Çocuklar İçin Faliyetler – Düğme Kardanadam – Keçe Çam Ağacı- Karton Tavşan

Bebek ve Çocuk Yorum Yaz

kardanadam düğme 007

 

Uzun tatillerde çocukları oyalamanın en güzel hallerinden biri beraber el işi faaliyeti yapmaktır. Yanıma iki veya üç çocuk verseniz günün yarısını bu tip işlerle geçirebilirim. Serde hem el becerisi, hem anaokulu öğretmenliği olduğu için çok zevk aldığım işlerdendir.

Yeğenlerimden Muhsine Rana ve Fatma yakınımda oldukları için faaliyetlerimizi onlarla yapıyoruz. Bugün üç tane örnek yayınlayacağım. Evde bulunabilen basit malzemelerle neler yapabiliriz bakalım:

* Kardan Adam Broş

– 2 tane 2 delikli beyaz düğme
– Kum boncuk
– Keçe parçaları
– Silikon

Düğmelerden birini kafa olarak kullanıyoruz ve deliklerine gözü oluşturacak siyah boncuk yapıştırıyoruz. Minik bir keçe parçasından kafaya uygun şapka kesiyoruz. (Siz keçeye şekli çizin, çocuklar kessin.) Papyon veya atkı çizip, kestiriyoruz. Büyük boy düğmeye adamımızın düğmelerini yapıştırıyoruz. Şapka, atkı gibi aksesuarları yapıştırıyoruz. Düğmeleri ters çevirip yaka iğnesini silikonla yapıştırıyoruz.

çam 002

 

*Keçe parçalarından çam ağacı

– Renkli keçe parçaları
– Renkli sicim
– İnci veya büyükçe boncuk

Renkli keçelere bir sürü aynı ve farklı boylarda yuvarlak çizip kesiyoruz. Gövdeyi oluşturcak dikdörtgen bir paça kesip birbirine dikiyoruz. Kalın bir ip veya sicimi yorgan iğnesine takıp önce yuvarlağı geçiriyoruz.(gövdeyi)Sonra yuvarlakları büyükden küçüğe iğneye geçiriyoruz. En tepeye incik, boncuk geçirip ipi kesip düğüm atıyoruz.
Kapı koluna, dolap sapına veya kalemliklerine asabilirler..

 

tavşan

 

*Tuvalet kağıdı rulosundan tavşancıklar

– Tuvalet veya kağıt havlu rulosu
– Fon kartonu
– El işi kağıdı
– Yapıştırıcı
– Oynayan göz
– Keçeli kalem
– Pamuk

Kağıt ruloyu beyaz veya krem renkli fon kartonuyla kaplıyoruz. Aynı renkten kulaklar kesiyoruz. Kulakların içi için pembe el işi kağıdından daha küçük boy kesiyoruz. Yine pembe kağıttan burun çizip keziyoruz. Kulakları, gözleri, burnu ve kuyruğu yapıştırıyoruz. Bıyıklarını ve ağzını keçeli kalemle çiziyoruz.

tavşan

2 Yorum Yapılmış “Çocuklar İçin Faliyetler – Düğme Kardanadam – Keçe Çam Ağacı- Karton Tavşan”

  1. elif kızın anası :P Says:

    kızım büyüsündeeee bisde yapcaz şindi küçük yarın büyücek :D

  2. kalpkurabiye Says:

    ehehhehhhehe :) biz bugün tavşanları begendik :)

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk