Beşiktaş Rumeli Reçel Kafe Kahvaltı

Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor Yorum Yaz

Beşiktaş Reçel Cafe 002


Her fırsatta dile getirdiğim gibi ben bir kahvaltı severim, günün her öğünü kahvaltı yapabilirim. Dışarıda ise kahvaltıya yapmayı hem seviyorum hem sevmiyorum. Şöyle ki; bazen gereksiz para verip gelen tabakla tatmin olmuyorsunuz, bazen fiyat uygun olsa bile artan çok şey oluyor üzülüyorsunuz. Hele tek kişilik kahvaltısı ile iki kişi rahatça doyabileceğiniz mekanların asla tek kişilik servis açmadıkları yerlerde ziyanlık diz boyu. Neyse efendim biz bugünkü kahvaltı mekanımıza getirelim sözü..

Beşiktaş Reçel Cafe 014

İnstagramda beni takibe alan bir hesabı incelerken gördüm bu sevimli yeri. Fiyatları diğer yerlere göre uygun gelmişti ve en sevdiğim semtlerden biri olan Beşiktaş’ta olması da beni ayrıca cezbetmişti. Hiç hesapta yokken bir öğle üzeri gidiverdik arkadaşımla.

Beşiktaş Reçel Cafe 015

Kahvaltı tabağı olarak iki çeşit mevcut, klasik ve köy kahvaltısı. Aradaki farklı gözle görmek için birimiz klasik, birimiz köy kahvaltısı söyledik. Hem ben zatende sahanda yumurta sevmem. :) Menüdeki “pişi” tabağı beni heyecana getirdi ve onunla birlikte olmazsa olmazımız patates tava da söyledik. (Köy kahvaltısı ismini komik buluyorum gerçi, bi sahanda yumurta var diye köylü mü oluyor kahvaltı, hangi köy kahvaltısında nutella olur ki? :) Bunu bütün mekanlar yapıyor.. )

Beşiktaş Reçel Cafe 013

Öncelikle şunu söyleyeyim bu pişiler bir harika dostum! Gerçi bence onlar pişi değil de boş puf böreği idi ama adı ne olursa olsun lezzeti cidden ama cidden enfes! Öyle ki bir sonraki gidişimde sadece pişi ve peynir tabağı almayı düşünüyorum.

Beşiktaş Reçel Cafe 007

Kahvaltı tabağı 10, köy kahvaltısı 14 tl, aralarındaki fark köy kahvaltısında 1 bardak çay, haşlama yerine sahanda yumurta, bir minik kurabiye, acıka, ev yapımı şokella(çok güzeldi), çeçil peynir ve pişinin yanında gelen bal kaymak. Normal kahvaltı tabağı söylerseniz çaya para ödüyorsunuz ama benim gibi iki bilemedin üç bardak çayla iktifa ediyorsanız gayet normal bir fiyat oluyor her halükarda.

Beşiktaş Reçel Cafe 005

Günün her saati kahvaltı ve sıcak taze demli çay mevcut. Yukarıda da dediğim gibi o pişiler için tekrar gideceğim bir mekan kesinlikle. Belki siz de benim gibi yapar kahvaltı tabağı yerine pişi, peynir ve domates salatalık söylersiniz. Ayrı ayrı tabaklar söylemek de çok güzel, iki kişi gidip bu şekilde ağız tadıyla karnınızı doyurabilirsiniz.

Beşiktaş Reçel Cafe 020

Bu güzel lezzetlere karşın mekan öyle ahım şahım bir yer değil, hatta bir badana yapasım geldi :) Ama bu haliyle bile huzurlu, sıcacık.  İmkanınız varsa benim gibi hafta içi gitmenizi tavsiye ederim.

Beşiktaş Reçel Cafe 025

Reçel Cafe’yi sokak ve mekan ismi sorarak bulmaya çalıştık ama olmadı, sonradan aklıma geldi telefondan haritayı açıp yürüdük. Aslında kolay fakat Beşiktaş’ın çarşısında çok fazla sokak olduğu için biraz karışık geliyor. En kolay tarifini şöyle yapayım, Deniz Müzesi’nden karşı kaldırıma geçin ve o sokaktan dümdüz yürüyün. Karşınıza Bahtiyar Pastanesi çıkacak Şehir Dursun Bakan Sokağı, o sokaktan içire girin ve bir kaç adım sonra soldaki sokağın içinde göreceksiniz tabelayı. Balıkçılar çarşısından doğru gelirseniz de Murat Açık Öğretim’in olduğu sokaktan içiri girip yine aynı şekilde bulabilirsiniz.

Sinanpaşa Mahallesi, Küçük Remzi Sokak, Beşiktaş/İstanbul

Beşiktaş Reçel Cafe 049

4 Yorum Yapılmış “Beşiktaş Rumeli Reçel Kafe Kahvaltı”

 1. elif Says:

  Ayyyy pisileri görünce alıp yiýesim geldi harika anlatım yapmışsınız gene sanki sizinle mekanı arayıp bulmuş sonrada bu lezzetli pişileri yemiş gibi hissettim kendimi …siz bol bol gezin bizde her türlü istifade edelim sizden olmazmı

 2. Deniz Says:

  Pişiler gerçekten harikaymış. Fiyatlarsa çok iyi. Çoğu yerde bu tabaklar için çok fazla para alınıyor, ne sinir bozucu.
  Buraya mutlaka gideceğim, dışarıda kahvaltı yapmayı çok seviyorum çünkü.
  Çok güzel anlatmışsın, gayet açık ve net düşüncelerini paylaşman çok hoş.
  Teşekkürler bu güzel mekan anlatımı için.
  Sevgiler.

 3. esma özarslan Says:

  canım gerçekten muhteşem görünüyor.Bende kahvaltıyı çok seviyorum ve çalıştığım için her zaman yapamıyorum,bu yüzden de çok özlüyorum.Anlatımına yorumuna sağlık.Bende gideceğim inş en kısa zamanda teşekkürler…..

 4. kalpkurabiye Says:

  hiç kıskanmadığım bir kahvaltı gezi ve semt :(
  yok ya ne kıskancam size afiyet olsun demeye geldimdi-_-

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk