ATLITUR’da Ata Binme Keyfi

Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor Yorum Yaz

atlıtur 007

 

Geçtiğimiz haftasonu ailenin gençleri olarak (yani kardeş kardeşe) 7 kişilik bir ekip halinde Atlıtur’da önce kahvaltı edip, arkasından at binmeye gittik. Hayatımda geçirdiğim enn güzel günlerden biriydi.

Atlıtur Sarıyer Gümüşdere Köyü’nde, çok güzel bir mekan. Kulübün 3 farklı yeri var. Biri profosyeneller için, biri bizim gibilir için ,aynı mekanın sonunda ise plaj var.

Kardeşim grupanya fırsatlarında aylar önce almıştı biletleri, yani çok çok uyguna gittik biz. Böyle bir fırsat tekrarlanırsa kesinlikle kaçırmayın derim.

 

atlıtur 001

Yolda giderken daha çok fotoğraf çekmek isterdim aslında ama tek durup foto çektiğimiz bu güzelim ağaçlıklık yoldu. Bu kısma gelene  kadar neredeyse Avrupa yakasının tüm sahil şeridinden geçtik. Rumeli Hisarı, İstinye, Tarabya, Sarıyer.. Belli bir yerden sonra artık iç kesime dalıyorsunuz ve gözünüz denizin güzelliğinde açılmışken bir anda yeşilin dinginliğiyle de ruhunuz açılıyor. Yani sırf yolda manzara izlemek için bile gidilir :)

atlıtur 010

Oldukça geniş bir arazinin üzerine kurulu bir yer. Yürüyüş yapmak için de ideal.. İlk önce tahta masaların üzerinde güzel bir kahvaltı edip, çayınızı yudumluyorsunuz. Her masanın yanındaki agaçlarda hamaklarda kurulu. Kahvaltı sonrası keyif de yapabilirsiniz veya siz kahvaltı ederken çocuğunuz sallanabilir. Tabi illa kahvaltı için gitmek zorunda değilsiniz,  diğer öğünler için de altarnetifler mevcut.

 

atlıtur 008

atlıtur 013

atlıtur 032

Fotoğrafları düzenlerken farkettim ki çekilmesi gereken bir sürü detayı atlamışım. Sanırım o günki heyecanımdan olsa gerek.. Çevre genelde at arabası parçalarıyla süslenmişti ve çok otantik görünüyordu..

atlıtur 014

atlıtur 031

20 dk at eğitmenleri eşliğinde ata bindi. İlk bindiğimde korkuyla karışık bir heyecan kapladı beni, sonrasında ise çok zev aldım. İnsan inmek istemiyor ve filmlerdeki gibi dıgıdık dıgıdık gitmek istiyor:) Öğrendik ki onun için 3 ay eğitim alırsak olabilirmiş:) Kim bilir belki birgün onu da yaparız!:)))

Atlardan indikten sonra yine doluştuk arabaya ve ailemizin kalan fertlerinin yanına Riva’ya pikniğe gittik. Akşama kadar doğayla içiçe harika bir gün geçirdik anlayacağınız…:)

 

5 Yorum Yapılmış “ATLITUR’da Ata Binme Keyfi”

 1. Kendimce Says:

  ohh valla süper bir günmüş

 2. mukadder Says:

  offf yaaa harikaymışşşşşşş,hayyallerimden biriiiii ne güzel imrendim ben sana amaaaa

 3. filiz Says:

  Ben de gitmek istiyorummmm….

 4. Gönülüncelezzetler Says:

  Ne diyeyimharika bir günmüş senin adına çokkk sevindim…Hep böyle mutlu günlerin olur inşallah…İnşallah bir gün beraber zevkli anlar geçiririz:))Öpüyorum…

  SEVGİLER…

 5. kalderavolkan Says:

  Ahhhh ah, kaçmaz fırsatmış ama, neyseeee…. :P

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk