Çocuklar İçin Eğlenceli Kahvaltı Tabakları

Bebek ve Çocuk, KAHVALTILIK Yorum Yaz

peynir

34 yaşına geldim ama hâlâ 23 Nisanlarda dilime çocuk şarkıları dolanır durur.  Gerçi çizgi film de izliyorum her ne kadar uykumun kaçtığı gecelerin 02.00 sularında olsa bile, izliyor muyum izliyorum. :)) Favorim Kral Şakir, tekrarlarını da izliyorum ama yeni bölüm denk gelince çok keyifleniyorum. Neyse efendim konumuz bu değildi aslında. Konumuz sadece ruhu değil yaşı da henüz çocuk olan güzel hanımlar, yakışıklı beyler için cicili ve bol peynirli tabaklar hazırladım.

çocuk tarifleri 018

1 tane yumurtayı çırpıp pişirdikten sonra ikiye böldüm ve bu kelebeği oluşturdum. İsterseniz yumurtayı çırparken içine ince doğranmış maydanoz ve rendelenmiş kaşar peyniri de ilave edebilirsiniz. Benekleri için Muratbey topi ve burgu peynir ile kiraz domates kullandım.

robot

 

Bu sevimli robot kardeşleri küp doğradığım kaşar peynirler ile yaptım, şapkası için yeşil zeytin tercih ettim, siz ne isterseniz.. :)

çocuk tarifleri 017

 

Yeğenimin afiyetle hüplettiği bu kaplumbağa sandviçin içine Muratbey sürmeli peynir sürdüm, ince salatalık dilimleri yerleştirdim. Topi peynirden patiler, salatalıktan kafa yaptım. Tabi zemin için roka yaprakları da ihmal etmedim.

çocuk tarifleri 012

 

Bugünle birlikte üç gün daha evde olan miniklere yapın yapın yedirin, kahvaltıda, ikindi atıştırmalığında sağlıkla yesin, büyüsünler..

Unutmayın: “Kalsiyum tüketimi kemik gelişiminin yanında zihin gelişimi için oldukça önemli. A,C,D,K ve yoğun A vitamini içeren adeta vitamin dopingi peynir, okul çağındaki çocukların fiziksel gelişiminin yanında zihinsel gelişimlerinde de olmazsa olmaz bir rol üstleniyor.”

1 Yorum Yapılmış “Çocuklar İçin Eğlenceli Kahvaltı Tabakları”

  1. elif Says:

    Yaşınız kaç olursa olsun yüreğinizdeki çocuk hiç ama hiç büyümesin her daim çocuk gibi şen mutlu kalın inşallah…

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk