#ençoközlediğim Tikveşli ile Kalabalık Sofralar

Blog Etkinlikleri Yorum Yaz

tikveşli 026

Geçtiğimiz haftasonu Tikveşli’nin daveti üzerine güzel bir mekanda toplandık..:) Hani nadiren de olsa yazıyorum ya ” bu etkinlik benimi için unutulmazdı,çok özeldi diye” işte tam da öyle bir gün oldu. Az kişi, çok ilgi, hoş sohbetle geçen gerçekten kaliteli ve güzel bir gün geçirdim.

Bahar Hanım başta olmak üzere tüm yetkililer çok ilgiliydi, hepsine tek tek teşekkür ederim..

Peki bu kadar övdüğün bugünde neler oldu,niye toplaştınız derseniz eğer; yılların geleneksel kaymaklı yoğurt markası olan Tikveşli çok güzel bir düşünce ile yola çıkmış ve aşağıdaki videoyu yapmış. Önce videoyu izleyelim:

O kadar sıcak ve samimi bir video olmuş ki ben izlerken gözyaşlarımı tutamadım. Videodaki kişiler tamamen gerçek, hiç biri oyuncu değil. NewYork’ta okuyan ve arkadaş olan 3 gence gurbette en çok özlediğiniz nedir? diye sormuşlar ve bununla ilgili bir video hazırlamalarını istemişler.

Gençler videoyu hazırlarken, onlardan habersiz annelerini Türkiye’den alıp götürmüşler.. ve olaylar..:) Bu video sadece sosyal medya için hazırlanmış, hiç bir kâr amacı gütmeyen bir çalışma. Niyet videonun sonunda ve aşağıdaki fotoğrafta yazdığı üzere “aileyle birlikte olunan, büyük sofraların kurulduğu o güzel günleri, herşeyin sosyal ağlardan yürütüldüğü günümüzde insanlara hatırlatmak, özlerine dönmesine vesile olmak”

tikveşli 023

Allah’a şükür aile bağları sağlam, sofrasından misafir olmayan bi evimiz var. Bu sebeple daha çok hoşuma gitti bu çalışma. Umarım beni takip eden siz değerli okuyucularımdan bu geleneği unutmuş veya ihmal etmeye başlamış olanlar da tekrar güzel ve kalabalık sofralar etrafında toplanırlar..

tikveşli 028

Kalabalık sofra demişken, cumartesi günü böyle bi sofraydı bizim için. Konu özlediğimiz şeyler, geleneksellik vs. idi ama haliyle yiyip içtikte. Tam not verdiğim şeylerden biri de şu oldu, tatlıyı saymazsak (ki  o bile yapılırdı aslında) salatasından, başlangıcına, ana yemeğine kadar herşeyde yoğurt dokunuşu vardı.  Bu işe gerçekten önem verdikleri, o güne iyi hazırlandıkları menüden bile belliydi yani.  Umarım bundan sonra tekrar birlikte güzel işlere imza atar, sizlerle de paylaşırız..

Evinizden misafir, sofranızdan yoğurt eksik olmasın :)

5 Yorum Yapılmış “#ençoközlediğim Tikveşli ile Kalabalık Sofralar”

 1. Aylin Says:

  İlk olarak son cümlene yürekten amin diyorum :)
  Neguzel bir etkinlik olmuş bu arada tikveşliyi çok severim :)

 2. Semiha Says:

  Yoğurdun nasıl harika bir nimet olduğunu herkese anlatmak lazım aslında. Bu etkinlik bu açıdan güzel olmuş. Ayrıca ailecek sofraya oturmayı unutanları da uyandırmak lazım. Etkinliği düzenleyenleri bu amaçlarından dolayı kutluyorum.

 3. sevcan Says:

  Meger ilk yorum bu yaziya kismetmis… Tum yazilarinizi ve tariflerinizi begenerek okuyorum, fotograflariniza ve kurdugunuz sofralara bayiliyorum. Ama bu yazi cok etkiledi beni. Kendimce kendimden pek cok sey buldum belki ondandir. Aglamamak elde degildi…Paylastiginiz icin cok tesekkur ederim. Amerika’dan selamlar…

 4. nazan Says:

  oyy burnuğum direği sızladı,gözlerim doldu resmen..gerçekten çok samimi ve doğal bir çekim olmuş…bende ailece hepbirlikte sofrada yemek yenmesinden yanayım…

 5. reyhan Says:

  katıldığım en güzel ,en keyifli etkinliklerden biriydi,büyük bir keyifle de yazacağım.Tabi seninle olmak da ayrıca güzeldi :)

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk