Kişiye Özel Hediye Paketleme

Craft DIY-Hediye Paketleme Yorum Yaz

hdy 002

 

 

Hediye alıp vermeyi sevdiğim gibi hediye paketlerini elimden geldiğince kişiye özel hazırlamayı da seviyorum. Bu aralar arkadaşlarıma hazırladığım paketler çoğalınca sizlere fikir olması açısından paylaşmak istedim..

Pek çok insanın çöp olarak gördüğünü artan malzemelerle güzel paketler hazırlayabilirsiniz. Örneğin yukarıdaki paket süslemesini, çocuk elbisesi yapımında kullanılan kumaşın artan kısmıyla yapmıştım. Üzerindeki karanfili uzun kestiğim kumaşa teel alıp büzerek yaptım.

paketleme (1)

 

 

Baykuşları seven cici kızımıza içinde de keçeden yaptığım baykuş bulunan paketin süslemesi de başkuş oldu :) Kes,yapıştır tekniği görüldüğü üzere. Yine artan küçük keçelerimi atmayıp, süslemelerde kullanmak için küçük kelebekler, çiçekler yaparak paketlerimin üzerine yapıştırıyorum.

 

 

pkt

 

 

 

 

dıy 003

 

 

 

paketleme (2)

 

 

 

 

paketleme (3)

 

 

 

Yol kenarlarında budanan,kırılan dallarda oluyor gözüm her daim. Sofra süslemelerinde kullandığım gibi paketler içinde dallardan faydalanabilirsiniz.

paketleme (4)

 

 

Düşen bir yaprak görürsen, beni hatırla demiştim..diyor ya şarkıda; ben de düşen yaprak görünce hemen eğilip topluyorum..

paketleme (5)

 

 

Uçan balonları çok seven tavşanım için hazırlamıştım bu paketi de. Daha önce takı yapımında kullandığım renkli tellere balon formu verip pakete yapıştırdım.

 

paketleme (6)

 

 

Kalın ve boy boy desenli karton çantaları Eminönü’nden alıp, siparişlerim için kullanıyorum. Hele sipariş veren insanın beni uzun zamandır takip ettiğini biliyorsam paketine biraz daha özen gösteriyorum. Keçeden pakete uygun renkte yaptığım lavanta kesesini çantanın sapına iliştirmiştim.

Şimdilik benden bu kadar.. İlhamımız bol olsun ♥

4 Yorum Yapılmış “Kişiye Özel Hediye Paketleme”

 1. gülten Says:

  süpersinnnnn yaratıcılık ve yetenek buna denir işte hepsi birbirinden güzel ellerine sağlık hayırlı cumalar.

 2. Aylin Says:

  Tek kelime ile hepsi harika bayılıyorum senin bu zarifliğine :) ellerine sağlık kuzumm

 3. kalpkurabiye Says:

  içindekilerden önce paketine aşık ediyosun, bir taşla iki kuş :)
  her türlü kalbimizden vuruyorsun bizi <3
  emeklerine sağlık canım benim,
  bu arada özledim…

 4. zeynep Says:

  süpersin ya zarif hatun :)

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk