Binbir Çiçek Balla Ağzımız Tatlandı..

Blog Etkinlikleri Yorum Yaz

birbirçiçek 007

 

Bu sabah EKS’de Binbir Çiçek bal ile önce kahvaltı ettik, ardından mutfağa doluşup, ballı yemekler yaptık hep birlikte. Çok keyif aldığım ve unutmayacağım etkinliklerin arasına girdi. EKS zaten Eyüp Kemal şefimiz sayesinde evimiz gibi oldu, hiç yabancılık çekmiyoruz. Ama her düzenlenen etkinlikde firma sahipleri böyle ilgili olmuyor ne yazık ki. Nadirdir unutmayacağım dediğim etkinlikler. Başta pazarlama müdürü Murat Bey olmak üzere Binbir Çiçek yetkilileri çok ilgiliydi her birimizle. Bütün sorularımıza  ilgiliyle cevap verdiler, görüşlerimizi önemsediler. Her birine buradan da tekrar teşekkür ederim..

 

 
binbirçiçek2

Öncelikle şunu belirtmek isterim, ben marketten bal alacağım zaman tercih ettiğim marka Bal Parmak olur. Bugün öğrendik ki Bal Parmak ve Binbir Çiçek, Altı Parmak bünyesinde birleşen kardeş isimlermiş zaten :) 

Merak ettiğim konulardan biri ise, balların tadının neden farklı olduğu idi; her yörenin bitki örtüsünden dolayı bal tadında farklılık gösterdiğini öğrendik. Mesela Ege ve Marmara bölgesinin balları en hafif balmış. Doğu Anadolu’nun balı daha sert vs.

Bal fabrikaları bir işlemde bulunur mu diye sorduk ki, bu sorunun en önemli sebebi – şekerli su ile bal yapıldığını bilmemizdi.- Bal kovanlarını aldıkları yerlerden gelen ballar, ilk gönderien numune ile aynı kalitede mi diye her kovan analizden geçiyormuş. Sonrasında peteklerden süzülerek kavanozlanıyor. Yani hiç bir işlemden geçmiyor. Hatta aldığınız kavanozların parti numarasını siteye girerek analiz raporunu bile görebiliyorsunuz. Aklınıza takılan başka birşey varsa Binbir Çiçek balın sitesinden bakabilirsiniz.

 

 
 

 

binbirçiçek

Bizim için ballı bir kahvaltı sofrası hazırlamışlardı, ballı muzlu krep, ballı kaymaklı sandviç kurabiye, ballı labnei fokaça ekmeği.. Bir de ballı limonata vardı, hepimiz çok beğendik ama ben daha önce diyet yapanlar için yazdığım tavsiyeler arasında ballı limonata yapabilecekerini yazmıştım ;) O yüzden bana ilginç gelmedi haliyle.. Ama tekrar tarif olarak paylaşmalı..

 

binbirçiçek3

 

Bizler ise Muhittin Şefimizin önderliğinde ballı gevurdağ salatası, ballı tavuk ve ballı armut tatlısı yaptık. Hepsi birbirinden lezizdi. Tariflerini ilerleyen günlerde paylaşacağım..

7 Yorum Yapılmış “Binbir Çiçek Balla Ağzımız Tatlandı..”

 1. sevda Says:

  herşey harikaymış .özellikle salata süper görünüyor canım.ellerinize sağlık.sevgiler.

 2. birincisin Says:

  Güzel bir etkinlikmiş.Her şey nefis görünüyor,özellikle salata:)Ellerinize sağlık.Sevgiler:)

 3. Hatice M. Says:

  Agzimizin suyu akti… öhm öhm…

 4. BİR DUT MASALI- nUnU Says:

  ama senin ağzın hep bal ki :)))

 5. elif kızın anası Says:

  bende bi kavanoz istiyorum rum rum rumm :D

 6. konya düğün salonu Says:

  Çok çekici görünüyorlar.

 7. konya düğün salonu Says:

  ne güzel bir etkinlik,çok lezzetli görünüyor.

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk