Hoşgeldin Aralık

PAPATYA YAZIYOR.. Yorum Yaz

aralık 001

 

Yeni bir ay, belki yeni umutlar.. Miladi yılın son ayı.. Hepimize hayırlar, mutluluklar getirsin, maddi ve manevi bereketle geçsin inşallah..

Son zamanlarda siteyi her gün güncellemek istiyorum; tarifler, fotoğraflar, yazılar havada uçuşsun.. Sonra sosyal medyanın diğer alanlarının gün geçtikçe daha popüler olması yüzünden, okuyucuların buralara değil, oralara önem verdiğini görüp vazgeçiyorum. Gel gitler yaşıyorum.. Bu sosyal medya nankör alem vesselam, kimi zaman çok güzel ama genel olarak nankör.

Sonra diyorum ki, burası benim “dünyam”. Kimse için değil, kendin için yazmalısın ilk önce. Gerçi yazmaya başladığım zaman dozunu kaçırıp, kendimi fazla açtığım anlar oluyor. Böyle olsun da istemiyorum. Tam bir muamma! Yazmak ya da yazmamak işte bütün mesele bu :)

Ben bu gel gitlerle boğuşurken, biri çıkmış #blogfırtınası diye güzel birşey başlatmış. Aralık ayı boyunca her gün yazmak, paylaşım yapmak.. Dedim bu benim için bir işaret mi yoksa? Fotoğrafı çektim, başlığı attım, yine bi hevesim kaçtı.

Emek verdiğiniz şeylerden küçük mutluluklar duymak istiyorsunuz, bu da geri dönüşler sayesinde oluyor. İnsanların bir kekin sadece çırpılmış haline onlarca yorum, yüzlerce beğeni yaptığını, marketten aldıklarını paylaşanları el üstünde tuttuğunu gördükçe “acaba ben mi hata yapıyorum diyorum.” Sonra, o popüler olan paylaşımlara bakıp, ben de bir sorun olmadığını, işimi gayet kaliteli yapmaya çalıştığımı görüyorum. Buna karşın insanların nankörlüğünü, tüketim hastası oluşunu anlayamamış olsam bile ben bu Aralık #blogfırtınası estireceğim. Hem zaten Aralık ayı dediğin fırtınalı geçmez mi?

8 Yorum Yapılmış “Hoşgeldin Aralık”

 1. Demet Ş. Ensari Says:

  kalitenize hayranım,ayrıca aralık fırtınaları güzeldir :)

 2. Meltem Says:

  Ben takip ediyorum :)diğer sosyal medya blog gibi olmuyor. Blog daha detaylı, daha güzel. Teşekkürler emekleriniz için, Allah tüm gönlünüzden geçenleri nasip etsin.

 3. aylin Says:

  ahh oralar blog yerini tutar mı? ama tüketim çılgınlığımız artık buralara kadar geldi sen kendinden emin ol seninle hiç alakası yok doğru yoldasın kalitenden ödün verme canım benim:)
  sıkı takipçinim.

 4. zeynep Says:

  hop
  sen devam et birşey olmaz
  daha bu akşam komşuda reklamını yaptım,sayfanı verdim :-)
  sizde yediğimiz senin öylesine dediğin benim bayıldığım Cheesecake i anlattım
  amaan salla gitsin:-)

 5. Elif'in defterinden Says:

  Herşey o kadar hızlı değişiyor ki, sosyal alanların da değişmesi kaçınılmaz. Keyfini çıkarın :)

 6. zerrin Says:

  Ne yazık ki ama emin ol emek veren ve tamamen içi boş bir balon olanın ayrımı yapılabiliyor. Instagram anlık paylaşım biraz kafa dağıtma yeri herhalde fakat blog dönüp dönüp bakabileceğin en güzel mecra. Dediğin gibi br dünya ve bizi kabul edyorsun dünyana. Hep mutlu ol ve devam et lütfen yazmaya. Sevgiler

 7. dilek Says:

  Bazen insan uzulur dogru. emek verince insan beklenti icine girer o da dogru.ama icine sinen ve basarili bir calisma yapmissan( ki benim gordugum o)o zanan mutlu uyuyabilirsin.oya gibi inci gibi bir blogun var.cok begendim tebrikler.

 8. elif kizin anasi :D Says:

  aralık gidiyo ben bu yazıyı yenş okuyorum yuh bana çüş bana -_-

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk