Çok Yönlü VİRÜS Ödülü!

BLOGLA İLGİLİ Yorum Yaz

pp (1)

 

Başlığı atalı kaç gün oluyor hatırlamıyorum bile.. Öyle canımı sıkan bir konu ki yıllardır kaç tane blogger ı uyardım bilmiyorum ama artık canıma tak dedi!

Geçtiğimiz haftalarda yine bir blog yüzünden farketmeden bilgisayarım virüslendi, mozilla firefox kullanıyordum, çöktü kullanılamaz hale geldi. Ardı ardına yaptığım virüs taramaları fayda vermedi bir türlü, nasıl bir virüsse artık! Buna sebep olanlarınız en yakın arkadaşım bile olsa hakkımı helal etmiyorum bilesiniz! Fotoğraflarımı vs. bilgilerimi yedekleyen biriyim ama sürekli birşeyler pişirip fotoğraflayan bir insan olarak her gün bilgi yedekleyemem! Bir yemek bloggerının özellikle fotoğraflarının ahmak bir virüse kurban gitmeside gerçekten insanı çileden çıkartan bir konudur.

Bu saçma virüsleri önlemek için iyi bir virüs tarayıcısına sahip olmak yetmiyor ne yazık ki! Ayrıca tarayıcı olarak chrome kullanmak da..

Hepinizden tek tek rica ediyorum blog temalarınızdaki işe yaradığını zannettiğiniz lakin virüs saçmaktan başka bir işlevi olmayan reklam, haber, müzik, sayaç gibi bütün ıvırzıvırları kaldırın! Bu şekilde kendinize zarar vermekle kalmıyor, bütün blog arkadaşlarınızın, takipçilerinizin bilgisayarlarını tehlikeye atıyorsunuz haberiniz olsun…

pp (2)

 

Bir diğer sinirimi bozan konu ise saçma sapan blogger ödülleri. Bizler yıllar önce bu işe başladığımızda vardı böyler şeyler, bir heves paylaşırdık filan. Menşei yabancı bloggerlar kaynaklı olan bu ödüller kesinlikle birilerinin can sıkıntısından çıkarttığı şeyler. Lütfen aşçılık okulundan diploma alıyor havasına girmeyin, size kimse link vermediğinde ve birine ödül için link verdiğinizde bloğunda yayınlamadı diye küsmelere kalkışmayın; hepimiz koca koca insanlarız. İşimize gücümüze bakalım. Birbirimizi takipçilerimize duyurmak için daha güzel yollar var..

Son konu ise; bloglarınızda blog tıklandığı an istem dışı çalan müzikler. İnsanlık hali höparlorün sesi yüksekdeyken insanın yüreği hopluyor boş bir anındaysa o sesi duyduğu an. Ben böyle durumlarda direk yorum yazma niyetiyle girdiğim bloğu terkediyorum. Herkes müzik dinlemek istediği zaman açar dinler. Zaten insan, blogları gezinirken kendi bir şey dinliyorsa seyreyle şahaneyi.. Kimse blogları ziyaret ederken höparlor sesini kapatmak/kısmak zorunda değil. Çok hoşunuza giden eserleri yazılarınızın sonunda video veya link olarak paylaşsanız kafi.

Lütfen biraz daha hassas olalım arkadaşlar…

10 Yorum Yapılmış “Çok Yönlü VİRÜS Ödülü!”

 1. Muhterem'le Afiyetle Says:

  Dobra papatyam benim : )
  Canımsın, hislerime birebir tercüman olmuşsun, bu yazının altına bende imzamı seve seve atarım.

 2. kalderavolkan Says:

  Hepsine kesinlikle katılıyorum ve NOKTA !

 3. KübraNur Says:

  Kesinlikle katılıyorum .Özelikle de blogu açınca çalan müzikler konusunda çok rahatsızım. Artık elim hoparlörde korkarak açıyorum bazı sayfaları. Virüslerden de hepimiz nasibimizi alıyoruz..

 4. karamelli dondurma:) Says:

  bir dokunup bin ah işittik desene:))) ödül konusunda en çok katılıyorumm:)))

 5. fatma Says:

  arkadaşım doğru söylüyorsunuz size katılmamak mümkün deilbenimde düşüncelerimi dile getirmişsiniz teşekkürler

 6. mine Says:

  Yazılarını sonuna kadar okudum virüs olayı gerçekten sıkıcı, ödül ve mim olayını ben artık almıyorum ve kabulde etmiyorum.Zaten kısıtlı zamanımda yazı yazabiliyorum bu zamanımıda birilerine teşekkür yazısı yazmak , mimleri cevaplamakla geçirmek istemiyorum. Müziğe gelince akşam geç saatlerde bilgisayarın başında iken bir kaç kez başıma geldi ev halkını uyandıracağım için çok paniklemiştim biliyorum.Ayrıca taşınma telaşından çok yoğunuz herhalde Deniz dün biraz bahsetti bendede durum aynı ve çok yoğun ve yorgunum Papatyacığım.Allah hepimizin yardımcısı olsun sevgiler bizden…

 7. Neşeli günler Says:

  Bu yazıyı alıp herkes blogunda yayınlasa yeridir.
  Gerçekten canım tam da hepimizin sıkıntısını dile getirmişsin.
  virüs olayı baş belası,
  blogur ödülleri tamamen amaçsız,
  blog ziyaretinde açılan müzikler karşıdakini düşünmeden yapılan bir olay,

  Sanki yazıyı ben yazmışım gibi rahatladım. okyunca oh be ddim birisinin bunu dile getirmösi gerekiyordu..
  İnşallah bu tarz şeyleri yapanlar okurda ibret alır.

 8. baharcicegi Says:

  acik ve öz anlayana ,yazdiklarina katiliyorum

 9. Nursevin Says:

  Ben çok yeniyim. Bu tür yazılar benim için öğretici oluyor. teşekkür ederim. Dobra ve Huysuz tatlı kadın.

 10. İhlamurcum Says:

  Haklısın, ben reklamlı blogları da sevmiyorum. Bir türlü okuyacagım yazıya gelemiyorum, tarife ulaşamıyorum. Fazla buyuk resımlere de sinir oluyorum. İnsanlar sıkılıyor , eee senın gibi ben de içimi döktüm, galiba.

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk