah herşey dilediğin gibi olur Allah herşeyin hayırlısını versin sana ve sevdiklerine seni pek çok seviyorum. Pazar gününü hiç unutmayız artık cümleten,kırk yıllık dostlarla yapılmış bir keyiftiii:))

 20. Gönülünce Lezzetler Says:

  Süprizlerin en büyüklerini yaşadın bu seneki doğum gününde:)) Herşey sadece senin içindi…Umarım her günün mutlu süprizlerle geçer…Bu güzelliklere bende dahil olduğum için çok mutluyum…Seni çokkk seviyorum her günün tatlı tadında geçsin canım kardeşim…
  Sevgiler…

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk