Allah Tuzak Kuranların En Hayırlısıdır.

PAPATYA YAZIYOR.. Yorum Yaz

b.t

 

“Onlar tuzak kurdular; Allah da onların tuzaklarını bozdu. Allah, tuzak kuranların hayırlısıdır. [Âl-i İmrân-54]

Alemlerin Rabbine hamd olsun ki 15 Temmuz gecesi bir ayet-i kerime vücut buldu. O içimizdeki ve dışımızdaki cehenneme odun olasıca hainler güruhu bir hatta birden fazla tuzak kurdu ve Hafiz olan Rabbimiz bizi onların tuzaklarından korudu ve tuzaklarını bozdu.

Korkudan ziyade “Yuh ulan bunu da mı yaptılar, daha neler gelecek başımıza” düşüncesi ile tuhaf bir şaşkınlık hali ile Kahhar olan Allah’tan başımıza bu tuzakları kurmaya yeltenen, yıllar yılı devletin bütün kademelerini örümcek ağı gibi saran soysuz terör örgütünün belasını bulmasını dilerken de tabiri caizse film şeridi gibi gözümün önünden geçen bu örgüte mensup tanıdığım uzak yakın akraba ve sözde dostların yer yer sarf ettiği cümlelerin işte şimdi anlam buldu düşüncesi ile nefret halinin birbirine karıştığı, tarihimize kara hatta kapkara olarak geçecek bir geceyi sabaha erdirdik.

biz birlikte güzeliz


Gözümüzü kırpmadan an be an televizyondan bütün olan biteni izlerken bir yandan ise elimizden tespihleri bırakıp Fetih suresine, muavezeteyn surelerine sığındık sırasıyla. Diğer yandan sevdiklerimizle iletişim halindeydik.

Binler, yüzbinlerce şükürler olsun gerek Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın dik duruşu, gerek korkusuzca vatanı için gözünü kırpmadan sokağa dökülen kahraman halkamız sayesinde bu lanet darbe girişimi -ki bana göre bunun adı terör!- gün ağarırken engellendi.

Boğaz köprüsünde üniforma giyip asker kılığına bürünen soysuz leş sürülerinin halkın üzerine ateş açması, tarihinde onca savaş ve darbe gören ama asla o geceki kadar hain saldırıya uğramayan meclisimizin bombalanması, İstanbul-Ankara-Malatya başta olmak üzere canım ülkemin kahraman şehirlerinde tanklarla halkın ezilmesi, bombalanması, ateş altında olması gibi bilip bilmediğimiz onca hainlik, şerefsizlik!

Bir de bütün bunlar olurken muhalefet olacağım derken vatan haini olan, sırf mevcut hükümete karşı olmak için ilk önce darbe oldu diye alkış tutan, başarısız olduğunu anlayınca tiyatro hükmüne varan leş kargalarının kahraman milletimize çirkin söylemleri… Ezan ve selanın neden okunmadığı bilmeyen bu cahil güruh, o meşhur sözü ağızlarına aldı yine, devletin dini kullanarak halkı kullandığı. Oysa ezan ve sela insanları birlik olmaya davet ederken, dini kullanan tek şerefsiz Fettullah Gülen denen o aşağılık yaratıktı. Bunu gözleri görmek istemiyordu tabii..

gazi çengelköy

Öyle bir tiyatroymuş ki Gazi Çengelköy’de kurşunla delik açılmayan tek bir dükkan kalmamış neredeyse! 17 kahraman şehit verdi Gazi Çengelköy toprağa, yaralarını sarmaya çalışan semt cenaze evine dönmüştü.

240 şehidimizin her birinin ailesine sabırlar diliyorum. Öyle kahraman vatan evlatları yetiştirmiş ki ana babaları onlara ne kadar dua etsek yine az gelir! Darbe girişimini büyük ölçüde engelleyin o ilk kurşunu atan kahraman şehit Ömer Halisdemir başta olmak üzere bütün şehitlerimizin makamı âli olsun, Hz.Hamza’ya komşu olsunlar inşallah. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum.

gazi çengelköy 030

Şimdi at izinin it izine karıştığı bu puslu günlerde bize düşen birbirimize destek olmak, dua etmek, itidali elden bırakmamak. İlk girişimde başarılı olamayan bu hain terör örgütünün tekrar içimize karışıp bukalemun edası ile sanki bizden taraf gibi görünen yazılarına asla inanmayın. Tek amaçları halkı galeyana getirmek olacaktır. Karşılarında dik duruş sergileyip, ikinci emir gelene kadar vatan nöbetine devam inşallah.

Rabbim iki cihanda yar ve yardımcımız olsun. Devletimizi, milletimizi, asker ve polisimizi korusun, güç kuvvet versin. Bütün şer ve fitnelerden cümlemizi muhafaza eylesin inşallah.

kısıklı

“Sahipsiz vatanın batması haktır. Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.!” 

Mehmet Akif Ersoy

3 Yorum Yapılmış “Allah Tuzak Kuranların En Hayırlısıdır.”

 1. elif Says:

  Yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum hislerimize tercuman oldunuz yureginize kaleminize sağlık çok şükür bin şükür bu günümüze Rabbime hamd-u senalar olsun Yaşadıklarımıza hala inanamıyorum şükür ki halkının karşısında hep dik duran secdeden başka bir yerde eğilmeyem gönüllerimizin fatihi bir liderimiz var tarih onun adını asla ve asla unutmayacak Rabbim cumhurbaşkanımızın ömrüne bereket versin yar ve yardımcısı olsun inşallah..her seçimden sonra paylastığım şu dizeleri burayada yazmak istiyorum Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar var vardan da yoktan da ötede bir var var Halkın kararı belli filden ordular kursalar da durduracak ebabiller var….

 2. Kalpkurabiye Says:

  Öncelikle tüm dualarına en kalbi hislerimle amiinn derim.
  Allahım milletimizi, devletimizi hainlerden, dost görünen alçaklardan korusun. Allah düşman verecekse eğer onunda şereflisini versin.
  O bu darne tiyatro efendim baskanlik hayırlı olsun diye munaspi yerlerinden tatava yapanlara diyecek çok şeyim vqr da icimden söylüyorum. Hislerimiz elbette karsılıklı bunu da çok iyi biliyorum.
  Bize dusen hukumetimize, cumhurbaskanımıza destek olmak. Kendi geleceğimiz ve milletimizin gelecegi için nöbetlere aralıksız dahil olmak. Dilimizden duayı düşürmemek.
  Ayeti Kerimede belirtildigi gibi. “Allah sabredenlerle beraberdir.”

 3. aylin Says:

  Allah bir daha yaşatmasın ne zor bir geceydi Allah vatanımızı korusun.

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk