Utanmadan Uyuyabilmek…

Güncel Yorum Yaz

Günlerdir utanmadan uyuyabilmenin mümkün olmadığı geceler ve günler yaşıyoruz. Yıllardır değil yüz yıllardır Türkler ne zaman düze çıksa, çıkmaya başlasa hep bir gevur oyunu olmuş, olmaya devam ediyor. Haçlı seferlerinden başlayan oyunlar elden elde devam edip, PKK ve Işıd ile günümüze kadar geldi. Ha bugün ha yarın terör biter demekten biz usandık, onlar usanmadı.

Hepimiz gözünü kapattığında toprağın altına girecek ama toprağın üzerindeki kavga bitmek bilmiyor.

Bizler klavye silahşörleri, en fazla üç gün oraya buraya saldırıp, ekranları karartır, biraz ağlar, lanetler yağdırır dördüncü bilemedin beşinci gün sosyal medya hayatımıza devam eder gideriz. İlk iki gün gündem dışı paylaşım yapanlara etmediği hakaret kalmayanlar dahi üçüncü gün yeme/gezme/içme vs fotoğraflarını beğenmeye başladı bile. İki gün önce bu sen onu paylaştın, oysa benim paylaşım yapmaya değil yemek yemeye bile mecalim yok diyerek birbirlerine hakaret edip, takip listesinden çıkaran insanları görünce çok tepem atmıştı da kişisel hesabımda aşağıda paylaşacağım yazıyı yazmıştım. (En son paylaşıyorum.)

Dediğim gibi en fazla on gün sonra hepimiz sıradan hayatlarımıza ve paylaşımlarımıza devam edeceğiz ama bugün acısını sözde hissetmeye çalıştığımız şehit ailelerinin hiç bir ferdi ama özellikle anne,baba, eş, evlat, kardeşleri hayatlarına kısa bir yas dönemi verip kaldığı yerden devam edemeyecek. Herkesin acıyı yaşama, hissetme şekli farklıdır ama ateş de düştüğü yeri yakar gerçeği ne yazık ama ne yazık ki değişemediği için onların hayatının bir parçası artık hep eksik olacak. Evet şehitler ölmez şeksiz ve şüphesiz imanımız buna tam lakin zor olan o şehidin ardından olması gerektiği gibi vakarla durabilmek. Rabbim hepsinin üzerine tek tek sabır yağdırsın, ağızlarının tadı çabuk gelsin inşallah.

Ebu Hureyre (r.a.)Allah Resulü’nün (a.s.) şöyle buyurduğunu haber vermiştir: “Gelecekte bir takım fitneler olacaktır. Fitne zamanında oturan kişi ayakta durandan; ayakta duran yürüyenden; yürüyen koşandan hayırlıdır. Her kim fitnelerin başına dikilirse fitneler onu yıkar. Her kim fitne zamanı sığınacak bir yer bulursa hemen oraya sığınsın.”

Peygamberimiz böyle zamanlarda bize itidalli olmayı tavsiye etmiş. Tüfeği elimize alıp Dağlıca’ya, Iğdır’a gidemeyeceğimize göre, bize düşen aklı başında olmak, galeyana gelmemek. Ellerimize daha çok duaya açmak, varsa yakınımızda şehit ailesi onlarla ilgilenip, halini hatırı sormak. Rabbim en kısa zamanda hem ülkemizi hem müslüman alemini feraha çıkartsın inşallah.

Başımız sağ olsun, devletimizin milletimizin birliği dirliği sağlam, ordumuzun polisimizin gücü kuvveti yerinde olsun. Rabbim en küçüğünden en büyüğüne vatanımız için kendini siper etmiş tüm asker ve polisimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah.

♦   ◊   ♦   ◊   ♦   ◊   ♦

“18 saat telefon ellerinde, twitter, instagram, facebook arasında mekik dokuyarak mı şehitlerimize üzülüyorsunuz!??
Üzüntünüz o kadar ağır olduğu için mi gündem dışı paylaşım yapanlara ağza alınmayacak hakaretler ediyorsunuz?
Sen al bayrağımı karartıp paylaşınca, ‪#‎terörülanetliyorum‬ diye yazınca, hükümete saydırınca ve bütün bunları sosyal medyadan an be an yapınca benden, ondan veya yaşadığı anı paylaşandan daha mı duyarlı oluyorsun!???
Sendeki bu acı nasıl bir acı ki, kim ne yazmış, kim ne demiş, kim ne yemiş hala takip edebiliyorsun?
Acı, yas anlayışınız nedir sizin? Kim en çok Türk Bayrağı paylaştı, kim hükümete sövdü, kim şehitleri TEK TEK saydı!Bu mu!??
Birbirinizin gündem paylaşımları like edince mi acınız büyüyor?
Acı elle tutulur, gözle görülür bir şey mi?
KAFANIZ MI GÜZEL LAN SİZİN!
Birbirinizi kırıp dökeceğinize atın ellerinizden telefonu da, ellerinizi gözyaşlarınızla duaya açın, nefretle birbirinize hakaret yorumlarına değil.
Bizi böldüler, bizi kutuplaştırdılar deyip duruyorsunuz, kutuplaşan kendinizsiniz! Hala hükümet, hala din, hala türban yaygarası peşinde olan sizsiniz çünkü!
YETER ARTIK GERÇEKTEN YETER!!!
ACIDAN DERS ALMAYI BİLİN AZICIK!
BİRLİK OLUN BİRLİK!”

6 Yorum Yapılmış “Utanmadan Uyuyabilmek…”

 1. elif Says:

  Duygularıma tercüman oldunuz……Rabbim razı olsun sizden zaman gerçekten birlik zamanı ama yoook nerede….varsa yoksa nefret nedir bir insandan bu kadar nefret etme nedeni anlamıyorum anlıyamıyacağımm yazılanlar çizilenler acımızı daha da katlıyor Rabbim sonumuzu hayr eylesin cümlemizi ıslah etsin inşallah Rabbim yar ve yardımcımız olsun…

 2. gülten Says:

  Yüreğimden geçenlere tercüman oldum yüreğine sağlık insanlığın sözün bittiği noktadayız atıp tutmakla olmuyor bu işler madem bu kadar vatan sevgisi taşıyorlar galyana geliceklerine polisini askerini masum vatandaşını öldürenlerle gidip mücadele etsinler haa onu yapicak cesaretleri yoksa dua etsinler bunuda yapıcak iman yoksa otursunlar milleti galyana getirip daha fazla acı yaşatmasınlar neler unutulmuyoki papatyam hangi birini yazıyım kutuplaşmaya dünden hazırlıklı bir milletmişiz öğrenmiş olduk bu koca ülke neyimize yetmiyor yıllarca barış içinde kardeşçe yaşadık yaşamayada devam edicez inşallah acı gerçekten düştüğü yeri yakıyor rahmetli babamı kaybettiğim günler geldi aklıma bir kaç kişi dışında dost bildiklerim zatların desteğini görememiştim mesaj atip başın sağolsun demek daha kolay gelmişti acınla başbaşa kalıyosun kabulleniyosun içindeki koru söndüremiyosun ama onunla yaşamayı öğreniyosun konuyla alakası yok belki ama sadece paylaşmak istedim rabbim rahmet eylesin ailelere sabırlar versin rabbim yardımcimiz oldun.

 3. aylin Says:

  ne kadar doğru kelimesi kelimesine katılıyorum yazdıklarının biz bir olmayı beceremiyoruz daha benim gibi düşünmüyorsa tü kaka acıya bile saygımız yok Allah bize yardım etsin,acınacak haldeyiz farkında değiliz en çokta türkiye çok kutuplaştı diyenlerin kutup olup onun gibi değil diye ayırmasına şaşıyorum ve çok üzülüyorum uyusak ve uyandığımızda huzur dolu bir toplum olsak.

 4. kalpkurabiye Says:

  Yüreğine sağlık kuzum, gerçeklerimizle ancak bu kadar güzel yüzleşebilirsik..
  Dûana canı gönülden âmin diyorumm..
  Allah senden razı olsun..

 5. şahika Says:

  Eline, yüreğine sağlık tatlım.. Hislerime, hislerimize tercüman oldun. Keşke birlik olmamız gereken bu günlerde birlik olabilsek..

 6. Ihlamurcum Says:

  Halen içimiz acıyor, bu ne merhametsiz ne duygusuzluk.Duygularıma tercüman olmuşsun.

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk