Patlıcanlı Kremalı Börek

BÖREKLER, Muratbey Peynirli Tarifler 8 Yorum Yapılmış »

patılcanlı börek (3)

 

Bu böreği hangi misafire yaptıysam tarif istediler. Hatta ilk yaptığımda Zeliha’ya bekle yayınlayacağım dedim ama o fotoğrafları beğenmediğim için tekrar yapmayı bekledim. Ramazan da ister iftar sofralarına, ister sonra çayın yanına, isterseniz de sahur için börek tarifi arayanlar için birebir, iftara yarım saat kala bile yapabileceğiniz kolaylıkta, lezzeti ise tarif sordurtan cinsten pek ala :)

 

devamını oku »

Fındıkpare

ŞERBETLİ TATLILAR 30 Yorum Yapılmış »

 

fındıkpare 008

Her sene aynı lafları yazıyoruz ama gerçekler bu doğrultuda olunca başka ne diyebilir ki insan? Neymiş o laflar, şöyle ki hava sıcak bile olsa,normalde her gün tatlı yemiyor bile olsak insan Ramazanda tatlı hem de şerbetli tatlı arıyor be azizim..  Fıstıklı baklava bulursam acımam yumulurum ama nereden bulayım her gün fıstıklı baklavayı? O zaman en güzeli vur dibine şekerparenin, fındık parenin, dahi bademparenin.. :)

Şimdi bırakın elinizdeki klavyeyi, en yakın büyük markete gidip o fındık aromalı unu bulmaya çalışın, çünkü o un olayı acayip farklı bir boyuta taşıyor,benden söylemesi! Bulamazsanız mecbur sade kek unu kullanacaksınız..:))


devamını oku »

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk