Tebdil-i Mekân..

PAPATYA YAZIYOR.. Yorum Yaz

okumak..

Merhaba!

Dokuz buçuk sene zarfında ilk kez bu kadar uzun bir ara verdim blog yazmaya.. Sebebi ise ailemizde çifte tatlı telaşlar olması. Önce kendi telaşımdan bahsedeyim blog sahibi olarak. :)

Hayatımın yaklaşık son dört yılı üniversite sınavına tekrar girmeyi düşünmekle geçti, bir yanım Allah’ın izni ile başörtüsü sorunu tamamen kalktığı için sınava hazırlanmayı, tekrar okumayı çok istiyor; diğer yanım onca yıl aradan sonra nasıl olacak acaba diye hafiften korkuyordu. Geçen sene son kararımı vermiş ve sınava baş vurmak üzereydim ki birde baktım sınav tarihi benim Umre ziyaretimle çakışıyor. Böylelikle bir yıl daha geride kalmış oldu. Bu sene ise ucunda ölüm yok ya deyip gittim sınava baş vurdum ama hiç bir test kitabi sayfası da açmadım sınav tarihine kadar. Aklımda iki şey vardı, kazanamasam bile kendimi denemiş olup, sınavlarda ne gibi değişikler olduğunu görmek veya yapabildiğim kadar puanla İstanbul’a çok uzak olmamak kaydı ile arzu ettiğim bölümleri yazmak…

Yarım saatte çıkarım sınavdan demiştim sınava girerken ama neredeyse zaman yetmiyordu soruları yetiştirmeye. Ben ki paragraf sorularının baş kahramanıydım yıllar önce, sınav sorularını görünce resmen afalladım. Kendimi milat öncesi devirden geliyor gibi hissettim o uzuuun paragraf soruları karşısında. Sınav sonuçları açıklanana kadar umudum yoktu ama bir yandan da iki yıllık tutturabilirim herhalde diye düşünmekten de kendimi alamıyordum… Sınav sonuçlarına göre lys yani dört yıllık sınava girmeye de hak kazanmıştım ama sınav gözümü biraz korkuttuğu için aldığım puanla iki yıllık tercihlerde bulunmaya karar vermiştim.

Aradan geçen 16  koca yıl sonunda tekrar okul yolu görünüyordu bana. Düzce Üniv. Kaynaşlı Meslek Yüksek Okulu “Geleneksel El Sanatları” bölümü öğrencisi olarak nasip olursa pazartesi günü örgün eğitim hayatıma başlıyorum.

Bu satırları gecenin dördünde bavullarını hazırlamış, sabah yola çıkacak ama uyuyamayan biri olarak yazıyorum içimdeki türlü türlü duygularla.. Onca yıl sonra tekrar öğrenci olmayı başarabilecek miyim ( her ne kadar açık öğretim vs gibi eğitimlere devam etmiş olsam bile bu farklıydı), aramızda neredeyse bir nesil olacak yeni yetme sınıf ve yurt arkadaşlarımla nasıl anlaşacaktım, evi özler miyim, aileden uzak kalmak nasıl, yurt odam kaç kişilik olacak, kızlar iyi huylu mu..

Velhasılı sevgili takipçilerim (hala oradaysanız tabi) hayatıma yeni bir sayfa açmaya gidiyorum Allah nasip ederse. Bu sebeple blog hayatıma virgül koyup, bazen uzun bazen kısa aralar vererek devam edeceğim. Bu süreçte beni en iyi instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Evimizin diğer telaşını kısa bir zaman içinde yazacağım inşallah.

Tekrar görüşene kadar kendinize iyi bakın, hakkınızı helal edin ve Allah’a emanet olun!

Dualarınızı bekleyen

Huysuz ve Tatlı Papatya Prenses

6 Yorum Yapılmış “Tebdil-i Mekân..”

 1. Sümeyye Says:

  Hayırlı uğurlu olsun, yeni mekanınız hiç tahmin etmediğiniz güzellikleri de beraberinde getirsin inşallah..

 2. Deniz Says:

  Tekrar tekrar hayırlı olsun. Allah iyilerle karşılaştırsın. Seneler önce yurtta kalmış biri olarak telaşını ve heyecanını anlıyorum. Umarım güzel geçer herşey. Başarılar dilerim.

 3. elif Says:

  Oğluşla ayni zamanda gurbettesiniz inşallah zaman su gibi akar geçer her şey gönlünüzce olsun sağlıcakla kalın….

 4. Tazenane Says:

  O kadar güzel birşey yapmışsın ki çok sevindim, sana başarılar dilerim yeni hayatında. Herşey gönlünce olsun. Kendine çok iyi bak. İnstagramdan takip ediyorum seni. Sevgiler.

 5. semra Says:

  Allah hayirli etsin.ömür boyu sürecek dostluklar edinmeniz dilegiyle… Sevgilerimle.

 6. Esma ÖZARSLAN Says:

  Rabbim hayırlı etsin cnm.Ben bu yazını yeni okuyorum .İnşallah herşey hayırlı bir şekilde ve gönlünün istediği şekilde olur.Allah yar ve yardımcın olsun….

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk