Kaktüslü Doğum Günü Sofrası

Çay ve Yemek Sofraları Yorum Yaz
kaktüs doğum günü 051

Yaş 35, yolun yarısı eder dedim ama doğum günü soframı paylaşmayı unuttum! İşte bunlar hep yaşlılıktan. :))

Yakından takip edenler biliyor artık, aynı gün doğduğum Afra ablam dışında bir de dört gün arayla doğduğumuz kuzenim Hatice var ve uzun yıllardır akraba günümüz şubat ayında kime denk geliyorsa ortak doğum günümüzü kutluyoruz. Bu sene bizdeydik ve ortak zevkimiz olan kaktüs sevgimizi yansıtan bir masa kurmaya çalıştım.

catsHatta hazırlık yaparken kaktüslü kumaş aradım ama koca Ümraniye’nin kumaşçılar çarşısında bulamadım. Sofrayı tamamen hazırlamış misafirlerimi beklerken ilk önce Hatice geldi ve bana aldığı hediyeler arasında masadaki kastüslü runner vardı. :) Ben de hemen üzerindekileri kaldırıp,örtüyü ütüleyip seri verdim.(bu arada merak eden olursa örtü pink&more , peçeteler ise LCWHome)

kaktüs doğum günü 013

Şeker hamurlu pastaları sevmiyoruz ama kremalı pastaların üzerine figür yapmak için güzel bir seçenek. Ben uzun zamandır şeker hamuru ile hem hal olmadığım için bu işleri devrettiğim canım Zeliha’dan kaktüs figürler istedim, sağ olsun hem figürleri yaptı hem de kaktüs kurabiyeler yaptı.

kaktüs doğum günü 019
çok sevimli ve harika olmuşlar değil mi? <3

menü

Peki doğum günü menümüzde neler vardı derseniz:

kaktüs doğum günü 038
Kaşarı fazla kızarmış gelebilir ama biz öyle seviyoruz. :)

reli ıspanak grateni hala denemediyseniz en kısa zamanda mutlaka ama mutlaka yapmalısınız. Bugüne kadar kime yaptıysam çok beğendi.

kaktüs doğum günü 032


Bel fıtığım olmasa sık sık katmer poğaça yapabilirim, o kadar seviyorum! :)

İşte böyle efendim, sizlerin de doğum günü veya çay saati sofralarınıza fikir olur umarım…

2 Yorum Yapılmış “Kaktüslü Doğum Günü Sofrası”

  1. elif Says:

    Bir şubat ayında sizin güne konuk olmak istiyorummm Allahım çoooook aminnn.. buralarda kimseler yokkenden beri masalarınızın hastasıyım ve olmayada devam edeceğim birlikte nicee nice güzel yaşlara

  2. Huri Says:

    Sağlıkla daha nice yaş günü sofraları kurun inşallah

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk