Keşkesiz Şubatlara..

İçimden Gelenler, Kitap ve Sinema Yorum Yaz

şubat 002

 

Yeni bir ay, yeniden yeşeren umutlar, keşkeler.. 30’u devirdiğim doğduğum ay.. Büyüdüğümü hissederken, iliklerime kadar işleyen pişmanlıklarımı öyle ki yıllarıma mani olan üzerimden atmak üzere olduğum, sanki yeni bir doğum sancısı.. Ömrümün ikinci sezonunda keşkeler olmasın artık inşallah.. Rabbim, yeniden doğuşlarımızı hayırlara çevirsin, bereketli, keşkesiz, güzel bir ay nasip etsin inşallah…

♥   ♥   ♥

“ Şu günlerde içinde bir cümle dönüp duruyor senin. “Mümkün olsa da geri dönsem,” diyorsun. Peki, ama nereye?

Hayatının en huzurlu bildiğin, büyük hataları henüz yapmadığın bir vaktine. Durgun bir denizin kıyısındaki o servi ağaçlarının altına mesela.. Mavi mine çiçeklerinin buğusunda mest, papatyalı bir toprakta kapandığın o secdeye.. Boynunda inci bir kolye, başının üzerinde yıldızların döndüğü o gece. Henüz cennetten kovulmamış, ilk günaha bulaşmamış, yasak meyveye uzanmamış..

Haklısın, keşke.. Mümkün olsa da geri dönsek o yol ayrımlarına. Kendimizi uçurumun dibinde bulduğumuz o keskin dönemeçlerin bir adım evveline. Uçurum uçurum olduğunu henüz göremediğimiz şeytanı melek, yangını bereket zannettiğimiz gaflet zamanlarının öncesine. Bizi alıp selamete götürecek kervanın, bağlarını sıkı sıkıya bağladığımız bugünkü değil de yarınki olduğunu seçebileceğimiz bir uzgörü kervanına. Keşke..”

çınaraltı 029

“Bir demet nergis al kendine. Ne olur böyle yapma. Kendine kıyma.

Biliyorum senin için yanıyor. Onlarla aynı dili konuşmadığın bir kalabalığın ortasında, acizliğinden muzdarip, gittikçe içine kapanıyorsun. Her şeyden uzaklaşıyorsun.

Tamam yorgunsun. Allah şahit, bilenler şahit, çok yorgunsun. Yaşanmakta olan bütün acılar gibi yaşanmış ve yaşanacak olan bütün acıların da kalbinin üzerine çöreklendiğini zannetmekten yorgunsun. Böyle bir yükü bu kalp taşımaz, biliyorsun.

Burası dünya, cennet değil unutma. Çekilme kabuğuna, atım at, denize at. Hâlik’ın var senin, haddini aşma. Zıddına inkilâb etmekten kork.

Bir demet nergis al kendine. Ne olur böyle yapma. Kendine kıyma. Telef olup gideceksin yoksa..”

Nazan Bekiroğlu/Mimoza Sürgünü

3 Yorum Yapılmış “Keşkesiz Şubatlara..”

 1. Özlem. Says:

  Uzun yıllardır sizi takip eden biri olarak keşkelerinizi az çok tahmin ediyor olsam da tabiki yaşamayan bilmez. Allahım gönlünüzün muradını nasip etsin size tez zamanda, hem madden hem manen. Tüm dertleriniz derman bulsun inşallah.

  “Ne olur böyle yapma,kendine kıyma.” yoksa biz sizsiz ne yaparız :(

 2. aylin Says:

  20 li yaşlar deli dolu duyguların yoğun yaşandığı bir dönem kızgınlıklar çok kırgınlıklar çok ama 30 lar çok daha sakin daha dingin daha bir sağlam basıyor ayaklar yere ve ne istediğimizi çok daha iyi biliyoruz bu sebepten ben 30 ları sevdim :)
  nergislere bayılırım tabi kahve ve yanında eşlikçisi kitaplara:)

 3. kalpkurabiye Says:

  içim ezildi çok tuhaf oldum sanki o film şeridi geçti gözümün önünden :(
  Rabbim inşallah mânâlı adımlar, gülüşler ve dahi gözyasları nasib etsin..

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk