Hediye Paketleri

Craft DIY-Hediye Paketleme Yorum Yaz

paket3   

 

Hediye paketlerime artık alışmış olmalısınız..:) Bu sefer paketlerin yanı sıra benim sevdiklerime sık hazırladığım bir hediye paketinden de bahsedeceğim…

İlk paketi okuyucum olan Elif Hanım’a hazırlayıp yolladım geçtiğimiz günlerde. Büyük paket de kahve fincan takımı, küçük paket de işlediğim etamin çerçeveler vardı.

 

  paket4

 

Bu cici paketi hediye ettiğim Güler ablanın paketi alınca yaptığı paylaşımın altına yazdıklarını da buraya alıntı yapmak istiyorum:
“İçinde ne olduğunu bilmiyorum henüz merak da etmiyorum. Bu kadar zarif bir paket açılmadan önce uzun uzun seyredilmeyi fazlasıyla hak ediyor. ” (@kendimceyemek)

Güler abla kahve içmeyi ve kitap okumayı çok sever. Yıllardır gerçekleştiremediğimiz bir kahve içme olayımız da olunca en sevdiğim paketi hazırlamak için hepsini bir araya getirmek kalmıştı.
“Kitap Kahve Keyfi Seti” ismini verdiğim paketleri genelde kitap, kahve, çikolata, kendi yaptığım kitap ayracı ve ona takım olan bardak altı ve mumdan hazırlarım. Bu sefer bir değişiklik yaptım, kitap, ayraç ve bardak altlıklarının yanına ekleyeceğim kahve ve çikolatayı ambalajla koymak yerine kahve ve draje/çikolata için minik kavanozlar süsleyip, onları içine doldurdum. Ayrıca ilaveten ikili fincan takımı aldım. Bence çok da cici ve güzel oldu. :)

paket1 

 

 

 

Eğer hepsini bir arada kullanmak istemezseniz fincan takımının yanına süslü kavanozda kahve de çok şık ve güzel olur.    

 

 

 

“Hediye önemlidir. Hediye aldığın kişiyi düşünerek, paketine kadar ince bir zevkle süsleyip emek vererek insanı onore edip mutlu etmek daha da önemlidir. O güzel paketin içinden çok güzel şeyler çıktı. Bir kez daha çok teşekkür ederim Papatya Prenses kahvemi içip drajelerimi yerken ve kitabımı okurken senin kulakların hep çınlayacak.” (@kendimceyemek)

 

 

 

ayraç ve bardak altı

 

 

 

     

paket2

 

 

Bu paketi de Derya abla için hazırlamıştım. İçinde kendi yaptığım ve onun çok sevdiği eflatun/lila renklerinde servis takımı var.

 

 

ist

 

 

 

Bu paket yine keyif seti içeriyor ama bir özelliği var ki görüldüğü üzere temanın “İstanbul” olması. Her yaz Amerika’dan gelen kıymetli arkadaşım Kübra ile ilk geldiği zaman ve gidiceğine yakın bir zamanda buluşuyoruz. Dönüş zamanına yakın buluşmamız aynı zamanda doğum günüydü, yine Çınaraltı’nda buluşup, küçük bi doğum günü sürprizi yaptım. Hediye içinse daha o gelmeden aklıma gelen bu İStanbul temasını oluşturdum. Aklımda çok daha başka şeylerde vardı ama o an için hazırlayabildiklerim İstanbul temalı defter, kitap, bardak altı, fincan takımı ve çikolata ile kahve ve mum oldu.

Hediyeleştiğiniz insanlar bol olsun.. Mutlu pazarlar..

5 Yorum Yapılmış “Hediye Paketleri”

 1. elif Says:

  Her zaman imrenerek hediye paketlerinize bakardım Rabbim bana da nasip etti o özel ötesi paketi elime almayı inanın açmaya kıyamadım evde misafirlerim vardı vede yola çıkacaktık onlar bile sabırsızlandı hele o içinden çıkan güzellikler…duygularımı tarif etmem imkansız çoooook mutluyum çoooook gururluyum Rabbim ne muradınız varsa versin emeğinize yüreğinize sağlık inşallah birgün o tatlı fincanlarla karşılıklı kahve de içmek nasip olur iyiki hayatımdasınız..

 2. hülya alpay ercan Says:

  Bilmezmiyim bu hediye paketleri zarif insan gönlü güzel insan :) :inlove: :inlove: :inlove:

 3. gülten Says:

  Selamün aleyküm papatyam ne güzel hediye paketleri bunlar bakmalara doyamadım ellerine emeğine sağlık herzamanki gibi düşünceli ve zarifsiniz ben içindekileri merak etsemde açmaya kıyamazdım heralde :) Efendimiz hediyeleşmenin insanlar arasındaki saygı ve dostluğu geliştirdiğini kıskançlık bencillik ve cimrilik gibi kötü duyguları giderdiğini ve rızkın genişlemesine vesile olduğunu ifade etmiştir hediye almakta vermekte sünnettir illa özel günleri bence beklemeye gerek yok sevdiğimiz insanların yüzlerinde azda olsa tebessüm oluşturabiliyosak ne mutlu bize siz bunu fazlasıyla yapıyosunuz takdir ediyorum her geçen gün dahada severek takip ediyorum allaha emanet olun.

 4. Papatya Prenses Says:

  vealeymküm selam Gülten Hanım :rose:
  İnsanlar sevdiklerinden özel günlerde hediye almaya genelde alışkındır, çok da güzel bir şeydir tabi ki bu. Fakat dediğiniz gibi ben çoğuzaman sebep yokken oluşturuveririm :)
  Mesela gittiğin yere eli boş gitmemek de sünnettir ama bu zamanda pek uygulayan kalmadı, çok şaşırıyoruz. Biz de bu aynı zamanda bi görgü ve kültürdür. Misafirliğe eli boş gidene çok şaşırırım istem dışı bile olsa . Velhasılı hediyeleşmek çok güzel bir şey benim için, hem almak hem vermek.

  Güzel yorumlarınız ve dualarınız da benim için çok önemli bir hediye. Allah razı olsun, umarım hep var olursunuz… :heart:

 5. kalpkurabiye Says:

  İşte demin bahsettiğim çikolatalar :-D
  Her biri ayrı ayrı güzeller, sahipleri nasıl da sevinmişlerdir ne kadar güzel, ne mutlu sana kuzum..

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk