Aziz Mahmud Hüdai Hz.leri Türbesi ve Camii

Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor Yorum Yaz

Aziz Mahmud Hüdai Hz.leri (8)  Selamun aleyküm! Bu güzel cuma gününde hepinizi Rabbimin selamı ile selamlıyorum sizleri.. Rabbimin selamı, rahmeti, bereketi, ilgi ve sevgisi hepimizin üzerine olsun inşallah. Rahmet kapılarının açık olduğu mübarek günde bizleri ve ana-babalarımızı affetsin. Hastalara şifa, dertlileri deva, borçlulara deva, evlilere hayırlı evlat, bekarlara hayırlı eşler nasip etsin inşallah. Aziz Mahmud Hüdai Hz.leri (30) Geçtiğimiz cuma günü Aylinciğimle birlikte küçük bir Üsküdar turu yaptık. O günü sonra yazacağım kısaca ama bugün İstanbul’un mübarek bekçilerinden Üsküdar’da meftun bulunan Aziz Mahmud Hüdai Hz.lerine yaptığımız ziyaretten kadrajıma yansıyanları paylaşmak istiyorum.       Aziz Mahmud Hüdai Hz.leri (21)     Aziz Mahmud Hüdai’nin insanı derinden etkileyen, hatta yaşantısından utandıran hayatını buradan okuyabilirsiniz.  Hangimiz kadılık görevini bırakıp, manevi alemde yükselmek için, nefsini hor görerek tuvalet temizler söyleyin hele?       Aziz Mahmud Hüdai Hz.leri (31)     Aziz Mahmud Hüdai Hz.leri (5)       Türbeyi ziyaret ederken hocaların her fırsatta türbede meftun olunan kişiden medet ummayın, onlar birer vesiledir demesine rağmen, hala türbeye, örtüsüne vs el sürenler görünce ister istemez tepem attı. Lütfen sevaba girelim derken şirk koşmayalım! Biz sadece ve sadece Allah’tan isteriz. Mübarek zatlar hayatlarımıza yön vermek için güzel vesilelerdir.       Aziz Mahmud Hüdai Hz.leri (1)     Aziz Mahmud Hüdai Hz.leri (28)   Camisi olan türbeleri ziyaret ederken eğer vakit namazı dışında bir zaman dilimiyse iki rekat mescid namazı kılabilirsiniz. Aziz Mahmud Hüdai Hz.leri (16)         Aziz Mahmud Hüdai Hz.leri (20)       Aziz Mahmud Hüdai Hz.leri (26)       Aziz Mahmud Hüdai Hz.leri (25)     Aziz Mahmud Hüdai Hz.leri (22)  

 

 

Aziz Mahmud Hüdai Hz.leri (11)

 

 

Aziz Mahmud Hüdai Hz.leri (13)

5 Yorum Yapılmış “Aziz Mahmud Hüdai Hz.leri Türbesi ve Camii”

 1. elif Says:

  Ve aleykumselam papatya prenses hayırlı,nurlu cumalar Aziz Mahmud Hüdai’nin yasamını yönlendirdiğiniz yazıdan gözlerim dola dola okudum Rabbim razı olsun sizden gene ne güzellikler gördük,öğrendik sayenizde hakkınızı helal edin tüm ettiğiniz dualar hayırlısıyla kabul olsun inşallah..sizinde yazdığınız gibi bu ziyaretlerde yapılan yanlışlarî gòrmek çok sinir bozucu Rabbim cümlemizi doğru yoldan ayırmasın islamın nuruyla yolumuzu aydınlatsın inşallah…. Allaha emanet olun

 2. gülten Says:

  Aleyküm selam papatyam güzel dileklerine yürekten amin diyorum.Allahtan isticeklerine mum yakmak,çaput bağlamak,para atmak dinen caiz olmayan yanlış ve boş davranışlar yapıyorlar.Rabbimiz size indirilene uyun onun berisinden bir takım velilerin ardına düşmeyin diye buyurmuştur.Cuma yazılarını çok seviyorum resimlere baktıkça huzur buluyorum allah razı olsun senden namaza ilk başladığım gün geldi aklıma ilk teravih namazımı kılarken ne kadar endişeliydim yanlış kılıcam korkusu heyecan değişik duygular içindeydim sonra niyet önemli diye bana destek olan canım arkadaşım sayesinde çok şükür kılmıştım.Hayırlı cumalar selam ve dua ile.

 3. gülten Says:

  Papatyam asıl yazmam gerekeni unuttum geçmiş öğretmenler günün kutlu olsun önceden öğretmenlik yaptığını biliyorum eğitmen olmak için illa okulda ders vermek gerekmiyor bence sayende çok şey öğrendim bir çok konuda bilgi sahibi oldum rabbim sana iki cihandada afiyetler nasip etsin daha nice paylaşımların olsun banada takip edip yorum yazmak nasip olsun inşaallah.

 4. aylin Says:

  Aleyküm selam dualarına yürekten kocaman amin diyorum, ben seninle ne güzel şeyler öğreniyorum farkında mısın? çok güzel bir gündü benim için iyi ki varsın :)

 5. Papatya Prenses Says:

  Gülten, çok teşekkür ederim. Dua ve temennilerine binlerce amin :) Allah razı olsun,hatırlanmak ve değer görmek ne güzel bir şey

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk