Deniz Temalı Mumluk Yapımı

Craft DIY-Hediye Paketleme, Dekorasyon Yorum Yaz

mumluk 003

 

Sık sık deniz temalı sofralar hazırlayan biri olarak, düşük maliyetli hatta sıfır maliyetli dekorlar hazırlamak için evde malzeme,istek ve düşünce gerekli. Hepsini bir araya getirince de çok güzel sonuçlar elde etmek gayet kolay.
Aynı boyda veya üç farklı boyda etiketi temizlenmiş cam kavanoz, biraz deniz kabuğu ve çakıl taşları varsa daha ne olsun.

 

mumluk 011

 

Zeminde kum yerine kullandığım şey, bildiğiniz sofra tuzu. İlk deniz temalı soframda, deniz kabuklarından bir mum tabağı oluşturmuştum ve gözüme çok boş gelmişti. Sofra hazır, misafir zili çalmışken, deniz kumu bulamayacağıma göre ne yapabilirim diye o anda beyin fırtınası yaptığımda aklıma tuz ve gıda boyası gelmişti. Buzdolabı poşetine, kullanacağım kadar tuz, kürdan ucuyla sarı ve kırmızı, siyah gıda boyası ekleyipiyice karıştırdım. Bu tuzu sofrada dekor olarak kullandıktan sonra yine aynı poşete koyap kaldırıyorum. 2 yıldır farklı farklı tabak ve kavanozlarda kullanıyorum.

 

mumluk 005

 

Kavanozun etrafına bağladığım doğal ipi yıllar yıllar önce kursa giderken çiçekçiden almıştık. Eminönü’nde hasırcılar çarşısında dükkanların önünde asılı olarak da satılıyor. Eğer bi ipi bulamazsanız, evde bulunan bir parça sicim, kurdela, tül vs. ile de bir fiyonk atabilirsiniz.

Siz yeter ki birşeyler üretmeyi isteyin, hiç ummadığınız malzemeleri kullanarak o kadar güzel şeyler yapabilirsiniz ki..

4 Yorum Yapılmış “Deniz Temalı Mumluk Yapımı”

 1. ebru Says:

  Papatyam bu mumluklar çok güzel olmuş. Hele ki kum fikri.Ellerin kolların dert görmesin

 2. mutfak kimyası Says:

  Neden bu taşları ve deniz kabuklarını bu kadar çoook seviyorum bilmiyorum :) Harika bir fikir emeğine sağlık

 3. elif kizin anasi :D Says:

  ufkumu genişlettiğin, bana hep yardımcı olduğun, akıl verdiğin ve önerilerde bulunup yardım ettiğin için teşekkür ederim..
  Allah razı olsun inşallah..

 4. yapbozoyunlari.com Says:

  Çok otantik bir görüntü vermişsiniz küçük detaylar sayesinde.
  Elinize sağlık.

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk