Kızlar İçin Mini Salon Yapımı

Bebek ve Çocuk Yorum Yaz

ayşenin salonu (1)

 

İnsanın taslağında 3 yıldır bekleyen yazılar, fotoğraflar olur mu arkadaş? Benim var maalesef; biri de bu cici kızlar için yapacağınız odacık. :)

Taşınırken nereden geçtiyse elime bu aynı boyda iki küçük tahta parçası geçti. Bir şey yaparım ben bunla deyip, pek çok atığı sakladığım gibi bir köşeye kaldırdım. Sonra bir çocuk programı izlerken aldığım ilham ile Ayşe’ye oynaması için bu salonu yaptım.

ayşenin salonu (2)

 

Tahta parçasının bir tanesini yapışkanlı ve desenli kağıt ile kapladım. Sonra diğer parçaya silikon ve çivi ile monte ettim. Atık dantel parçalarını oymalı olarak kesip, kürdanlara tutturarak tül, kumaş parçasından da halı yaptım. Eşyaları set halinde 3-5 lira gibi cüz i bir fiyata milyoncu dediğimiz mağazaların birinden daha önce almıştım. Sadece şömineyi duvara yapıştırdım, diğerleri özgür halde bıraktım ki yerlerini istediği gibi değiştirsin.

ayşenin salonu (3)

 

Duvar dibine yapıştırdığım saksılar da çiçekli etiketlerden seçtiklerim. Tablo niyetine de Ayşe’nin 1 yaşındaki fotoğrafını yapıştırdım.

Ben tamamen evdeki malzemeleri kullanarak hazırladım. Hayal gücü ve değişik malzemelerle çok daha güzellerini yapabilirsiniz. Bir de ben Ayşe’ye sürpriz yapmıştım. Sizler yeğenlerinizle veya çocuklarınızla etkinlik olarak beraber böyle bir oda inşa edebilirsiniz.

Erkek çocukları için de onların seveceği tarzda araba yarış pisti, basket sahası veya erkek odası inşa edebilirsiniz.

Mühim olan evdeki atık malzemelerle çocukları mutlu etmek ve onlarla vakit geçirmek… Aradan 3 yıl geçti Ayşe şimdi 5.5 yaşında ve hala bu salon odasında düzgün bir şekilde duruyor ve kendi kendine oynuyor.

5 Yorum Yapılmış “Kızlar İçin Mini Salon Yapımı”

 1. aylin Says:

  ayy ne güzel olmuş maşallah diyorum sana ne güzel yapmışsın ellerine sağlık :)

 2. elif Says:

  Ne güzel düşünmüş ne hoş bir hediye yapmışsınız …el becerim sıfırın bile altında emeğinize sağlık maşallah size kimbilir daha ne güzellikler göreceğiz sayenizde…..

 3. Lama Says:

  cok guzel

 4. gülten Says:

  Hayırlı günler papatyam ne güzel düşünmüşsün çokta güzel olmuş ellerine emeğine sağlık.

 5. kalpkurabiye Says:

  ay ne hoş bir salon çok şık, ince düşünülmüş :) :)
  Ayşecik ne çok sevinmiştir kimbilir.

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk