Kahvaltı Sofrası

Kahvaltı ve Sahur Sofraları Yorum Yaz
kahvaltı (2)

Merhaba!

Sohbeti güzel, çayı demli bir kahvaltı sofrasını daha paylaşmaya geldim. :)

Günlük rutin kahvaltılarda peynir,zeytin, reçel, yumurta ve tabi ki çay arasında gidip gelen döngü sadece misafir geldiği zaman değil, insanın kendine ayrı özen göstermek istediği zamanlar da bile kırılması gerekiyor bence. Kaç kişi vardır ki hazır ve özenli bir kahvaltı ile güne daha mutlu ve enerjik başlamayan? Bu sebeple arada bir (gerçi eminim bunu her zaman yapanlar vardır) ütülü bir örtü, şık bir peçete, zeytinin üzerine gezdirilen bol zeytinyağı, peynirin yanına iliştirilen üç beş ceviz ile daha güzel kahvaltılar hazırlayın.. :)

Peynir tabağı hakkında bir kaç şey yazmak istiyorum. İster iki/üç ister daha fazla çeşit olsun peynir tabağı hazırladığınız zaman eğer büyük kısmı duruyorsa kahvaltı bitttiğinde, peynirleri tek tek kendi kaselerine koymayın. Üzerini streç film ile güzelce sarın ve buzdolabına kaldırın. Ertesi gün önünüze hazır gelince pek güzel oluyor. Bunu ara ara yapıyorum ve hem normalde pek aklıma gelmeyen çeşitleri de bahane ile tekrar karşımda görüp tüketmiş oluyorum, hem de pratik oluyor.

kahvaltı (5)

Bahar gelince annem minik minik köy biberlerinden almaya başlıyor dayanamayıp ve genelde kahvaltı soframızda sote olarak yerini buluyor. Beyaz peynir ve taze ekmek ile de pek güzel oluyor doğrusu.

kahvaltı (1)
kahvaltı (3)

En sevdiğiniz yeşillikten bir tabak ayırın. Kalan otları doğrayın, üzerine zeytinyağı, az sirke ve köz biber veya renkli biber, biraz ceviz kırığı ile harmanlayın. Bu basit olay her zaman göze hitap eder sofrada..

Keyifli hafta sonları..

2 Yorum Yapılmış “Kahvaltı Sofrası”

  1. elif Says:

    Ne güzel tüyolar bunlar …zaman zaman bende peynir tabağını bozmadan saklayanlardanım ne güzel oluyor gerçekten..sizin masalarınız her daim özenli iştah açıcı ve efsane zaten emeğinize yüreğinize sağlık

  2. Huri Says:

    Ben bilmiyorum anlamıyorum demeye hiç bahane bırakmayan bir yazı olmuş.sagolasin.

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk