İzlenesi İki Güzel Film

Kitap ve Sinema Yorum Yaz

m 004

Bugün ailece izleyebileceğiniz iki güzel ve keyifli film tavsiyem var. Bazen izleyip de keyif aldığım fimleri tavsiye etmeyi unutuyorum, bu sebeple üzerinden fazla zaman geçmeden paylaşayım ki henüz tatil bitmeden belki sizler de izlersiniz..

Bir gün yurtta film izlemek istedim ve arama motoruna film türü değil de nedense “içinde kedi geçen filmler” yazdım. Dokuz Canlı Bay Tüylü o zaman karşıma çıktı fakat bağlantıdan dolayı izleyememiştim. Tatile geldiğimde kardeşime kalmaya gittim ve Burçin’le birlikte keyifle izledik.

Her ne kadar içinde kedi/kediler bulunan bir film olsa da zannetmeyin ki sadece kediler üzerine bir film. Kedileri sevmeyen, işkolik ve bu sebepten ailesine yeteri kadar zaman ayıramayan bir adamın hikayesini anlatıyor film. Ailece izlenebilecek, hem eğlenceli hem de ders çıkartabileceğimiz güzel bir film.

 ♦   ♦   ♦   ♦

“Ove Adında bir Adam” filmini geçen gün kıymetli Kemal Sayar hocamız tavsiye etmişti. Ben de o akşam izledim. Aslında bu filminde bir yerlerinde kedi geçiyor. Yine ders niteliğinde ailecek izlenecek keyifli bir film.

Çileli bir hayatı olan Ove’nin yaşadıklarından sonra kendi kabuğuna çekilmesi ve hayatının son demlerinde tekrar eskisi gibi mutlu ve yardım sever birine dönüşmesini anlatıyor.

Sinemada Amerikan filmlerine alışmışızdır genellikle ama bu film İsveç yapımı. Film seçerken pek imbd puanlarına bakmam ama bu filme 7.5 vermişler ve kesinlikle daha fazla puanı hak ediyor. Türk film gibi bazı sahnelerin bir sonraki hamlesini tahmin edebiliyor olsanız bile insanı sıkmıyor, geçmişe dönüş sahneleri insanın içine işliyor.

Kedi sevdalısı biri olarak kedilerin hüzünlü insanlar için bir nevi ilaç olduğunu tekrar görmek benim için ayrıca mutluluk vericiydi.. :)

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk