Eminönü Mavi Büfe

Papatya Eminönü'nde, Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor Yorum Yaz

Merhaba!

 

Buralar boş kalmasın hem de eski tarifleri hatırlayın diye daha önce yayınladığım yazıları ara ara sizlerle tekrar paylaşıyorum. Bugün ise yeni bir tavsiye ile sizlerle birlikteyim. :)

dsc_0774

Eminönü’ne gittiğimiz zaman çoğunlukla alışveriş yaptığımız dükkanlar ve yemek yediğimiz yerler aynı olur. Arada gözümüze takılan yerlerden tabi ki alışveriş yaparız ama alışkanlıklar da kolay değişmiyor. Geçen ay ailece gittiğimiz alışverişte kardeşim gelin burada yiyelim, arkadaşımdan biliyorum demişti. Etlerinin de güvencesini aldıktan sonra girdik oturduk. Her biri ayrı ayrı güler yüzlü, konuşkan ve ilgili insanların çalıştığı bu küçük ama lezzeti görünüşünden büyük büfeyi çok sevdik. Daha sonra tekrar tekrar gittik ve yine aynı ilgiyi gördüğümüz gibi aynın lezzeti aldık.

dsc_0776

Bizim tercihlerimiz dürüm döner ve pide arası döner oldu hep ve yüzde yüz kalite ve lezzet olarak hafızalarımıza kazındı. Bir de o zamanın sıcağında soğuk limonataları öyle iyi geliyor ki! Şekeri, limonu, soğukluğu tam kıvamında ve koca bardak sadece iki lira..

cats

Yolunuz Eminönü taraflarına düştüğü zaman eski postanenin yanında olan Mavi Büfe’de mutlaka bir döner yemelisiniz..

3 Yorum Yapılmış “Eminönü Mavi Büfe”

  1. elif Says:

    Ah ah o yolları bir düşürebilsek neler olacak neler de….. bizleri buralarda boynu bükük bırakmadığınız icinde ayrıca çok teşekkürler…..

  2. aylin Says:

    Madem öneriyorsun gittiğimde aklımda olsun :)

  3. Kalpkurabiye Says:

    Evvelden eminonune gittikmi do er yemeden donmezdik hey gidi..

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk