Buraya Gitmemek..

Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor, Tavsiye-Reklam-Şikayet Yorum Yaz

r (1)

 

Güzelim Beypazarı’nı gezdikten sonra böyle bir şey yaşamak moralimizi alt üstü etti ve eve dönünce beğendiğim yerleri yazdığım gibi burayı yazmaya da karar verdim.

Biz Beypazarı’nda  bir gözleme yesek yeter demiş olsak da yengem yıllar önce gittiği bu yere gidelim dedi. Eh yıllar önceyle yıllar sonrası ne yazık ki bir değildi.. Muhtemel el değiştirmiş tek kelimeyle fiyasko olan bir mekan.

Beypazarı’ndan çıkıp geri istikamette Kıbrıscık yoluna saptığınızda İnözü vadisi var yol üzerinde, hem vadiyi görür hem karnımızı doyururuz dedik ama o moralle vadi filan görmedi gözümüz. Hemen orada CevizliBağ diye bir yer.

Yörenin meşhuru “etli güveç ve kapama” mevcut değildi, sözüm ona kalmamıştı ki vakit daha öğlendi. Ortaya getirdikleri salata domates ve salatalıkdan ibaretti ama fiatı bir görseniz sanki İstanbulun en lüks restoranında sezar salata yiyordunuz!

Sıradan şeyler söylendi mecburen.. Normalden daha fazla bekledik, servis rezalet, yemeklerin lezzeti vasat.. Ama gelin görün kü hesabı istediğinizde tıpkı salata gibi kendinizi İstanbulda lüks bir yerde sanıyorsunuz! İtiraz edip adisyonu görmek istiyorsunuz, olay çıkıyor. Siz edebinizle düşüncelirinizi söylüyorsunuz ve sonuç olarak bir dövülmediğiniz kalıyor, bağrış çağrışlar vadiyi inletiyor!

Oysa vadinin içinde yeşilin etrafınızı sardığı bir mekandan huzurla çıkacağımızı sanıyorduk..

Sözün özü: Sakın ola bi rezalet işletmeye gitmeyin. Ankara’daki pideciyi anlatırken söylediğim gibi bu tip yerlerde karnınızı güzelce doyurmak istiyorsanız mutlaka ama mutlaka esnafa sorun, emin olun en güzel yeri o gösterecektir!

r (2)

 

Şu görüntüyü höşmerime benzettiniz mi? Benpek benzetemedim, yanık yunuk birşey..

r (3)

 

7 Yorum Yapılmış “Buraya Gitmemek..”

 1. lezzet sarayı Says:

  papatyacım ne höşmerimi yahu yanık o

 2. Semiha Says:

  İnsan büyük bir hevesle bir mekana girip hem de açken böyle şeylerle karşılaşınca fena bozuluyor. Ayrıca ben ortada bir höşmerim göremedim. Höşmerime yeni boyut kazandırmışlar :) Ankara’ya gidersek aklımızda olsun da oraya uğramayalım bari. Hayırlı cumalar canım.

 3. Hülya Says:

  Höşmerim mi Papatyam ben onu tepside içli köfte oluyor ya o sandım :)

 4. berna/umutluhayat Says:

  aynı şeyleri en son bayram tatili döüşünde yaşadık canım yaaa.çok sinirleniyorum böyle esnafa.ama çok haklısın esnafa sorulduğunda en doğru yeri buluyorsun.Ürgüpe gittiğimizde geçen hafta,öğlen esnafın tavsiye ettiği küçük ama temiz ve lezzetli bir aile lokantasına gittik SULTAN SOFRASI hala mantının tadını unutamadım.

 5. Gönülüncelezzetler Says:

  Burdan paylaşıtığın iyi oldu iyiler gibi gibi kötülerde bilinmeli…

  Sevgilerrr…

 6. Nuray Says:

  Günaydın Papatya Prenses,
  Paylaştığınıza sevindim. okuyanlar bence gitmeyecektir.
  Kolay Gelsin.
  Selamlar…
  Nuray

 7. sevil şahin (birdemliksohbet) Says:

  papatyam sorma bende sinir oluyorum böyle yerlere
  birde yabancı olduğunuzu anladılarmı ellerindekileri kakıçlıyorlar rezalet uyarın için saol beypazarına hep gitmek istiyorum ne zaman kısmet olur bilemem ama bu yere asla gitmeyeceğim kesin.

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk