Çaycı İzzet Efendi’de Dondurmalı Soğuk Çay Zamanı!

Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor Yorum Yaz

izzet efendi-soğuk çay 049

 

Bu güzel cumartesi gününden hepinize merhaba! :)

Beni diğer sosyal medya hesaplarımdan (instagram, twitter, fb.sayfa) takip edenler Çaycı İzzet Efendi‘yi ne kadar çok sevdiğimi, hatta kısa bir ara gidemediğim zaman özlediğimi biliyordur. Duydum ki yaz sezonu için dondurmalı buzlu soğuk çaylar eklenmiş menüye, özlemim iyice arttı tabi ki. :)

izzet efendi-soğuk çay 047

Geçen hafta Ayin’le sözleşip yaz sezonuna giren İzzet Efendi’nin soğuk çaylarını denemeye gittik. Biz fotoğraflarda gördüğünüz çilek-ahududuya bayıldık! Zaten kışın gittiğim zaman içtiğim çaylardan biriydi çilek-ahududu. Soğuk hali ayrı bir güzel, ayrı bir ferah olmuş. Üzerindeki dondurma ise sıcak yaz günleri için çok iyi bir düşünce olmuş.

izzet efendi-soğuk çay 045

En kısa zamanda gidip denemeniz gerekli. :) Ramazan’da ise iftar sonrası sıcak yaz akşamlarında güzel olur, mutlaka iftar sonrası bi Çengelköy yapmalı diye kendime de not düşeyim.. Bu arada bana soğuk çay yetmez yanına ne yememizi tavsiye edersin diye sorarsınız, bol çikolatalı browni güzel olacaktır.

çaycı 004

Bu arada bir şeyden bahsetmek istiyorum acizane. Çaycı İzzet Efendi gibi butik mekanlarda oturup bir şeyler içip, dostlarla sohbet etmek çok keyifli ona şüphe yok. Lakin butik mekanlarda oturmanın bir adaba vardır, üzülerek ve hayretle görüyorum ki bazılarının mekan adabı hiç olmamış. Hem butik hem dar olan bir mekanda saatlerce oturulmaz arkadaşlar. O zaman mekanın keyfi kaçar, üstelik dışarıda bekleyen müşterinin hakkına girilmiş olunur. Ben bu tip yerlerde çayımı yudumlayıp iki nefes keyif alıp, aceleyle kalktığımı da bilirim, mekanın daha sakin olduğu zaman gidip uzun uzun oturduğumu da bilirim. Hele hafta sonları başkalarının hakkını gasp ederek yayılıp oturmayın lütfen, bir müşteri olarak rica ediyorum. Bunu yazacağım aklıma gelmezdi ama lütfen oturup kalkma adabına dikkat edelim, hem kendimiz keyif alalım, hem kimseyi madur etmeyelim.. ;)

çaycı izzet 004

Bu da dondurmalı soğuk çayın iştah açan video görüntüsü. (Sizi youtube kanalıma da beklerim.)

6 Yorum Yapılmış “Çaycı İzzet Efendi’de Dondurmalı Soğuk Çay Zamanı!”

 1. elif Says:

  Gitmeden görmeden hastası olduğum bir mekan daha sayenizde keşfediyoruz bu güzellikleri teşekkürler…gönlünüze sağlık

 2. Ebru Says:

  Off Papatyam öyle bir anlatmışsın ki hemen gidesim geldi ama bu imkansız:)) Allah’ım kısmet ederde İstanbul’a gelirsem kış veya yaz hiç fark etmez mutlaka gideceğim.

 3. şahika Says:

  O gün gelemediğime öyle üzüldüm ki, şimdi videoyu görünce üzüntüm 2 kat arttı :) Enn kısa zamanda gideceğim inşallah ;)

 4. esma özarslan Says:

  Evet canım bende gittim gerçekten çok güzel bir mekan ve sen her zamanki gibi muhteşem anlatıp bir kat daha güzelleştirmişsin. İnşallah yaz çayını da gidip deneyeceğim…..teşekkürler:):)

 5. gulten Says:

  Canım yakın olsa hemen giderdim güzel bir mekan inşaallah bir gün yolum düşer.Yazdıklarına katılıyorum oturdukları yerin tapusu elindeymiş gibi oturup kalkmak nedir bilmeyen saygısız insanlara çok kızıyorum.

 6. kalpkurabiye Says:

  ne kıskancam -_- tadını meak bile etmiyorum zaten -_-
  (meraktan çatladı)

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk