Soma..

Güncel Yorum Yaz

soma

Bugün ölenin rahmete ihtiyacı yok,imanı varsa zaten şehit oldu şüphesiz. Asıl senin rahmete merhamete ihtiyacın var kalbini kömürden de kara bir kin bağlamış!

Bugün ateş düştüğü yeri yakmadı,ateş hepimizin yüreklerini kora çevirdi. Sen hariç! sen hariç ki hala rant,siyaset peşindesin. Ağzından kömürden de kara sözler çıkıyor farkında değilsin.
Sus artık,kömürden de kara pisliğini bugün bari kusma,sus! git az ötede kendin gibi kara kalplilerle birlik ol,sana anca bu yaraşır.

Sus,sus ki Manisa, İstanbul, Ankara ayırt etmeden okunan selâları dinleyelim! sus, sus ki senin karanlığında boğulmayalım!
Sus, sus ki karanlık sözlerine sinirlenmek yerine geride kalan ailelere, hala nefes alma umudu olan yaralılara dua edelim!

Bugün,aslında her zaman olması gereken birlik olma günü..

Rabbim gidenlerin makamını âli eylesin, geride bıraktıklarına sabrı cemil ihsan eylesin. Yaralıları acil şifa versin..

14Mayıs2014

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

Duam odur ki, bu unutulmaz acıdan ciddi dersler çıkarıp gerekenleri yapmaya başlarız millet olarak. Rabbim ne daha azını, ne daha beterini bir daha göstermesin inşallah.

Rabbim canı yanan anne babalara, eşlere, evlatlara ve cümlesine sabrı cemil ihsan etsin, üzerlerine sağnak sağnak sabır yağdırsın, içlerini ferahlandırsın inşallah.

Elimizden belki maddi olarak birşey gelmiyor ama bundan sonra dualarımıza katacağımız kardeşlerimiz artık onlar. Şehit olanlar artık bizim de ölmüşlerimiz arasında dualarımızda..

♦♦♦

Bir dua da Bosna Hersek için; sel felaketinde hayatını kaybedenlere Rabbim rahmet eylesin, geride kalanlara sabırlar ihsan ederken, maddi manevi çabucak toparlanmalarını da nasip etsin inşallah..

13 Yorum Yapılmış “Soma..”

 1. zeynep Says:

  insanlarin evlatlari esleri olmus ,dogal olarak neden bu ihmal diyorlar ama esas siz kapkara uslubunuzla Sus diye bagiriyorsunuz..bir kerecikde tekmeler tokatlar atanlara bagirsaniz bir kerede vicdani davransaniz..bir kere kapkara siyaset gozlugunuzu cikarip herseye oldugu gibi baksaniz..kimse sitasi rant pesinde falan deil, cogunluk olumlerin hesabi verilsin diyor. 100 milyon ton maden uretimi karsilginda Abd de 6 Cin de 200 insan hayatini kaybederken bizinm ulkemizde neden 700 un uzerinde diyor. ama susalim di mi, kader diyelim di mi,olagan karsilayalim di mi..yeterki siz iktidarda olun. bakiniz ben de ortulu ve onceki secimlerde bu partiye oy vermis biriyim ama vatandasa hakaret etmek ne demektir Allah as

 2. zeynep Says:

  vatandasi dovmek nedir Allah askina? cok merak ediyorum acaba sizinde esiniz evladiniz boyle bir faciada goz gore gore olseydi ve bu deil de bir baska parti iktidarda olsaydi yine boyle kapkara uslubunuzla sus dermiydiniz?

 3. Papatya Prenses Says:

  yazının tarihini görüyor musunuz!?14mayıs! bugünün tarihi ne?18 mayıs!
  bu yazıyı yazma sebebim ne iktidar ne muhafalet!bu yazıyı yazma sebebim facianın olduğu gecenin sabahı,hepimiz acı ve şok içinde olan biteni anlamaya çalışırken, her iki kesimden de insan müsveddelerinin kendi kesimlerini haklı gösterme çabası, karşıt görüşün sanki insanlar ölmemiş de başak şeyler olmuş gibi hala siyasi görüş üzerinden ölümlerle siyaset yapmasıydı!

  ben bu yazıyı o bu şu partiye oy verdiğim için yazmadım!! önce siz o çok var zannetiğiniz vicdanınızı takının da bu yazıyı okuyun, ondan sonra beni eleştirin!

  kimin ne peşinde olduğunu gayet iyi görüyorum ben!!

  sizin örtülü olmanız,hangi partiye oy verdiğiniz de beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor!

 4. zeynep Says:

  papatya hn
  bakiniz hangi tarihte yazarsaniz yazin sonuc degismiyor. bakanimiz 302 oluyle madeni kapatti !!
  insanlarin hak aramasina sus diyemezsiniz, uc gun oncede diyemezdiniz simdide diyemezsiniz. siyasi rant pesinde kostugunu dusunduklerinize bu kadar agir bir yazi yazmisken birde su birkac gun icindeki insaniyeti sukut etmisler icinde kapkara birseyler karalasaydiniz keske..iste o zaman samimi olabilirdiniz..

 5. Papatya Prenses Says:

  Siz da anlama sorunu mu var!!!!!???? Ben susun oturun,kimse hakkını aramasın mı diyorum!!!!! Kimse suçlu, kimse ihmalkar olan hepsi araştırılsın, cezası verilsin dememiş mi oluyorum bu yazıyla. Kader bu sus otur mu diyorum!

  3 gün öncede derim,3 gün sonrada derim sus diye, kalbi karanlık olan herkese! Sağına soluna, osuna busuna hepsine derim!
  Samimiyetimden şüphen varsa Allah aşkına git ötede oynaş!!

 6. zeynep Says:

  uslubunuz dusmeye basladi. ben size cevap verecek degilim daha..

 7. Papatya Prenses Says:

  Uslübum :) Yıllardır değişmeyen şeydir o! Ne yazı okumayı biliyorsunuz, ne yazan kişiyi tanıyorsunuz. Bak yazının altına tarih notu düşmüşüm. Sonra ara verip bugün için yazmışım.

  Ama sizin de kalbiniz pek aydınlık olmadığı için direkt eleştiri oklarını salarsanız sadece. O yüzden cevap verseniz dahi yayınlamayacağım zaten.

  Başbakanın attığı tokatla alakası olmayan yazıma direkt onla ilgili yorum yaptığınızda onaylamama gerekirdi zaten. Yılmaz Özdil’in yazısına da yorum yaptınız mı sahi!?

 8. kubra Says:

  Zeynep hanima alkislarrr!!!
  Bir blogdaki blog sahibinn hislerini anlattigi bir yazıyı ancak boyle politize edebilirdi
  Zeynep Hanim hukumet istifa etsin,basbakanda gitsin sizde rahatlayin olurmu belki burda duygularini tarafsiz anlatan birine laf yetistircegininize insanlari bir partiye oy verdikleri icin ölümü hakettiklerini soyleyen insanlara laf yetistirin olurmu?
  Siz cevap yazmazsiniz ama sayfaya bakarsiniz ne yorum yazmiş bana diye size iyi bakmalar :)

 9. sibel Says:

  Zeynep hanım, bence siz de bir susun. .. okuyup anlamayi beceremediginiz gibi yazmayı da becerememissiniz. Aklınız seçim olaylarında takılı kalmış belli ki… Bu yazı ancak bu kadar anlasilmadan yorumlanabilirdi.

 10. nazan Says:

  Zeynep hanım Papatya çok güzel cevabınızı vemiş ama bende yazmadan duramayacağım..İçiniz rahat olsun herhangi bir siyasi görüşe mensup değilim sadece tarafsız ve doğru bakmaya çalışıyorum..Hiçkimse suçsuz da demiyorum en alt kademeden en üste ,sendikalara kadar herkes suçlu….Olayın olduğu anda yapılan propagandaların, pankartların vs lerin de farkındasınızdır umarım!!Siz Papatya ya sormuşunuz ya bende size sorayım ailenizden biri veya tanımadığınız birilerine yardım etmek amaçlı gittiğiniz bir yerde orda insanları ölü veya sağ kurtarılması için çaba sarfetmek yada dua etmekmi ?yoksa elinize pankart alıp hükümeti protestomu gelir aklınıza??Bizzat yakınım birisi gitti ortama prakovatörlerin çok olduğunu söyledi merak etmeyin geçmişte oy verdiğiniz hükümetten yanada değil kendisi sadece doğruları görme yeteneğine sahip.En acı olanda ne biliyormusunuz sizin gibi madenciler diye sahte yırtınanların yardım için madene girilerin ve göçük altında kalanların cüzdanlarının ,özel eşyalarının çalınması..Olayın olduğu andan itibaren sosyal medyada anında örgütlenme provakatör görüşlerde ayrı bir ilginç konu…Eminim ki siz Taksim olaylarında ki gibi olay çıkmamasından dolayı üzülüyorsunuz.Heryer yakılsın, yıkılsın,esnafa zarar verilsin ülke parçalansın hatta iç savaş çıksın o zaman rahat edeceksiniz..Bırakın bu timsah gözyaşlarını Zeynep hanım bizim ülkemizde ölüye sela okunur ,dua okunur,rahmet okunur bırakın da bizi acımızı bildiğimiz gibi yaşayalım….

 11. elif kizin anasi :D Says:

  zeynep hn. denen şahsiyete acıdım, vicdan ve sağduyu maskesi altında kendini nasılda ifşa etmiş yazık!!! hemde çok yazık, sırf muhalefet(!) olabilmek için insanların acılarını nasılda kullanmaya kalkıyorlar..
  papatya tarafsızca ve herzamanki gibi içinden geçenleri cümlelerine dökerek yazmış çok da doğru yazmış eminim ki hakikaten vicdan ve sağduyu taşıyanların duygularına tercüman olmuştur.
  zeynep hanım gibiler susarsa eğer o zaman hakikaten bir olacağız..

 12. aylin Says:

  ben yazdığın her cümlenin altına imzamı atıyorum papatyam, bu nasıl bir kin nasıl bir nefrettir anlayabilmiş değilim insanlarda,bizler böyle büyümedik oysa bu kadar sevgisiz bu kadar ön yargılı,bu durumda bile acıdan çok nefret var, elbette suçlusu her kim ise cezasını çeksin,Allahım zaten cezasını verecektir ama kul hakkına giren her kim ise hukuk devleti olarak alsın cezasını,amma burada kocaman bir ama diyorum bunu siyasi rant elde edebilmek adına nefretlerini kusmalarından bıktım artık,bu durumu bile başka durumlara sokanların insanlığından şüphe ederim ben, bu nasıl bir vicdansızlık nasıl bir merhametsizliktir,bir grup azınlık var azmış durumdalar misal burada ki zeynep hanım daha okuduğu cümleleri anlayamamış bile bakmış saydırabileceği bir yer haydi demiş azcık laf yesin de akıllansın!!! ah be diyorum ah zeynep hanım! bir siz mi akıllısınız bir siz mi her şeyi biliyorsunuz da o güzel zekanızla insanlara akıl veriyorsunuz,sizin gibi konuşan o kadar çok ki azıcık olduğunuzun farkına bile varamıyorsunuz size sırf edebinden susan insanlar yüzünden çok sanıyorsunuz ya kendinizi! o kadar katılaşmış ki yürekleriniz bir anne olarak sizin gibilerle çok fazla muhattap olmaması için dua ediyorum Rabbime çocuğumun, çünkü sadece sevsin istiyorum, vicdanı olsun istiyorum, kendi gibi düşünmeyene saygı duyulması gerektiğini bilsin istiyorum. çünkü hiç bir siyasi ideoloji insanların acısından daha önemli olamaz ve bunu anlayamayanda insan olamaz zeynep hanım!!!
  siz ve sizin gibilerin yası bitti hayatlarına çoktan döndü ama orada hayat durdu biliyor musunuz acaba !!!

  Allahım rahmet eylesin giden canlara ve geride bıraktıklarına bol bol sabır ihsan eylesin,bu faciadan kurtulanlar da sağlıklarına kavuşsun bir an evvel inşallah.

 13. gülten Says:

  merhaba uzun zamandır bloğunuzu takip ediyorum yorum yazmak yeni nasip oldu..yazınızı defalarca okudum ayrıca yorumlarıda okudum tek akıllı kendini zanneden şahıs farklı yerlere çekmiş bu şahısa sadece acıyorum..benim içimden geçenleri çok güzel ifade etmişsin teşekkürler.Şimdi dua vaktidir..

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk