Chef’s Table’da Cook Plus İle Yaza Merhaba..

Blog Etkinlikleri Yorum Yaz

cookplus 010

 

Geçtiğimiz çarşamba akşamı Karaca’nın bir kaç aylık internetten satış sitesi olan Cook Plus’ı tanımak için Serkan şefin okulunda toplandık arkadaşlarla. Cook Plus, mutfak alışverişini kolaylaştırmak için tasarlanmış, hem Karaca’nın hem de başka markaların satışa sunulduğu emekleyen bir satış sitesi. Umarım daha iyi yerlere gelecektir. Allah yollarını açık etsin.

cookplus 016

 

Sunumu dinledikten sonra, Serkan şef benim gibi okula ilk gelenlere okulun her katını ve sınıfını gezdirdi ve gezdirirken de güzel bilgiler verdi. Serkan şef zaten en sevdiğim şefler arasında ikinci sıradadır her zaman, bir kez daha sevmekde haklı olduğumu anladım. Okul, diğer mutfak akademilerinden gerçekten çok farklı. Hayallerimden biridir mutfak okuluna gitmek ama artık hayalim Chef’s Table’a gitmek :)

 

cookplus 024

Okulu da gezip, bilgi aldıktan sonra bizim için hazırlanan masaya biran önce oturmak için tezgahlarımıza geçip, damla sakızlı sebzeli levrek, arapsaçlı krep, künefe yapmak için kolları sıvadık.

 

balık

 

Çok verimli bir akşam geçirdim kendi adıma. Balıkdan fileto çıkarmayı ve balığın derisini hasarsız çıkarmayı öğrendik.

 

cookplus 071

 

Ayrıca tavada kolayca havaya atarak krep/omlet çevirmeyi de öğrendik ki çok coşkulu geçti bu kısım :) Herşeyin birşeyi var derler ya, aslında ne kadar da kolaymış..

 

cookplus 085

 

Kardeşim künefeyi çok sever. Onun için Eminönü’nden tek kişilik künefe tabakları almıştım.Ama kısmet olmamıştı pişirmek. Cook Plus tavada ilk kez pişirdiğim gibi ilk kez künefe yedim ve ba-yıl-dım. :) Ben kadayıf sevmem bilirsiniz, haliyle künefede yemezdim.Ama güzel yapmışım hani :))

 

cook 003

 

Yemeklerimizi pişirdiğimiz bu yeni cook plus tencere setini ise Emre Bey bizler için göndermiş. Renklerine ve kullanımına bayıldım :)
Yaptığımız leziz tarifler sırasıyla burada olacak, beklemede kalın ..

3 Yorum Yapılmış “Chef’s Table’da Cook Plus İle Yaza Merhaba..”

 1. Haydar Says:

  Merhaba Papatya Prenses, Cookplus 8 aydır e-ticaret sektöründe olan bir site, bir kaç aylığı geçti yani:)

 2. Papatya Prenses Says:

  O da bize daha yeniyiniz, heyecanlıyız diye cookplusu tanıtan Ayşenur hanımın ayıbı o halde ;) 8 ayda eski olmuyor ayrıca.

 3. elif kızın anası Says:

  hahaahhahahahah numunelik yorumlar :)
  ne etkinlikti amaaa :))

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk