Doğum Günü Davetiyesi Fikri

Doğum Günü-Diş Buğdayı-Bebek Partisi, Papatya Eminönü'nde Yorum Yaz

davetiye m.r

Allah nasip ederse kız yiğen olarak ilk göz ağrım Muhsine’nin 7. yaş gününü önümüzdeki salı günü yapacağım.

00hediye 017

[ Bu parti paketi 5 lira. 6 tane şapka, 6 tane maske,6-7tane düdüklü balonla o ismini hatırlamadığım şeyden var]

Daha aylar öncesinden neler yapabilirim diye düşünmeye başladım. Eminönü’ne her gidişimde fikir edinmeye çalıştım, ufak tefek bir şeyler aldım. Bu sene hem 1.sınıfa başladığı için hem de biraz daha büyüdüğü için önceki senelere nazaran daha farklı ve özel bir organizasyon olsun istiyorum. Zaten bu sebepden onların evinde değil bizim evde tamamen kendim yapacağım kısmet olursa:) (daha önceden yine benim zorumla toplanılıyor ve pastayı yapıyordum.)

Dün akşam davetiye hazırlama fikri belirdi kafamda. Ne yapabilirim diye düşünürken, ufaklığın fotoğrafının olduğu çıktı hazırlamayı düşündüm. Böylelikle kimse atmaya da kıyamaz, bir köşede saklar.

Hoşuma giden son zamanlarda çektiğim fotoğrafını kırptım,boyutunu küçülttüm. Üzerine davetimi yazdım. Çıktısını aldıktan sonra scrapbook makasımla kestim, delgeçle bir delik delip, renkli organze kurdele geçirip bi düğüm attım. Sonra ferman gibi kıvırdım ve fiyonk yaptım. Kapı kapı herkese  dağıttım. Aynı apartmanda oturmayan ufaklığın küçük teyzesine ve babannesine de birer davetiye yolladım. Herkes bayıldı:)

Eğer derseniz ki “doğum günü kartları hazır olarak zaten satılıyor, neden almadın?”; çünkü öyle bir kartı asla kimse saklamaz. Çöpün dibini boylar. Ama ellerinde torunlarının/yiğenlerinin fotoğraflı davetiyesi olan kimse atmaya kıyamaz. Atacak olsa bile alt kısmını keser atar:)

Hem insanın kendi kendine bu tarz uğraşlarla uğraşması huzur verici birşey. :highfive:

Şimdi ise doğum günü menüsünü tam olarak netleştirmeye çalışıyorum kafamda. :cake:

00hediye 018

Bu kocaman paket balonda -içinde 144 tane var- 5 lira..

14 Yorum Yapılmış “Doğum Günü Davetiyesi Fikri”

 1. böcük Says:

  Hazır satılan bir davetiyeye herkes iyi kötü ulaşabilir ama “el emeği” denilen şey bambaşka bence :) Küçük hanım sırf kendisi için hazırlanmış o davetiyeyi görünce bile çok sevinecek eminim parti şöyle dursun. Hazırlıklarda kolay gelsin :))

 2. baharcicegi Says:

  papatyam cok üretici faydali isler yapiyorsun emeklerine saglik
  davetiye karti cok güzel olmus,yegenine simdiden saglikli mutlu yillar dilerim,artik dogum günü partisinde ne süprizler yaparsin Muhsineye

 3. CANDAN TARİFLER Says:

  Masallahın var hiç dur durak bilmiyorsun imreniyorum sana davetiye gerçekten çok güzel olmuş iyi akıl etmişssin menüyü şimdikten merak etmeye başladım.

  İyiki Doğdun Muhsine…

 4. aslı Says:

  Gerçketen tbrk ediyorum seni canım….
  El emeği göznuru işte bu herşeye değer önemsenmek..
  Muhsine çok şanslı papatya teyzesi:))

  Menüyü sabırsızlıkla bekliyorum:)

 5. guliz Says:

  bu kadar olur valla benimde ortanca kızın bu ayın 21 de yaşgünü davetiyesini nasıl yapsak diye düşünüyorduk ki bu yazınla karşılaştım ne kadar zorlama da olsa:D süper fikir oldu bu bana aynısını yapacağım sağol papatyam cimcimem hızır gibi yetiştin ablana:D

 6. Gönül Says:

  Eeee kimin kardeşi orijinal fikirler kimden çıkar tabiki benim kardeşimden çıkarrr…Düşenceli kardeşim benim harika düşünmişsün emeğine sağlık…Ben de şimdiden küçüğümüzün doğum gününü kutlarım öpüyorum onu…

 7. esra Says:

  :) el emeğine sağlık..
  Kardeşime de Rab sAğlıklı huzurlu seneler nasip etsin..

 8. Gülara Melek OCAk Says:

  Davetiye fikri çok güzel olmuş (: Yeğeniniz çok sanşlı umarım mutlu ,huzurlu ve sağlıklı bi ömrü olur..Şimdiden doğumgünü kutlu olsun (: Merakla partiden fotoğraf karelerini ve (Eminim muhteşem olacak)menüyü bekliyorum (:

 9. pelin Says:

  Her şey çok güzel olmuş,bizde de eşim bu işlerle uğraşır.. sizin davetiyede çok güzel olmuş… şimdiden nice mutlu senelere..

 10. TAZENANE Says:

  Sen ne güzel şeyler yapıyorsun böyle.

 11. selin Says:

  Ne kadar güzel bir fikir.. :present:

 12. dicle Says:

  30-06 2010 pasta sipariş vermek istiyorum ve doğum günü davetiyesi vermek istiyorum.10adet meyveli

 13. Papatya Says:

  Bunun için mail atmanız gerekiyor..

 14. ruken Says:

  bunlar süper sizi tebrik ederim

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk