Cook İle Pişirdik!

Blog Etkinlikleri Yorum Yaz

cook yılbaşı sofrası 008

Geçen hafta Eks’den Cook Blogger etkinliği için davet almıştım. Etkinliğin olduğu gün İstanbulum bembeyaz bir sabaha uyandı. Öyleki ben daha uykuda iken bu havada gelen olurmu düşüncesiyle, teyit etmek için aradılar geliyor musunuz? diye.
Bir mutfak aşığı yakınında olan etkinliği kaçırır mı hiç, nerede görülmüş? :) Şefimiz ekranlardan tanığımız Ceyda Baza’ydı. Çok tatlı ve şeker biri gerçekten. Hep birlikte leziz şeyler pişirdik ve “cook” ürünleri hakkında bilgiler de edindik.

Mesela hiç gözüme çarpmamıştı market raflarında, hindi pişirmek için kocaman fırın poşetleri var. Bizim evde hindi sevilmiyor ama kalabalık oduğumuz zaman fırında tavuk yaparken hep iki poşet kullanırdık. Bu büyük boy fırın poşetiyle buna gerek kalmayacak artık.

Bir diğer öğrendiğimiz ise, bazı streç filmler tabağa yapışmaz, tutmaz. Böyle olan streçler sadece gıdalara temas etmek için üretilmiş. Yani iki ayrı streç film var, gıdalar için ve tabak çanak için.

En önemli konu ise, isminin önünde prof. ünvanı olan bir hanımın çıkardığı yaygarayı sormak oldu. Yağlı kağıt üretiminde domuz yağı veya transyağ kullanımı olabilir mi? (Bunun cevabını size daha önce vermiştim.) Şefimiz cook ürünlerinin sağlığa aykırı olmadığını, ayrıca böyle bir şeyin söz konusu bile olmadığını söyledi. Kendisi zaten kanserle mücadele etkinliklerinde de çalışıyormuş ve bundan dolayı da cook firmasında böyle birşey olmadığını gönül rahatlığı ile söyledi. İçinde slikon barındırdığı için bir kaç defa kullanımı olabiliyor yağla kağıtların.

 

cook

 

Şefimizin bizim için yaptığı menü şöyleydi:

– Tatlı yılbaşı ekmeği
– Portakal soslu hindi
– Kestaneli pilav
– Armutlu fıstıklı salata
– Muzlu truffle (muzlu kup)

Hindimiz maallah çok bereketliydi. Eve getirdiğim kısmından da ben ayrıca bir tarif ürettim. Hepsi sırayla burada olacak..

EKS’ye, Şefimiz Ceyda Baza’ya ve tabiki Cook’a bu güzel gün için çok teşekkür ediyorum..

4 Yorum Yapılmış “Cook İle Pişirdik!”

 1. Minik Tavşan Says:

  Kestaneli pilav ve muzlu kup harici gerisi tırtt -_-

 2. elif kızın anası :P Says:

  hiç de kıskanmadım kiiii :D

 3. Papatya Prenses Says:

  aşırısı kıskandın itiraf et pıçağı yersin :P

 4. elif kızın anası :P Says:

  kıskanmasaymışım :P kolayı bensiz işme bari:P

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk