Beşiktaş Rumeli Reçel Kafe Kahvaltı

Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor 4 Yorum Yapılmış »

Beşiktaş Reçel Cafe 002


Her fırsatta dile getirdiğim gibi ben bir kahvaltı severim, günün her öğünü kahvaltı yapabilirim. Dışarıda ise kahvaltıya yapmayı hem seviyorum hem sevmiyorum. Şöyle ki; bazen gereksiz para verip gelen tabakla tatmin olmuyorsunuz, bazen fiyat uygun olsa bile artan çok şey oluyor üzülüyorsunuz. Hele tek kişilik kahvaltısı ile iki kişi rahatça doyabileceğiniz mekanların asla tek kişilik servis açmadıkları yerlerde ziyanlık diz boyu. Neyse efendim biz bugünkü kahvaltı mekanımıza getirelim sözü..

devamını oku »

Susamlı Peynirli Poğaça

Muratbey Peynirli Tarifler, POĞAÇALAR 5 Yorum Yapılmış »

susamlı poğaça (4)


Yeni bir haftadan hepinize merhabalar.. Paylaşacak gezilerim, kahvaltı sofralarım olmasına rağmen çilekli kekte kaldı. Çünkü geçtiğimiz hafta yoğun bir haftaydı benim için, tatlı bir telaşımız vardı, annemi Perşembe sabahı “yine” umreye yolculadık. Gelenler, gidenler, hazırlıkların yoğunluğu bir yana bu sefer o kutsal toprakların tadını bilerek arkada kalmak canımı yaktı. O yüzden pek de bir şey yapasım yoktu anlayacağınız. Eh bu hafta da temizlik maratonum başlıyor, yine ihmal edersem buraları siz bana “Allah yardımcın olsun” diye dua ederseniz çok sevinirim. :)

Neyse efendim sözü fazla uzattım.. Sık sık gittiğimiz pikniklerin biri için yapmıştık bu güzel poğaçaları. Siz de ister çay sofralarınız için, ister bizim gibi piknik sepetiniz için yapın yedirin. :)

devamını oku »

Çilekli Pandispanya Kek

KEK-TOPKEK-MUFFİN 5 Yorum Yapılmış »

Çilekli Kek 005Çilek sezonunu açtık ya neredeyse takip ettiğim bütün hesaplarda çilekli kekler, çilekli pastalar uçuşmaya başladı bile. Ben çileğe doymadan yeni tarif denemesinde bulunamıyorum. Aldığımız çilekleri önce doya doya yememiz lazım, sonra gelsin tarifler. :) Bu mevsimde dolaptan hemen hemen eksik olmayan çilekli limonata tarifimi yapmadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz demedi demeyin.

devamını oku »

İlkbaharda Çamlıca Bir Başka Güzel

Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor 2 Yorum Yapılmış »

küçük çamlıca bahar'16 056

Bir ilkbahar sabahı güneşle uyandın mı hiç, çılgın gibi koşarak kırlara uzandın mı hiç? diyor ya şarkıda.. Bence nerede yaşıyorsanız yaşayın her ilkbahar kırlara koşmalısınız çoluk çocuk.. :) İnsan Rabbimin ol emri ile doğanın yeniden uyanışını izlemeye doyamıyor. Kafasını nereye çevirse bir mucize, bir güzellik..

devamını oku »

Yeşillikli Yumurta Salatası ve Kahvaltı Sofrası

Kahvaltı ve Sahur Sofraları, KAHVALTILIK 5 Yorum Yapılmış »

kırmızıı kahvaltı (3)

 

Güneşli ve mis gibi bir cuma gününden hepinize merhaba! Hafta sonu kahvaltılarınız için pratik ve pek çoğunuzun da bildiği ama aramızda lisede gıda bölümü okuyan cici kızlarımızın ve yeni evlilerin bilmediği bol protein ve c vitamini deposu bir tarifim var.

Baharın gelişi ile birlikte yeşilliklerin tazelendiği ve coştuğu bu günlerde bol bol yapmak lazım..

devamını oku »

Fethipaşa Korusu’nda Erguvan Zamanı

Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor 4 Yorum Yapılmış »

fethipaşa korusunda erguvan mevsimi 005

Bütün mevsimleri ayrı ayrı severim, hepsinin güzelliği başka ama ilkbahar ve sonbaharı bambaşka seviyorum. Hem söylesenize insan şu cânım ilkbaharı nasıl sevmez ki? Tabiatın yeniden uyanışı, gelinler gibi şıkır şıkır allı morlu pembeli, salkımlı saçaklı, mis kokulu kıyafetlerini giymesi, yeşilin bin bir tonuna bürünmesini temaşa etmek, insanın içini kıpır kıpır yapıyor.

devamını oku »

Domates Tozlu Peynirli Simit Kurabiye

KURABİYELER, Muratbey Peynirli Tarifler 4 Yorum Yapılmış »

domatesli simit kurabiye (9)


 Yeni bir haftanın ilk gününden hepinize hayırlı haftalar..

Geçtiğimiz kandil günü, kandil simidi yaparken biraz farklılık katayım tarife dedim ve aklıma dolaptaki domates tozu geldi, bir de ona yakışacağını düşündüğüm toz kırmızı biberi ilave edince hafif baharatlı kırmızımtırak, çabuk bayatlamayan bu enfes simit kurabiyeleri pişmiş oldu. Artık mübarek üç aylara girdiğimize göre belki önümüzdeki kandil günü siz de yapmak istersiniz..

devamını oku »

Güzel İnsan Hikayeleri

Güncel, Kitap ve Sinema 6 Yorum Yapılmış »

otobüsname

Hayırlı cumalar arkadaşlar..♥

Bugün otobüste okurken “ben bunu muhakkak paylaşmalıyım” diye düşündüğüm bir hikayeyi paylaşacağım sizlerle. Fotoğrafta gördüğünüz kitabı toplu taşıma seyahatlerimde okuyorum. Evet bir oturuşta okunacak incelikte ama benim çanta kitaplarım vardır, hem keyif verir, hem düşündürür hem de arkadaşlık ederler bana; bu kitap ta onlardan biri. Mübarek üç aylara girdiğimiz bu güzel günde yaptığımız iyiliklerin daha fazla sevap olarak bize geri döneceğini düşünürsek bu hikaye çok yerinde olur diye düşündüm. Tabi ki bu çarkı bozuk fani dünyada birbirimize sadece iyilikler anlatmakla kalmayalım, iyi insanlar olalım, iyi evlatlar yetiştirelim; unutmayalım ki dünyayı iyilik kurtaracak..

devamını oku »

Maş Fasulyesi Salatası

SALATALAR 5 Yorum Yapılmış »

maş fasulye salatası

Yeşil mercimeği çok severim; maş fasulyesini de mercimeğe benzettiğim için seviyorum. Hem şekli, hem lezzeti benziyor. Arada bir aklıma düşünce alırım salatasını yapmak için, geçtiğimiz haftalarda da Bim’e gelmişti, yakalamışken alayım dedim. Sair zamanda aktardan alıyorum.

Salata yapmak  hem ruh haline hem evdeki malzemelere göre değişkenlik gösteren bir şey, eğer ön hazırlık yapmadıysanız bazen çok alakasız malzemeleri birleştirip enfes lezzetler yakalamak mümkün olabiliyor. Benim bugünkü salatam öyle farklı, afilli değil de evdeki malzemelerle gün sofranıza güzellik katacak cinsten. Zaten fotoğrafta bir gün sofrasından. :) Ayrıca sizler için fotoğraflamaya zamanım olmamıştı..

devamını oku »

Izgara Köfte

ANA YEMEKLER 6 Yorum Yapılmış »

ızgara köfte

 

 

Köfte sever misiniz? Ben çok severim, ete tercih ederim o derece :)Zaten kültürümüzde bi köfte etmek cazipliği olduğu gibi, hemen hemen her yörenin kendine has köftesi de mevcut,İnegöl, Akçaabat, İzmir vs gibi..
Bugün bizim evin ızgara köftesini paylaşacağım. Baştan söyleyeyim aslında ızgara köftede maydanoz olmaz ateşte yanmasın diye ama el alışkanlığı ben harca katı vermiştim. Zaten mangal ateşinde pişmediği için sorun olmadı ama olmasa daha iyi olurdu.

Köftelik kıyma alacağınız zaman, döş etten çektirirseniz köfteler daha lezzetli olacaktır. Ayrıca yiyebiliyorsanız ızgara da,dana ve koyun kıyma karışık kullanmak daha makbuldür.

devamını oku »

Çikolatalı Pratik Tart

PASTALARIM, Tartlar ~ Kişler 5 Yorum Yapılmış »

çikolatalı tart (3)

Bugün size pratik olduğu kadar damaklarda lezzet patlaması yaratacak bir tarifim var. Aylin’de yediğimden beri unutamıyorum. Zaten çikolata, krema ve bisküvi bir araya gelirse benim gibi bir çikolata canavarı için dünyanın en güzel şeyi olur. Bir de üzeri frambuazla taçlandıysa..!

* Çeşit çeşit kahve fincanları Aylin’deki kahvaltı gününden yadigar. Hadi bir değişiklik yapalım, hepimiz farklı fincanda içelim kahvelerimizi demiştik.. :)

devamını oku »

Macarİstanbul Butik Kafe

Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor 3 Yorum Yapılmış »

macaristanbul (7)

Merhabalar..

İstanbul’da bu mevsim tam gezme zamanı; henüz nem yok, hava mis gibi, rüzgar ara ara tatlı tatlı üşütse de ince bir şalla idare ediliyor. O zaman mekan önerilerine ağırılık vermeye çalışayım ben de ufaktan, ne dersiniz?

devamını oku »

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk