Hint Filmi Günleri

Kitap ve Sinema Yorum Yaz

Nemden yapış yapış olduğumuz, aşırı sıcaklardan dışarı çıkasımızın olmadığı günlerden merhaba! :)

Hava muhalefeti nedeni ile yeni tarif denemek gibi bir düşüncem de olmuyor, daha doğrusu bazen serin tatlılar yapmak gibi düşüncem olsa bile icraat olmuyor. Günlerim yatmak (yattığım yer ısınınca,başka koltuğa geçmek), LifeTime kanalında ev ve bahçe yenileme programları izlemek, kitap okumak ve bazı akşamlar hint filmi izleyerek geçiyor. Her izlediğim film sonrası da bunu bloga yazsam iyi olur deyip, o işi de erteleyip sadece instagram hikayesinden paylaşmakla kalıyordu, bir haftadır oraya da hiç bakmadığı için oturup filmleri yazayım dedim.

6588966

Etkisinden uzun süre çıkamadığım bu filmi mutlaka ama mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Çoluk çocuk ailece rahatlıkla izleyebilirsiniz. Özellikle anne/baba veya eğitimci iseniz iki kere bile izleseniz olur! ;)

Hichki, tourette sendromu olan bir kızın ne zorluklarla karşılaştığını, nasıl öğretmen olduğunu ve sonrasında nasıl güzel işler yaptığını anlatıyor. Filmi izlerken tourette sendromunu daha önce duyup duymadığımı düşündüm ve hatırlayamadım. Bu açıdan çok güzel bir farkındalık yaratıyor. Yeri gelip gözlerinizin nemlenecek, yeri gelip çok güleceksiniz. Farkındalık oluştururken öğreten ve eğlendiren bir film..

2218988  Üstad Hotel, dört abla ile büyüyen Feyzi şef aşçılık eğitimi alır ve mesleğini devam ettirmek ister. Babası ise yıllarca aşçının oğlu diye alay edildiği için oğlunun da aşçı olmasına asla müsaade etmez. Dedesinin yanına giden Feyzi mesleğini daha derin öğrenir ve hayata başka gözle bakmaya başlar. Hem duygusal, hem eğlenceli bu filmden de zevk alacaksınız..

♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦    ♦    ♦

Bu arada Hint filmlerinin süresi alıştığımızdan fazla 2.5-3 saat sürüyor. Bir oturuşta izlemek istemezseniz gün içinde ikiye bölerek izleyebilirsiniz.

 

aamirHint filmlerinden bahsedip de Aamir Khan filmi tavsiye etmemek asla mümkün değil. Dangal ve Secret SüperStar ilk kez Türkiye’de gösterime giren filmlerdi. Tabi ki bu filmleri sinemada izledim. Dangal’ı bazı belediyeler ücretsiz gösterime de sokuyor, kültür hizmetlerini takip ederseniz belki denk gelirsiniz.

Aamir’i hiç duymadıysanız bile Yerdeki Yıldızlar-Her Çocuk Özeldir ve 3 Aptal filmlerinden duymuş olmalısınız, artık bu iki film okullarda çocuklara izletiliyor öğretmenleri tarafından. Buna rağmen bile duymayıp izlemediyseniz o zaman listenize bu filmleri de alın mutlaka.

 

 

 

 

Son olarak Jagga Jasoos’u yazayım. Anne babası olmayan Jagga bir hasta bakım evinde büyüyor ve kekeme olduğu için konuşmak yerine genelde susmayı tercih ediyor. Yolları daha sonra Tutifuti ile kesişince olaylar gelişir. Aynı zamanda Jagga’nın gençliğinde dedektif edası ile çözdüğü olayları çocuk kitabına getiren yazar, kitapları çocuklara okurken biz de hikayeyi izliyor olacağız.. Sonu biraz muamma bittiği için ikinci filmin geleceğini umuyorum..

Keyifle izlemeniz dileklerimle..

1 Yorum Yapılmış “Hint Filmi Günleri”

  1. elif Says:

    Gerçekten çooook ama çoook sıcak bugunde ses vermeseydiniz mesaj atacaktım doğrusu…. bizde de durumlar aynı mecbur kalmadıkça sokağa çıkılmıyor mutfakta ise fırın ve ocak boynu bükük bir şekilde bir umut bekliyor …..tavsiyeler için de cok cok tesékkürler

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk