Kitapi – Bir Sosyal Kütüphane Yazılımı

Kitap ve Sinema, Tavsiye-Reklam-Şikayet Yorum Yaz

kitapi

 

 

 

Merhaba!

Okulların açılmasına az bir zaman kala size güzel bir haberim var; bilhassa sınıf öğretmeni iseniz veya okul kütüphanesi ile ilgiliyseniz bu haberim tam size göre.

Hasan abi çok güzel bir projeye imza attı geçtiğimiz günlerde. Öncelikle bu güzel düşüncesi için tebrik ediyor ve projenin kocaman bir kütüphane yumağına dönüşmesini diliyorum.

Yazının tamamını okuduktan sonra okulunuzdaki ilgili kişilerle iletişime geçerek bu güzel projenin amacına ulaşmasına bir katkı sağlayabilirsiniz.

Nedir peki bu Kitapi derseniz, BT Hayat’ta şöyle açıklıyor:  (yazının tamamı için lütfen linke tıklayınız.)

“Kitapi, Anadolu’daki bütün okulların kütüphanelerinde ücretsiz kullanılmak üzere gönüllü olarak yazmaya başladığımız bir otomasyon programı. İnternet ya da meşhur tabiri ile “bulut” tabanlı olduğu için kurulum gerektirmez ve internet+tarayıcı olan her bilgisayarda tablette ya da akıllı cep telefonunda çalışabilir.

Projeyi “Sosyal Kütüphane Yazılımı” olarak adlandırıyoruz. Çünkü klasik bir otomasyondan ziyade kullanıcıların da işin içinde olduğu, sosyalleşebileceği bir mecra haline getirmeyi planlıyoruz. Şöyle ki; üyeler kütüphaneden ödünç kitap almakla kalmayacak, okudukları kitaplar hakkında yorum yapıp puan verebilecek, kendi kütüphanelerinden veya başka kütüphanelerden üyeleri takip edip ne okuduklarına bakabilecek, bunlar hakkında yorum yapabilecekler. Aradıkları kitapları kendi kütüphanelerinde bulamazlarsa başkalarını kontrol edebilecek, kütüphanedeki eserlerin bilgilerinin güncel tutulmasına yardımcı olabilecekler. Sisteme katkıda bulundukları ve üyelerle etkileşime geçtikleri ölçüde puan kazanacaklar ve çeşitli başlıklar altında birbirleri ile yarışabilecekler.”

2 Yorum Yapılmış “Kitapi – Bir Sosyal Kütüphane Yazılımı”

  1. kalpkurabiye Says:

    İnşallah herkesin faydalanabileceği bir çalışma olur, ne mutlu fikrin mucitlerine..

  2. şahika Says:

    Teşekkür ederiz desteğin için :)

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk