Güzel Bir Mekan NEVMEKAN

Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor Yorum Yaz

Nevmekan 036

 

Bugün ne yayımlasam diye düşünürken aklıma Aylin ile beraber gittiğimiz Nevmekan’ı yazmadığım geldi. Aylin sizlerle paylaşalı epey zaman olduğu gibi biz ilk olarak Kasım ayında gittik bu güzel mekana. Ondan sonra çok kereler gittim ama genelde akşam üzerleri olduğu için fotoğraf çekmedim.

Nevmekan 038

Yakınındaki üniversitelerin final zamanlarında mekanın harıl harıl ders çalışan gençlerle dolu olduğunu görebileceğiniz gibi genç ihtiyar pek çok yaş ve kesimden insanın huzur bulmaya gittiği, Üsküdar Belediyesi öncülüğünde açılan bu ferah yer, Üsküdar’a ve çevre semtlere yeni bir soluk getirdi.

Nevmekan 039

Nevmekan 024

Eskiden İETT garajı olan mekan uzun zamandır atıl durumdaydı.

Nevmekan 028

Şimdilerde isterseniz tek başınıza gidip kitap gazete okurken 2liraya çay yudumlayabiliceğiniz, isterseniz kalabalık arkadaş grubuyla gidip devasa masalarında laptoplarınızı açıp ders çalışabileceğiniz veya kahve içip iki dost muhabbet edeceğiniz nezih, ferah ve güvenilir bir işletme oldu. Pek de âlâ oldu! :)

Nevmekan 015

Nevmekan 006

Mekanın tek kusuru menünün öğrencilere yönelik olması; şöyle ki peynirli ekmek arası sandviç, tost ve makarna, salata, tatlı olarak da lezzet olarak benim lezzet skalama giremeyen cheescake, triliçe ve şuan adını hatırlayamadığım bir iki çeşit daha var. Bir de tatlı-tuzlu kurabiyeler. Bana kalırsa tok gidip çay kahve yanına kurabiye söylemek en mantıklısı şimdilik. Gerçi düşüncem menünün ilerleyen zamanlarda çok iyi olacağı yönünde.

Nevmekan 009

Bu arada ekmek arası sandviçleri güzel ve doyurucu, fiyatı da uygun, dedim ya tam öğrenci işi. :)

Her ay genellikle cuma akşamlarında söyleşi, nadiren de konserler oluyor. Genellikle yazar takımının yaptığı bu söyleşilere ben Kemal Sayar hocamızı dinlemeye gittim. Eğer sevdiğiniz birinin söyleşisine gitmek istiyorsanız verilen saatten en az 2 saat önce gidip sahnenin önlerinden kendinize yer tutun.

Nevmekan 044

Kalan iki saati kitap okuyarak geçirebilirsiniz. Veya wifiye bağlanıp nette dolaşırsınız. :) Neden 2 saat diyorum, çünkü 1 saat önce gidip ayakta kalmışlığımız var.

Nevmekan 048

Nevmekan’ın instagram ve twitter hesaplarından güncel programları takip edebilirsiniz.

NEVMEKAN: Bağlarbaşı Kültür Merkezi Yanı / Selami Ali Mh. Gazi Cd. No:12, 34664 Üsküdar/İstanbul

*Ümraniye civarından gidecekseniz Üsküdar minübüslerine binince tam önünde inebilirsiniz. (Şoföre Bağlarbaşı Kültür Merkezi demeniz yeterli)

Karşı yakadan gelmek isterseniz kullanacağınız bir toplu taşıma aracı ile Üsküdar’a geçerek Bağlarbaşı’ndan geçen her hangi bir araca (otobüs, minübüs) binip Bağlarbaşı Kültür Merkezi durağında inip, indiğiniz gibi birine sorup iki dakika yürüme mesafesiyle mekana ulaşabilirsiniz.

Nevmekan 025

2 Yorum Yapılmış “Güzel Bir Mekan NEVMEKAN”

  1. aylin Says:

    O günü hatırladım ne güzel bir gündü ne güzel bir mekandı okurken keşke orada olsam dedim, biz seninle ne güzel geziyoruz yeni mekanlar bulmalıyız :)

  2. kalpkurabiye Says:

    içinde huzur buluyorsan gittiğin yerin güzeldir elbette orası dimi ama :)

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk