Gıdaklayan Kahvaltı :)

Kahvaltı ve Sahur Sofraları Yorum Yaz

tavuklu kahvaltı aylin 021                                                             

  Tavukların istila ettiği bu sofrayı yayınlarken hangi başlığı yazsam diye fazla düşünmedim; şöyle ki hepimizin çocukluğundan bildiği o meşhur tekerleme geldi aklıma, “gıd gıd gıdak, yumurtam sıcaak, inanmazsan gel de bak.” :)                     tavuklu kahvaltı aylin 008

 

 

 

Tavuk hanım tabaklarım malumunuz, canım Aylin de kahvaltıya gelince o tabakları istiyorum demişti ilk gördüğü zaman. Ondan sonra çok geldi ama kısmet anca bu sofraya oldu. Hem bu tabaklar için işlediğim tavuklu örtümü de kullanmış oldum..:)

 

 

 

tavuklu kahvaltı aylin 013                    Artık ailesinde veya yakınında blogger olan herkesin alıştığı üzere biz sofraya oturmadan önce fotoğraf çekiyoruz. Ama iki blogger bir araya geldiysek tutmayın bizi.. Rahat rahat fotoğraf çekmek, bak ben şu açıdan çektim, sen de buradan al diye birbirine açı göstermek vs. gerçekten paha biçilemez duygulardan biri. Zira insan yakınında ortak paydada buluştuğu, kendini anlayan birini çok arıyor. Neyse şimdi derin mevzulara girip konuyu dağıtmayayım.. Velhasıl Aylinle gönlümüzce fotoğraflar çektik durduk önce, gerçi kahve fotoğrafı çekerken epey bi oyalandık ve eğlendik. Malum kahvaltı sofrasına hemen oturmak istiyor insan..:)                   tavuk

 

 

 

 

Aylincim gelmezden bir gece önce şöyle yazmıştı bana ” ben sadece domates,peynir,salatalık yiyorum.ona göre bir şey yapma” yazmıştı. Ben de ona çok şahane bir cevap vermiştim ama onu boş verin :D Yani biz yaz sıcağında orduyu doyuracak kadar kalabalık sofraları sevmiyoruz. Gerçi biz kış soğuklarında da öyle sofralar sevmiyoruz ama işte yazın bi kızartma olsun ekstradan yeter düşüncesindeyiz.

 

 

 

tavuklu kahvaltı aylin 004                     Sofrada gördüğünüz üzere Aylin’in isteği üzere domates,salatalık ve peynir var. :) Benim meşhur çekirdekli poğaçalarım, kızartma ve salçalı sosis bir de..                       tavuklu kahvaltı aylin 020                

kahve keyfi

Güzel günümüz her zamanki gibi kahve keyfi ve sohbetiyle istemesek de sona erdi…

 

 

Bu ara kahvaltı sofralarından gitmeye devam edebilirim, zira bilindik tarifler dışında bir şey yaptığım olmadığı gibi kahvaltıya misafir ağırlamaya devam ediyorum.. :) Hem şurada biz bizeyiz 3.5 kişi, hepimizde bu sofraları seviyoruz değil mi? ;)

Sizi can-ı gönülden merak eden, telefonun öteki ucunda olan, anlamaya çalışan insanlarla geçireceğiniz mutlu, anlaşılır, güzel bir hafta dilerim..

6 Yorum Yapılmış “Gıdaklayan Kahvaltı :)”

 1. hülya alpay ercan Says:

  Günaydınlar hayırlı sabahlar papatyam . Ellerine sağlık yine iç açıcı bir sofra :) Seni merak edip durdum ama iyi olduğunu bildim ya yeter bana… Seviyorum bu ikiliyi sohbetiniz daım olsun sofralarınız bereketlı olsun ınsallah :)Hayırlı haftalar papatyammmmmmm :) :heart:

 2. elif Says:

  Sizi çook merak etmiştim sonra düşündüm de ne kadar duyarlı biri olduğunuz hatrıma geldi ve anladım bu sessizliği.. muhteşemsiniz her zamanki gibi.. ahh o masada bende olsaydım diyorummm kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum

 3. aylin Says:

  canımmmm ellerine sağlık harika bir gündü benim için ve o tavuklarına bayılıyorum senin :) herşey çok güzeldi ellerine sağlık kuzum :)

 4. ebru Says:

  Papatyam ya çok güzel bir tavuklu masa olmuş:)) ellerin kolların dert görmesin.

 5. kalpkurabiye Says:

  Etamin işlemeyi öğreneyim şu tavuk hatunlardan yapacağım he..
  Çok çok çok güzel hersey her zaman ki gibi..
  Ellerine emeklerine sağlık, sofraların, neşen, bereketin daim olsun kuzumm..

 6. Şengül Söylemez Says:

  Harika bir sunum emeğinize sağlık bu seti nereden bulabiliriz acaba aşık olmamak elde degil

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk