Bir Kitap Olsam?

PAPATYA YAZIYOR.. Yorum Yaz

dergi 004

Yağmurla birlikte hafif serin olarak başlayan Ağustos ayından hepinize selamlar.. Ramazan ayında Şahika beni bir oyuna davet etmişti, bayramdan sonra yazarım demiştim ama içimden genel manada pek bir şey yazmak gelmediği bir yandan da gündemden başlayıp, dini konulara kadar pek çok konuda ahkam kesen yazılar yazasım geliyordu ama hepsini bir kenara kaldırdım. O konular benim yüreğimi kabarta dursun ben esas mesele döneyim..

Bir kitap olsan nasıl olurdun demiş Şahika ve önce kendisi nasıl olur onu yazmış tam da burada. Dün gece sıcaktan uyuyamaz halde yatarken aklıma düştü bir anda, ben sanırım bir kitap değil bir dergi olmalıydım.. :)

Aşk romanı olmak istesem sonu kesinlikle mutlu biten ama mutlu sona ulaşması kolay olmayan; okuyunca bi kenara atarlardı beni, içinden bir kaç cümle “caps” çıkardı. :) Şiir kitabı olsam, sosyal medyada harcarlardı alıntı yapmak için.. En iyisi dedim ben dergi olayım, peki nasıl bir dergi olurdum:

Ne tam anlamıyla tek düze ve alışkanlıklar insanı, ne de sürekli yeni şeyler insanı olmadım, hep ikisinin ortası. O yüzden dergiyi seçişim galiba :) Hani aylık değil de üç aylık veya senelik dergiler vardır, sene içinde döner döner karıştırırsınız sayfalarını, işte tam da öyle bir şey olmalı..

Hayatın içinden pek çok şey yazmalı, bebek bakımından, çocuklarla yapılacak faaliyetlere kadar kolay, anlaşılır ve yapılabilir tavsiyeler, püf noktaları, hem mutfağa ilk kez girenlerin yapacağı kadar kolay yemek/tatlı tarifleri, hem damak tadımızdan fazla ödün vermeden alengirli dünya mutfağı tarifleri, yeni açılan kahve, kahvaltı mekanları, mevsimine göre İstanbul’un gezilecek noktaları, uygun maliyetli dekorasyon fikirleri, güncel hayatımızda uyguladığımız ama tam anlamıyla bilmediğimiz dini hususlar, çeşitli el işleri, keçeden dantele, atma-değiştir-kullan projeleri, semt pazarları, çiçek bakımı ve çeşitleri hatta her satışa sunulduğunda çiçek tohumu hediyeli, hayatımıza yön verecek nitelikte hikaye/biyografi köşesi vs vs.. Daha neler neler.. Elinize aldığınızda bırakamayacağınız, bunu sonra mutlaka okurum, bu projeyi kızımla yaparım, bu keki yarın misafirlerime yapmalıyım diye diye sayfaları çevireceğiniz nitelikli ve nicelikli güzel bir dergi.. :)

Kapağı al beni dercesine cıvıl cıvıl, papatyalı kelebekli kedili; ismi tabi ki Papatya olan bir dergi olsam alıp okumaz mısınız yani? :))

6 Yorum Yapılmış “Bir Kitap Olsam?”

 1. aylin Says:

  Bence harika olurdu inşallah bir gün bu dileğin gerçek olur ve ben keyifle alır okurum :)

 2. gülten Says:

  hayırlı sabahlar harika bir fikir rabbim inşallah nasip eder isteğiniz gerçek olur ilk okuyucularınızdan biri olucağım kesin ayyy birde imza günü düzenlerseniz şahane olur bu vesileyle tanışmış oluruz.

 3. şahika Says:

  Her ne kadar mim kitap’la ilgili olsa, sen bu zinciri kırmış olsan da dergi fikri çok hoş :) Rabbim gönlüne göre versin inşallah :)

 4. elif Says:

  Şimdiden içim ısındı bu dergiye …. abone bile oldum bilesiniz Rabbim gönlünüze gòre versin.

 5. kalpkurabiye Says:

  bencede dergisin sen kitap olamazsın tekdüze değilsin bir kere, her telden çalmayı, elinin dokunuşu ile fark yaratmayı iyi biliyorsun, bir dergi olsan her ay iple çekerdim yeni sayıyı :)
  e madem dergi değilsin, biz de iple çekelim o halde yeni yazıyı :)

 6. Burcu Says:

  Blogunuz gerçekten çok hoşuma gitti.Aslına bakarsanız dergi fikriniz daha çok hoşuma gitti.Kitapkurdu biri olarak dergi daha cazip geldi açıkcası :)) Kolay gelsin…İyi günler…Sevgiyle kalın.

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk