Ab-ı Hayat İle Mini Eminönü Turu

Papatya Eminönü'nde, Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor Yorum Yaz

abı hayatla buluşma 039

 

Daha dün gibi geliyor yazarken ama on gün önce sevgili Ab-ı Hayat ve Bengisu (kızı) ile Eminönü’nde buluştuk. Kendisine hediye yolladığım ilk vakit “uzakları yakın etmek” diye bir not düşmüştüm. Bu sefer uzakların gerçekten yakın olmasına o kadar sevindim ki..
Buluşmamızdan iki önce, müsait bir zaman ayarlayıp görüşelim dediğinde çok mutlu olmuş ve içim kıpır kıpır olmuştu.

abı hayatla buluşma 029

 

Her ne kadar evimde ağırlamayı daha çok istesem de vaktin kısıtlı olması ve ikimizinde İstanbul’un iki ayrı ucunda ikamet ediyor olmamızdan dolayı Eminönü’ne buluştuk. Ben vapurdan indiğimde onlar daha tramvaydaydı. Benim de aklıma Kahve Dünyası geldi ve oraya doğru yol aldım.

 

abı hayatla buluşma 003

 

Güzel bir masa seçip oturdum ve beklemeye başladım. Ben kendisinin hiç fotoğrafını görmemiştim bu zamana kadar. Ben yine kitapdı tv programıydı derken, mecburiyetten göründüğüm zamanlar oldu ;) Gelen geçene çaktırmadan bakıyor ve acaba nasıl bir karşılaşma olacak diye düşünüyordum. Bir anda çok tatlı bi anne kız gördüm. Gayri ihtiyarı masadan kalktım ve bir anda kucaklaştık. İşte gerçekten uzakları yakın etmek neymiş tekrar yaşadım. Sanki yıllardır sadece bloglarımızı okumuyorduk da, kapı komşusu olmuştuk.
Hemen sipariş verip sohbete daldık. Gayet sıcak, samimi bir sohbet aldı başını gitti…

 

abı hayatla buluşma 006

 

O kadar gelmişken, biraz turlayalım dedim ve benim mekana gelirken yolda görüp göz koyduğum peçetelere gözatalım dedik önce.. Ganimet bulmuş gibi seviniyorum ben peçete gördügüm zaman :)

 

abı hayatla buluşma 011

 

Sonra pasta kapsülü almak için Besan’a uğradık. Biraz etrafa bakındık.. İşimizi bitirip Yenicamii’nin önünde Ab-ı Hayat’ın eşini beklerken, son muhabbetimizi yaptık..

cats

 

 

abı hayatla buluşma 047

 

Oldum olası sevmediğim veda vakti yine gelip çattı. Sıkı sıkı sarıldık, bir daha ne zaman görüşürüz bilinmez ama görüşmek üzere ayrıldık..

 

abı hayatla buluşma 052

 

Ab-ı Hayat ve Bengisu zahmet edip bana Çorum’dan hediyeler getirmiş. Peçeteyi Bengisu seçmiş Papatya ablasına :) Çorum’un leblebisi, şekerlik, üzerinde papatya olan mini kova (masamın üzerinde kalemlik şuan) ve fırça için, en önemlisi kısıtlı da olsa çok güzel saatler ve hoş sohbetiniz için çok teşekkür ediyorum.

Rabbim muhabbetimizi baki kılsın, bizi iki cihanda dost eylesin inşallah..

3 Yorum Yapılmış “Ab-ı Hayat İle Mini Eminönü Turu”

 1. ab-ı hayat Says:

  Seninle yüz yüze tanıştığıma çok mutlu oldum canım,günü çok güzel anlatmış kelimelerin,senin kaleminden okuyup tekrar hatırlamak ayrı güzel.umarım tekrar görüşmek nasip olur…Kızım o günden beri “ne kadar da tanıdık geliyor Papatya ablanın yüzü,sanki daha önce tanıyormuşum gibi ” diyor:::)))

  Vakit ayırdığın için,hediyelerin,güler yüzün ve samimiyetin için tekrar teşekkürler canım…

  sevgilerimi gönderiyoum….

 2. susamcorekotu Says:

  bak ben de gelirim bana vakit ayırırsın değil mi ?

 3. aylin Says:

  Ne güzel bir zaman olmuş bu senin adına çok sevindim
  en kısa sürede bizde bir eminönü turu atalım :)

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk