İftar Sofrası ve İftar Menüsü

İFTAR SOFRALARI ve Menüler Yorum Yaz

analı kızlı iftar 031


Her misafirde iftar menüsü hazırlarken annemle çekişiyoruz. Artık pek çoğumuzun emin olduğu bir şey var ki özellikle yaz iftarlarında sofradaki pek çok şeye el sürülmeden masadan kalkılıyor. Evet misafire ikram etmek çok güzel bir şey, bu berekettir ama ikram edelim derken neden israf olsun ki? Çok şükür bu sene bir şeyi başarabildim, menüde pilav varsa börek yapmadım, börek varsa pilav. Bu benim için büyük başarı! :)

analı kızlı iftar 037

Bir de şu zeytinyağlı işini çözebilirsem benden mutlusu yok! Şu cânım barbunyadan iki kişi birer kaşık alacak diye koca tencere barbunya yapmanın ne alemi var değil mi? Neyse efendim, analı kızlı günümüzü bilmeyen yok, işte biz o günümüze ara vermiyoruz ve bu Ramazan iftara bizdelerdi. Herkesin sevdiği şeylerle masamızı donattık, sohbet muhabbet derken saatin kaç olduğunu anlamadık bile..

İftar Menüsü:

Terbiyeli tavuklu şehriyeli çorba

Kumpir

Fırında köfte

Peynirli milföy (ev yapımı)

Bakla salatası

Zeytinyağlı barbunya

Gül şerbeti

Susamlı cevizli bal

Kadıboğan tatlısı

analı kızlı iftar 035

 

Eğer soframız kalabalıksa ve karışık salata yapacaksam, kaselere pay ediyorum; hem herkes eşit yemiş oluyor hem de ziyanlık olmuyor. Tavsiye ederim..

Misafir bereketinin eksik olmadığı hayırlı iftarlar!

1 Yorum Yapılmış “İftar Sofrası ve İftar Menüsü”

  1. elif Says:

    Ne kadarda doğru dediniz insan bir iki lokma alıp tıkanıyor. yaz günü bi çorba biraz iftariyelik ve tabiki tatlı olsa yetip artacak neredeyse …Sofralarınız bereketli huzurunuz daim sağlığınız yerinde olsun …

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk