İftar Sofrası ve İftar Menüsü

İFTAR SOFRALARI ve Menüler Yorum Yaz

iftar sofrası 4 (3)


Hepimize hayırlı günler, hayırlı iftarlar..

Bu Ramazan hazırladığım sofraları pek paylaşma niyetim yoktu; oruçla ilgisi olmayanların, yemek bloggeri olmayanların bir anda saatli maarif takvimi gibi iftar menüleri paylaşmaları, etrafın önerilerden geçilmemesi, sadece tabak çanak konulan sofraların gündemde olması canımı sıkıyor çünkü. Üzerine vazife olan olmayan herkesin aktif olduğu bu dönem bana gerek yok gibi geliyor. Bunun yanı sıra misafir ağırladığımız sofraları paylaştığımda aldığım yorumlar, tatlı, börek veya ana yemek tarifi paylaştığımda bir iki tane bile olsa içten aldığım yorumlar, sorular okuyunca, kendi kendime sen yaptığın işi doğru yapmaya devam et dedim.

iftar sofrası 4 (5)

İftar vakti epey geç olduğu için sofrayı fotoğraflasam bile ikram ettiklerimizi ayrı ayrı çekmeye pek isteğim olmuyor. Mutfak ışığının iğrenç bir flaş gibi fotoğraflarıma yansıması beni çileden çıkartıyor. O yüzden genelde linklerle sizleri tariflere yönlendireceğim. Ayrıca yeni tarifleri hafta içinde paylaşmış olacağım.

iftar sofrası 4 (9)

Bu sofrayı evimizin iftara gelen dördüncü misafirleri olan cicişlerim için hazırladık.. İftar soframızda neler vardı:

İnsan, hem iftar ve sahur arası az bir zaman dilimi olmasından, hem de ziyan olması korkusundan fazla çeşit yapmak istemiyor olsa bile misafire sofra kurarken kıyıdan köşeden illa ki liste kabarıyor. Artanların ziyan olmaması için en güzeli misafir çağırdığımız günün ertesi aile fertleriyle kalanları bitirmek veya uygun şekilde ek yapıp yeni misafir çağırmak. :)

kadayıf baklava

Ben klasik kadayıf tatlısını sevmem ama bu şekildeki kadayıfa bayılıyorum, çıtır çıtır ye beni diyor sanki. :) Özellikle kalabalık iftar sofraları veya bayramlar için bereketli bir tatlı, hala denemeyen varsa mutlaka tavsiye ederim. Ayrıca tatlı üç dört gün tazeliğini koruyor. Üzerini kağıtla örtüp serin bir yerde saklamanız gerekli. Sıkıca kaparsanız tatlı yumuşar.

Evimizden misafirin eksik olmadığı nice bereketli iftarlara..

6 Yorum Yapılmış “İftar Sofrası ve İftar Menüsü”

 1. mimarasci Says:

  Normalde soft renkler severim ama sofranin renkleri harika olmus bayildim :D Ellerine saglik lulum.

 2. Aysultan Says:

  Ben oturdum bu sofraya…
  Ellerinize kollarınıza saģlık cicim…
  Soylemeden geçemiycem sen onları boşver kendi işine bak…
  Biz senin sofrana oturmayıda ekrandan okumayıda çooook seviyoruz…
  Hayirli Sahurlar Ciciş:))

 3. elif Says:

  Bu ülkede zaten işini gerçekten doğru ve güzel yapanı hep çekemezler,istemezler ama gizli gizli takip edip birde taklit etmeye çalısırlar boş verin siz bunları… Yıllardır sizin masalarınızı zevkle takip ediyorum ve etmeyede devam edecegım inşallah.. Siz yeterki yılmayın gündüz vakti fotoğraf çekip iftar masası diye yayınlayanlara inat sizin fotoğraflarınız ışıl ışıl ve on numara..sizi ayakta alkışlıyorum sevgiyle kalın

 4. Sibel Yalçın Says:

  Maşalllah canım ellerine sağlık Allah kabul etsin

 5. aylin Says:

  Bence de sen işini yap gerisini boşver ellerine sağlık ne de güzel bir sofra olmuş.

 6. gülten Says:

  Canım sen boşver sen onları on parmağında on marifet olan papatyam yine harikasın sen bu işe gönül vermiş yetenekli nadir insansın benim için resimler sofra menü şahane ellerine emeğine sağlık Canım hayırlı iftarlar.

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk