Kul Kurar Kader Gülermiş…

PAPATYA YAZIYOR.. Yorum Yaz

Süleymaniye ve Gülhane 279

 

 

“Kul kurar, kader gülermiş..” derler ya pek de doğru derler. Geçtiğimiz  pazar gece yarısı tarifimi yazmış, ertesi sabaha zamanlamış, facebook sayfası için günaydın mesajımı hazırlıyordum, sadece “planla” tuşuna basmak kalmıştı ki annemle kardeşim yanıma gelip bir şeyler söylediler ama her ani ölüm haberinde algılarımın anında kapandığından dolayı dediklerinden hiç bir şey anlamadım. Söylediklerini tekrar ettirdiğimde ise Hakim amcamın vefat ettiğini öğrendim.  Annem bana hazırlan çıkalım hemen dedi ama şaşkınlık, üzüntü ve sarsıntıdan o hazırlanma evresi ne kadar sürdü hiç anlatmayayım bile. Hafta içi bizi pikniğe götürecek sapa sağlam, canlı kanlı Hakim amcamın cenazesine gidiyordum…  (eski takipçilerim cicişler diye bahsettiğim Aysultan ve ailesini bilir, Aysultan’ın babası yani..) 3 tane kız evladı olan Hakim amcam bana da “büyük kızım” derdi. Bu dünyada tanıdığın en iyi insanları say deseler tereddüt etmeden söyleyeceğim ilk isimdir. Rabbim mekanını cennet bahçelerinden eylesin ve Peygamberimize komşu etsin inşallah; ardında kalan Canan teyzem ve kardeşlerime de sabr-ı cemil, ferah bir hayat nasip etsin…

Şüphesiz ölümün kimden geldiğini bilen insanlarız ve ölüm bize gelene kadar yapacağımız şey ondan ibret alıp devam eden hayatlarımıza çeki düzen vermek.

Rabbim cümlemize hayırlı ömür, hayırlı ölüm, ardımızdan hayırla yâd edecekleri bir hayat ve bizi dualarından ayırmayacak dostlar nasip etsin inşallah..

6 Yorum Yapılmış “Kul Kurar Kader Gülermiş…”

 1. kalpkurabiye Says:

  Allah’ ım rahmet eylesin. ölüm bizler için biliyoruz lakin başa gelince çok zor. Allah’ ım sabır versin inşallah..
  Güzel dalarına canı gönülden amin diyorum kuzum..

 2. nazan Says:

  Allah rahmet eylesin, kabir rahatlığı versin.Geride kalanlarada bol sabır dilerim..

 3. aylin Says:

  Allah rahmet eylesin, ölüm gerçeğini unutuyoruz çoğu zaman ne acı…amin

 4. Bizim Mutfak-Aysel Says:

  Rabb’im gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet, kabri nur olsun, Ailesine ve siz sevenlerine de sabırlar dilerim.

 5. zeynep Says:

  Allah rahmet eylesin :( Gerçekten çok üzüldüm :(

 6. Şahika Says:

  Allahü teala rahmet eylesin.. Kalanlarına sabır versin. Ne hayırlı can taşıyormuş ki bu mubarek günlerde almış onu Rabbim yanına..

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk