İstediğim…

PAPATYA YAZIYOR.. Yorum Yaz

KHV

Anlamak istemiyorum aklımın almadığı kötü şeyleri. Ben, vayy be ne güzel şeyler oluyor, nasıl yapmışlar diye güzel olayları aklımın almamasını istiyorum. helal olsun, tıpkı peygamber gibi tıpkı sahabe gibi kendisi aç olsa da kardeşini düşünmüş,elindekini ona vermiş demek istiyorum. Allah kahretsin, gözünüz doysun, yediğiniz önünüzde yemediğiniz arkanızda neyi bölüşemiyorsunuz, o masum çocuklardan,canlardan ne istiyorsunuz demek istemiyorum. haberleri donuk gözlerle içim acıyarak,elimden gelmeyen şeylerin hayıflanması, dilimde beddua ile izlemek istemiyorum.

Evimizdeki koşturmaların güzelliğine rağmen olan dünyevi sıkıntılarını dert etmek sonra umudu kaybetmeden amaaan olur olur gider, Rabbim bi kapı açar deyip tevekkül etmek istiyorum en fazla şu hayatta. neticede dünya fani, ahiret baki. hamd olsun ki inancımıza sığınmak en büyük rahatlatıcı. Allah’ım diyorum sen ne kadar sabırlısın, benim öyle büyük sabrım yok, mazlumun ahını asla yerde bırakmayacağına imanım tam olsa da o sabrım yok Allah’ım. Affet. Zalimin üzerine kendi zulmünü döndür.

Bir nakışın güzelliğine bakıp, bir yudum kahve içip mutlu olan insanlarız biz; iki kilo verince mutluluk dansına kalkan, yeni kitap kokusunda huzur bulan, bir kedinin süt içişinde, bir çocuğun eteklerini savurmasında, bir babanın eve ailesinin sevdiği meyvelerle dönmesinde, bir annenin gururla evladının başarısını anlatmasında, hatta bir torunun ölmüş büyüklerine okuduğu Fatihada mutluluk, huzur bulan insanlarız.

Siyasetin bütün aldatmacası, kirine rağmen aklımızın almadığı, yüreğimizin, gözlerimizin dayanmadığı savaşlar, kirli oyunlar görmek istemiyoruz Allah’ım.

Kendi ülkesini aleme kötüleyen iki yüzlüleri, dinimizi çarpıtanları, insana insan gibi davranmayanları, kendi çıkarı için her türlü zorbalığı yapanları da sana şikayet ediyorum Allah’ım.

Evet bu dünya imtihan dünyası buna şeksiz şüphesiz imanım tam lakin sen Müslüman alemine ağır gelen bu imtihanları kolay eyle, bir olmamız diri olmamız için gönderdiğin bu musibetlerden artık ders çıkarmamızı nasip eyle ve tez zamanda birlik olup ayağa kalkmayı ve zalimi ezmemizi nasip eyle.

1 Yorum Yapılmış “İstediğim…”

  1. elif Says:

    Bende gerçekten anlayamıyorum kafam karma karışık….şu günlerde çok mutlu,huzurlu olmam gerekirken kafamdaki sorular neşeme,eğlenmeme,gurur duymama hep engel….Rabbim bizlere güç,kuvvet ver zalimlere fırsat verme Senin her şeye gücün yeter….

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk